Підсумки BIT-2018 в Києві: умови для розвитку бізнесу

Міжнародний Гранд Форум «Навколо Хмари. Навколо ЦОД. Навколо IP. Навколо Даних. Навколо IoT. Навколо Автоматизації» у Києві пройшов з великим аншлагом та у незабутній атмосфері

20 вересня у конгрес-холі Mercure Congress Centre (Київ, Україна) пройшов Міжнародний Гранд Форум «Навколо Хмари. Навколо ЦОД. Навколо IP. Навколо Даних. Навколо IoT. Навколо Автоматизації» (або BIT-2018). Цей унікальний багатоформатний захід щороку збирає провідних ІКТ-професіоналів та представників бізнесу регіону.

Форум являє собою зручний майданчик для комунікацій, що об'єднує найбільш ініціативних представників вітчизняного ринку інформаційних технологій та автоматизації. Відзначимо, що в цьому році Форум відвідали 429 учасників!

На Форумі прозвучало багато цікавих виступів галузевих експертів. Крім цього учасники Форуму змогли відвідати виставку, взяти участь у тематичних круглих столах, а також поспілкуватися з партнерами в формальній і неформальній обстановці.

Конференція стартувала з виступу «UCloud. Приклади використання», в ході якогоДанило Бєлов (UCloud) навів декілька прикладів вирішення нетипових завдань клієнтів. Спікер зазначив, що $60 за 6 ТБ хмарної системи зберігання даних – це найдоступніша пропозиція на ринку. Крім того, у компанії є послуга фізична доставка жорсткого диска з вашими даними з Варшави в будь-яку точку України за 12 годин.

Презентація Олексія Тарабичіна (ATEN) «КВМ рішення від АТЕН» була присвячена представленню широкого спектру рішень та обладнання компанії ATEN. Особливу увагу доповідач приділив опису KVM-подовжувачів з доступом через IP: KE8950 та KE6940. За допомогою даних пристроїв можна направляти різні типи сигналів (відео, аудіо, USB, послідовний порт RS-232) з будь-якого передавача на будь-який приймач або групу приймачів.

У доповіді «Відверта розмова про GDPR з німецьким провайдером: що ми винні своїм клієнтам?» Ірина Кісельова (Colobridge) зазначила, що будь-яка обробка персональних даних повинна виконуватися сумлінно. Повинні забезпечуватися захист, конфіденційність, і контроль доступу до цих даних. Проте, щоб ринок і далі працював та розвивався, вільний рух персональних даних не повинен бути забороненим або обмеженим.

Олександр Іллюша (ESET) у виступі «Сучасні кіберзагрози і методи захисту від них» зазначив, що антивірусний продукт це не тільки сигнатурний аналіз, а цілий комплекс рішень. Також, доповідач розповів про нові сервіси для корпоративних клієнтів: Safetica (запобігання витокам даних), Greycortex Mendel (аналіз мережевого трафіку), Xopero (резервне копіювання та відновлення даних) та інші.

Сергій Анікін (Hostpark) в презентації «Досвід впровадження передових технологій в ІТ безпеці від європейського датацентру» поділився нюансами облаштування сучасних ЦОД ATMAN в Польщі. Особливу увагу спікер приділив питанням фізичної та ІТ-безпеки.

В доповіді «Нова екосистема хмарних рішень De Novo» Євген Осінський (De Novo) ознайомив учасників форуму з хмарними сервісами компанії. Зокрема, були представлені такі рішення як New Generation Cloud в Україні та Німеччині, що побудовані на базі гіперковергентної архітектури, інструмент vCloud Director Extender для міграції в хмару, який побудований на базі технології vSphere Replication, а також система моніторингу корпоративного класу Cloud Vision для інтерактивного контролю стану віртуальних машин на основі VMware vRealize Operations Manager.

В ході виступу «Безсерверні підприємства - нові можливості та переваги для бізнесу» Іван Пєтухов (ГК Адамант) розповів про переваги та недоліки використання хмарних технологій в бізнесі, а також представив перелік хмарних сервісів, які надає компанія Адамант.

Maxim Tutuianu (Bitdefender) в презентації «Bitdefender GravityZone - Технології майбутнього доступні вже сьогодні» розповів про Bitdefender GravityZone, багаторівневе рішення з кібербезпеки для кінцевих користувачів, центрів обробки даних та хмарної інфраструктури.

У своєму виступі «3D пам’ять та інші гарячі новинки від Kingston» Віктор Самойлов (Kingston Technology) розповів про процес розробки, виробництва та тестування продукції Kingston, а також ознайомив присутніх з широким модельним рядом компанії, що включає модулі пам’яті, захищені флеш-накопичувачі, SSD-диски та ін.

Ольга Тисячнюк (Synergia SE) в доповіді «Стандарти та рішення R&M для систем ЦОД» презентувала широкий спектр товарів та рішень, які компанія поставляє на український ринок. Крім того, Ольга розповіла про основні вимоги, рекомендації та обмеження щодо використання кабельних та оптоволоконних систем.

В презентації «Віртуалізація та резервне копіювання з Synology» Максим Лісновський (Synology) зазначив, що купуючи продукцію Synology клієнт отримує не тільки обладнання, а й перевірену і надійну операційну систему для всіх платформ DiskStation Manager та набір додаткового програмного забезпечення.

У своєму виступі «Western Digital: від клієнтських продуктів до Ентерпрайз рішень - найширше портфоліо пристроїв для зберігання даних» Ірина Темченко (Western Digital) зазначила, що відтепер під торгівельною маркою Western Digital будуть випускатись виключно продукти корпоративного класу. Для аудиторії кінцевих споживачів призначені інші бренди компанії: WD, SanDisk та G-Technology.

Доповідь Руслана Шмана (SoftiCo) «Acronis Backup для захисту даних і аварійного відновлення віртуальних, фізичних, мобільних і хмарних середовищ» була присвячена представленню рішення Acronis Backup 12.5, що дозволяє за допомогою зручного для користувача веб-інтерфейсу створювати резервні копії та відновлювати фізичні, віртуальні і хмарні сервери в будь-який час та в будь-якому місці.

Лев Ванян (Інноваційно Технічні Рішення) в презентації «Підвищення енергоефективності ЦОД за рахунок зменшення енерговитрат на охолодження» зазначив, що для сектору ІТ та Телеком у компанії є наступні рішення: автоматичні системи Фрікулінгу (охолодження вуличним повітрям) для серверних приміщень; системи диспетчеризації і моніторингу середовища, обліку електроенергії і управління енергоживленням, віддаленого управління устаткуванням, системи IoT; інтеграція різноманітного обладнання в системи управління.

Виступ Тетяни Андріанової (Nota Group) називався «Побудова функції корпоративної безпеки на підприємстві».

Руслан Назаренко (IT-Enterprise) в доповіді «Цифрова трансформація – акселератор корпоративної ефективності» зазначив, що ефективні інформаційні технології управління процесами виробництва є обов’язковим фактором успішної боротьби на світовому ринку. Крім того, спікер ознайомив присутніх з практичними результатами цифрової трансформації в компанії INTERPIPE з застосуванням розробок IT-Enterprise.

В ході презентації «Створення умов для розвитку Національної екосистеми Інтернету речей в Україні» Олег Стефанюк (IoT Ukraine) зазначив, що покриття Інтернету Речей стрімко зростає, а розвиток та світове розповсюдження мережі набирає швидкість. При цьому, очевидні переваги підключення Інтернету Речей у повсякденному житті суспільства монетизуються у суттєве скорочення витрат.

Андрій Лебедєв (lifecell) у виступі «Національна мережа Інтернету речей від lifecell: функції, задачі та перспективи розвитку» зазначив, що до 2020 року заплановано завершити в Україні національне покриття мережею LoRa.

Була проведена жива дискусія «Інтернет Речей в Україні - від локальних проектів до глобальної мережі. Плани, проблеми, рішення» за участю галузевих експертів.

Учасники Форуму мали можливість відвідати виставку, на якій свої продукти і рішення продемонстрували 20 партнерів: Colobridge, CMS, Corning, Synology, Western Digital, Укртелеком, De Novo, ESET, Atman, Hostpark, ATEN, UCLOUD, Cosmonova, UA Telecom, Telia, Softico, Kingston Technology, Укрком, ADVA, Patton.

Також серед відвідувачів Форуму було проведено розіграш цінних призів від партнерів BIT-2018. В якості головного призу розігрувалася багатофункціональна електронна книга Airbook City LED! В кінці заходу всіх учасників чекало неформальне спілкування з колегами і партнерами.

Найбільш об'єктивну оцінку Форуму дають його учасники, які з вдячністю відгукуються про BIT-2018 у Києві:

Олександр Мартинів, директор, АЙПІ-КОННЕКТ:
Як завжди - чудовий івент з гарною організацією! Окрема подяка за підбір компаній та доповідачів! З нетерпінням очікуємо нових зустрічей!

Ігор Намчук, Гл.менеджер, N-IX:
Дякую організаторам. Корисна зустріч, цікава інформація та спілкування. Дякую за запрошення. Чекаю наступних заходів

Петро Однорог, інженер-проектувальник, ПрАТ «Датагруп»:
Добре організований захід, з ретельно підібраними і змістовними доповідями.

Прочитати коментарі, а також залишити свій можна тут.

Компанія Colobridge прийняла участь у Форумі у якості Тематичного партнера.

Компанія Укртелеком підтримала BIT-2018 у якості Телеком партнера форуму.

Партнерами Форуму стали відомі компанії та бренди: ATEN, Atman, Hostpark, ESET, Kingston Technology, Synology, UCLOUD, Western Digital, De Novo. У статусі Партнера виставки приймали участь наступні компанії: Укрком, КМС, UA TELECOM, DC|COSMONOVA. В якості Партнера конференції BIT-2018 підтримали такі компанії: SoftiCo, Synergia SE, Адамант, Інноваційно Технічні Рішення, IT-Enterprise, IoT Ukraine, lifecell, Nota Group. Заочна участь: Pure Storage.

Генеральний медіа-партнер: Компьютерное Обозрение.
Інформаційні партнери Форуму: Асоціація «Телекомунікаційна палата України» (ТелПУ), Бізнес Школа КРОК, Журнал «Винахідник і раціоналізатор», Wireless Ukraine, IT News, Асоціація Підприємств Промислової Автоматизації, IT Expert, Ua.Automation.com, «А-КОМ Академія», ChannelForIT, Журнал «ІТМ. Інформаційні технології для менеджменту», Комісія УСПП з питань науки та технологій, Dneprnews.info, ІТ рейтинг України, Luxoft Training, DOU.ua, hh.ua, ITEA, RIA.com, Асоціація українського бізнесу в Польщі, HiTech.Expert.

Організатором Міжнародного Форуму «Навколо Хмари. Навколо ЦОД. Навколо IP. Навколо Даних. Навколо IoT. Навколо Автоматизації» виступило інформаційно-маркетингове агентство CIS Events Group. Агентство CIS Events Group спеціалізується на ринку ІТ та телекомунікацій, і окрім даного форуму є організатором успішних та популярних на території країн Східної Європи та Центральної Азії заходів (форумів, виставок, конференцій, семінарів та ін.): Навколо Кабелю – все, що стосується сучасних кабельних систем зв’язку; Навколо IP – все, що пов’язано з корпоративними комунікаціями на базі IP; Навколо IoT – все про Інтернет Речей; Навколо ЦОД – все, що стосується центрів обробки даних; Навколо Хмари – все, що пов’язано з хмарними технологіями та сервісами; Бізнес та ІТ – все про практичне застосування ІТ в бізнес-процесах; Навколо Даних – все про зберігання, управління та аналіз даних; PROмобільність – все, що стосується концепції мобільного підприємства; Академія WLAN – все про бездротові технології та їх застосування в бізнесі; Академія FTTx – все про сучасні волоконно-оптичні мережі; Сучасна інженерна інфраструктура – все про інфраструктуру ЦОД та офісів; Навколо Автоматизації – все про автоматизацію виробничих та бізнес-процесів; Навколо КЦ – все про побудову та модернізацію контакт-центрів; ProAV – все, що пов'язано з передачею, розподілом та обробкою аудіо- і відеосигналів; Навколо Безпеки – все про інформаційну безпеку.

P. S. Офіційний фотозвіт з BIT-2018 доступний за наступним посиланням. Презентації доповідачів можна завантажити за наступним посиланням.

З переліком найближчих цікавих заходів CIS Events Group у Вашому регіоні можна ознайомитись за наступним посиланням.

Увага! Необхідно заповнити всі поля анкети, позначені зірочкою (*).