Підсумки BIT-2018 в Києві: розумні рішення для всіх

Міжнародний Гранд Форум «Навколо Хмари. Навколо Даних. Навколо КЦ. Навколо IoT. Навколо Безпеки» у Києві зібрав провідних ІКТ-професіоналів та представників бізнесу регіону

27 лютого у конгрес-холі Mercure Congress Centre (Київ, Україна) пройшов Міжнародний Гранд Форум «Навколо Хмари. Навколо Даних. Навколо КЦ. Навколо IoT. Навколо Безпеки» (або BIT-2018). Цей унікальний багатоформатний захід щороку збирає провідних ІКТ-професіоналів та представників бізнесу регіону.

Форум являє собою зручний майданчик для комунікацій, що об'єднує найбільш ініціативних представників вітчизняного ринку інформаційних технологій та автоматизації. Відзначимо, що в цьому році Форум відвідали 495 учасників!

На Форумі прозвучало багато цікавих виступів галузевих експертів. Крім цього учасники Форуму змогли відвідати виставку, взяти участь у тематичних круглих столах, а також поспілкуватися з партнерами в формальній і неформальній обстановці.

Конференція «Навколо Хмари. Навколо Даних. Навколо IoT. Навколо Безпеки» стартувала з виступу «Cloud Video: хмарний сервіс відеоспостереження та аналітики», в ході якого Артем Коханевич (GigaCloud) зазначив, що хмарні сервіси дають можливість для малого та середнього бізнесу отримати за невеликі гроші функціонал для великих компаній. Доповідач розповів про хмарний сервіс відеоспостереження Cloud Video та більш детально зупинився на функціях аналітики, що входять до складу цього рішення.

У доповіді «Про що брешуть хмарні провайдери» Данило Бєлов (UCloud) детально розповів про те як організовані системи зберігання даних у хмарах компанії. Спікер зазначив, що $60 за 6 ТБ хмарної системи зберігання даних – це найдоступніша пропозиція на ринку. Крім того, у компанії є послуга фізична доставка жорсткого диска з вашими даними з Варшави в будь-яку точку України за 12 годин.

В ході презентації «Готуйтеся – все міняється!» Вадимас Станюленас (Baltneta) зазначив, що згідно з досліджень в найближчі 5-10 років 40% з топ-20 компаній в кожній індустрії будуть зруйновані. Крім того, 70% керівників з топ-2000 компаній будуть змушені приймати рішення в сторону цифрової трансформації.

Володимир Гук (ELKO Ukraine) у виступі «Розумні рішення розумного міста» зазначив, що мережа LoRaWAN забезпечує широке покриття, низьке енергоспоживання та мінімальну вартість розгортання. Крім того, оскільки LoRaWAN є opensource-технологією, оператори і компанії можуть легко створювати свої приватні мережі.

Доповідь Андрія Березнікова (De Novo) «Приватна хмара як сервіс. Еволюція IaaS для найвимогливіших» була присвячена представленню фізично ізольованої віртуальної інфраструктурі vSphere, що надається в ексклюзивне використання замовника по моделі «як сервіс». Модульна архітектура даного рішення дозволяє комбінувати різні типи обчислювальних вузлів та вузлів зберігання для отримання найкращого варіанту для своїх завдань.

У своїй презентації «Новітні технологічні розробки та додаткові інструменти ESET для захисту від цілеспрямованих атак» Вячеслав Заріцький (ESET) зазначив, що антивірусний продукт це не тільки сигнатурний аналіз, а цілий комплекс рішень. Доповідач розповів про новий сервіс для корпоративних клієнтів ESET Threat Intelligence, який надає статистику про нові загрози та допомагає прогнозувати цільові атаки, що допомагає організаціям адаптуватися до мінливого кіберландшафту. Також Вячеслав представив ESET Enterprise Inspector – локальну систему своєчасного виявлення і реагування, яка в режимі реального часу взаємодіє з хмарної пісочницею та глобальною базою даних ідентифікаторів інцидентів інформаційної безпеки.

Під час виступу «Нові можливості без ризиків: ліцензії за підпискою» Анатолій Пархоменко (Unify) розповів, що зараз у багатьох сферах клієнти намагаються відмовлятися від капітальних затрат і переходити виключно на операційні затрати. Доповідач зазначив, що компанія Unify надає будь-яке обладнання чи рішення зі свого портфоліо в оренду.

Володимир Онучак (Вчасно) у доповіді «Закони розвитку: електронний документообіг як інструмент оптимізації бізнес-процесів компанії» розповів про переваги системи  електронного документообігу. Зокрема спікер зазначив, що дана послуга дозволяє прискорити бізнес-процеси, обробляти тисячі документів за кілька хвилин, моментально обмінюватися документами з контрагентом, отримувати цілодобовий доступ до документів, швидко знаходити потрібні документи та здійснювати контроль статусів підписання.

По ходу презентації «Технології майбутнього» Анна Рижкова (Seagate) зазначила, що по дослідженням IDC очікується, що об’єм створених даних збільшиться з 16 ЗБ в 2016 році до 163 ЗБ у 2025 році. Було представлено модельний ряд жорстких дисків Seagate корпоративного класу Exos серій E та X, а також корпоративні SSD-диски серії Nytro. Крім того, Анна розповіла про деякі сучасні технології, що застосовуються у нових моделях HDD  Seagate. Зокрема технологія термоасистуємого магнітного запису HAMR (Heat-assisted magnetic recording) дозволила збільшити щільність запису до 2 ТБ на пластину (попередня технологія дозволяла записувати до 1,46 ТБ на пластину).

У своєму виступі «Synology – У NAS є для вас рішення» Денис Плясов (Мегатрейд) представив рішення для ефективного і централізованого зберігання даних і зазначив, що сьогодні лінійка пристроїв Synology включає моделі для сегментів SOHO, SMB і Enterprise. Окрему увагу було приділено системам відеоспостереження, які зараз підтримують близько 6000 моделей камер різних виробників.

Доповідь Ірини Темченко (Western Digital) «Рішення для безпечного зберігання даних підприємств від Western Digital» була присвячена представленню широкого модельного ряду HDD та SSD виробництва WD. Ірина акцентувала увагу присутніх на важливості цільового використання різних моделей жорстких дисків. Так, наприклад, WD Gold, що призначений для використання у серверах та СЗД класу Enterprise, надає найвищу надійність, продуктивність та можливість максимального робочого навантаження.

У презентації «Сучасні виклики для ІТ-ринку. Де знайти кращих кандидатів і що робити, якщо їх немає в Україні, а потреба є...» Максим Дибенко (TalentScan.Pro) представив платформу TalentScan.pro, яка, за словами спікера, дозволяє значно прискорити (до 80%) процес пошуку кандидатів, що задовольняють вашим вимогам, а також підвищити ефективність рекрутера.

Андрій Перевезій (Асоціація ретейлерів Украіни) у виступі «Ринок кібербезпеки – до чого готуватися і як захищатися в 2018 році» зробив припущення щодо основних напрямків у сфері кібербезпеки яким варто приділити увагу у 2018 році. Так, доповідач виділив наступні тренди: збільшення кількості та сили DDOS-атак, видобуток криптовалюти, витік даних, віруси-шифрувальники та Malware для мобільних пристроїв.

 

Під час доповіді «Internet of Things для Sales- і Support-команд – приклади реалізації і перспективи напрямку» Рустам Нургудін (Softheme) зазначив, що сьогодні Інтернет речей налічує більш ніж 20 мільярдів підключених пристроїв. Спікер представив декілька ефективних кейсів по застосуванню Інтернета речей, а також розповів про перспективи напрямку Інтернета споживачів (Internet of Customers), який за допомогою Інтренета речей та штучного інтелекту дозволяє дізнатися, що потрібно вашому клієнтові і чому.

У презентації «Контроль робочих процесів в ІТ-компанії, наче оцінювання якості лампочок у General Electric – як домогтися конвеєрної швидкості та прозорості?» Андрій Ковальов (Softengi) розповів про інструменти та алгоритми, які дозволяють виявляти невідповідності бізнес-процесам, що прийняті в компанії. 

У виступі «Інтелектуальна власність в епоху штучного інтелекту (ШІ)» Марія Ортинська (IPStyle) розповіла про відмінності авторського права та патенту, а також дала поради щодо сфери їх застосування.

Круглий стіл «ІТ-Мед і телемедицина в Україні: повільно, але вірно?» стартував з доповіді «Ефективна стратегія просунення медичних послуг в Інтернеті», у ході якої Андрій Ганул (ITMed) зазначив, що за допомогою Інтернету потрібно допомагати клієнту вирішувати його проблему, а не намагатися рекламувати свій заклад. Зокрема спікер розповів про так звану послугу-«ключ», що представляє собою медична послуга, яка в свідомості пацієнта вирішує його проблему але остаточний план лікування пропонує пацієнту лікар клініки.

Презентація Антона Авринського (Liki24) «Онлайн-аптека: як отримувати ліки додому та ще й на 20-30% дешевше. Історія українського стартапу» була присвячена представленню проекту, який дозволяє знаходити ліки в аптеках по одним з найдешевших цін та доставляти їх замовнику.

У виступі «Побутове використання аналізатора глибинних емоцій» Ольга Корнєва (DIT Systems) представила розробку, яка на основі зразка голосу може виявити базові емоції та визначити рівень стресу людини і, власне, які емоції ця людина зараз відчуває. Ольга запропонувала всім присутнім завантажити андроїд-додаток та приєднатися до його тестування.

Конференція «Навколо КЦ» розпочалася з доповіді Сергія Самко (Simply Contact) «Перспективи розвитку АКЦ в Україні», у ході якої спікер представив цікаву аналітику щодо рівня розвитку аутсорсингових КЦ та телемаркетингу в Україні. За словами Сергія, замовлення поступово перефокусовуються з РФ на Європу. Крім політичних чинників на це також впливає те, що європейські партнери сумлінно дотримуються всіх окреслених домовленостей. Також доповідач зазначив, що Big Data як інструмент аналітики поки багатьма контакт-центрами в Україні сприймається як щось незрозуміле, але це те, куди рухається світовий ринок.

У виступі «Найкращі технологічні рішення для організації контакт-центру та корпоративної телефонії» Антон Столяр (СФК ГРУП) представив інструменти для оцінки працездатності та вигоряння співробітників. За словами спікера поведінкова біометрика ритму введення з клавіатури індивідуальна для кожної людини і дозволяє визначити стан психомоторних реакцій людини та його функціональності в цілому.

Антон Нестеренко (McCall) у презентації «Основні принципи ефективного управління командою» зазначив, що при постановці і розподіленні завдань між командою, потрібно прислухатися до бажань та вмінь кожного. Також важливо, щоб робота була побудована на довірі, але все одно контроль має бути регулярним. Крім того, доповідач розповів про гнучку систему нематеріальної мотивації та порадив розривати співпрацю з людьми, що сіють негатив у команді, навіть якщо вони є гарними фахівцями і їхня заміна обійдеться дорого для компанії.

Під час доповіді «Покроковий алгоритм скорочення витрат на телефонію в контакт-центрах» Микола Клименко (iTell) розповів про реальні кейси скорочення витрат у контакт-центрах, що включають витрати на зовнішні канали зв’язку, систему організації КЦ та співробітників.

Богдан Шамбра (BEEPER) прочитав презентацію «Як зберегти ефективність при масштабуванні проекту телемаркетингу?» у якій розповів про реальний кейс масштабування проекту телемаркетингу в умовах, коли замовнику все було потрібно «на вчора».

В ході виступу «Бізнес-психологія в Call Centre» Ірина Вишниченко (Expert Finance LLC) розповіла про програму мотивації, що включає психологічну підтримку як один з елементів профілактики вигорання співробітника контакт-центру. Серед обов'язкових рекомендацій Ірина назвала впровадження технік для перемикання уваги як одного із способів управління емоціями (знижується рівень стресових ситуацій).

У доповіді «Робота у контакт-центрі: які можливості це відкриває. Історія від першої особи» Юлія Рафальська (Телеконтакт) ознайомила з досягненнями компанії, розповіла про організацію праці співробітників та зазначила, що люди є основним і найціннішим активом компанії.

У своїй презентації «Як бізнесу адаптуватися до найбільшого сегменту споживачів – міленіалів» Тетяна Гармаш (Altuera Україна) зазначила, що, згідно з дослідженнями, близько 68% міленіалів хочуть (особливо при онлайн-покупках) безперебійного інтегрованого клієнтського досвіду незалежно від каналу продажів.

Максим Яценко (2call) виступив з презентацією «Мотивація та залучення операторів у роботу – очікування й об’єктивна реальність».

Також наприкінці роботи конференції «Навколо КЦ» було проведено Круглий стіл на тему «Підбір персоналу: тренди і новації». Учасники столу – експерти ринку КЦ – дискутували щодо шляхів вирішення найактуальніших проблем, пов'язаних з підбором та утриманням персоналу в сучасних контакт-центрах України. Значну частину дискусії було приділено питанням вигорання на робочому місці та відносно низького рівня оплати праці операторів, що, як з обуренням зазначив один з учасників столу, змушує освічених та талановитих молодих фахівців міняти висококваліфіковану роботу на збирання полуниці в тій самій Польщі. Також однією з проблем називалося те, що контакт-центрам дуже складно знайти кваліфікованих кадрів, оскільки на ринку освіти фактично не існує такого напрямку підготовки.

Круглий стіл «Попит vs пропозиція. Як забезпечити органічне зростання та розвиток ІТ-стартапів і впровадження ІТ-технологій в агросекторі України» стартував з виступу Анатолія Пархоменка (Unify) «Нові можливості без ризиків: ліцензії за підпискою». Доповідач розповів, що зараз у багатьох сферах клієнти намагаються відмовлятися від капітальних затрат і переходити виключно на операційні затрати. Доповідач зазначив, що компанія Unify надає будь-яке обладнання чи рішення зі свого портфоліо в оренду.

Лариса Бондаренко (АгроСюрвейер) у доповіді «Проблематика впровадження IT-технологій в агро. Як це бачить керівник і агроном. Як може допомогти консалтингова компанія та приватна агрохімічна лабораторія» розповіла про методи дослідження, аналізу та покращення родючості ґрунту.

У презентації «ІТ + Агро – можливості взаємного розвитку» Олексій Жмеренецький (Foundation for Future) зазначив, що в Україні наразі дуже низька ефективність використання землі, а використання сучасних технологій може змінити ситуацію на краще.

Під час виступу «IOT-платформа для веб-моніторингу сільгосптехніки і полів, планування, аналізу та обліку польових робіт, контролю врожаю, контролю палива» Віктор Мусієнко (Агроконтроль) представив єдину платформу, що дозволяє контролювати місцезнаходження техніки, якість оброблених полів, рівень та використання палива, проводити метеодослідження, а також включає ще багато інших функцій для підвищення ефективності роботи сільськогосподарської компанії.

Крім того, була проведена демонстрація проектів-переможців Всеукраїнського Хакатона Аграрних Інновацій.

Також серед учасників Форуму було проведено фотоконкурс у соціальній мережі Facebook. Автори світлин, які отримали найбільшу кількість «лайків» отримали цінні подарунки.

Учасники Форуму мали можливість відвідати виставку, на якій свої продукти і рішення продемонстрували 11 партнерів: Baltneta, Seagate, Synology, Укртелеком, Western Digital, De Novo, ESET, ELKO Ukraine, GigaCloud, GigaCenter, UСloud.

Також серед відвідувачів Форуму було проведено розіграш цінних призів від партнерів BIT-2018. В якості головного призу розігрувалася багатофункціональна електронна книга Airbook City LED! В кінці заходу всіх учасників чекало неформальне спілкування з колегами і партнерами.

Найбільш об'єктивну оцінку Форуму дають його учасники, які з вдячністю відгукуються про BIT-2018 у Києві:

Рочняк Валерій Валентинович, Технічний директор, ДП Агроінформ:
Блискуча організація, насичена програма виступів, компетенція і таймінг. Смаколики ☺

Lositskyi Volodymyr, director, Palmira school:
Вперше на такому заході. Не розраховував на таку кількість відвідувачів. Приємно вражений організацією як «до» так і «під час» проведення заходу. Все супер!

Цибуля Микола Олексійович, Керівник відділу ІТЗ, ТОВ «І.К.Вел»:
Велике «дякую» організаторам форуму. Все відбувалося в надзвичайно теплій та пізнавальній атмосфері. Обговорювались актуальні теми.

Прочитати коментарі, а також залишити свій можна тут.

Компанія Unify прийняла участь у Форумі у якості Спонсора круглого столу з ІТ та сільського господарства.

Компанія Baltneta підтримала BIT-2018 у якості Тематичного партнера.

Партнерами Форуму стали відомі компанії та бренди: Western Digital, ESET, Seagate, UCloud, GigaCloud, Synology, ELKO Ukraine, De Novo. У статусі Партнера виставки приймали участь наступні компанії: Укртелеком, GigaCenter. В якості Партнера конференції BIT-2018 підтримали такі компанії: СФК ГРУП, Softengi, IPStyle, TalentScan.pro, Softheme, Вчасно. Партнер круглого столу: DIT Systems, AgTech Ukraine, Агроконтроль, АгроСюрвейер, ITMED.org, BEEPER, Expert-finance LLC, 2call, Liki24, McCall, Altuera, Lege Artis, Simply Contact, Телеконтакт, iTell. Заочна участь: БІТ. Технологічний партнер: AIRON Company.

Інформаційні партнери Форуму: DOU.ua, Сайт міста Києва 44.ua, ІТ-рейтинг України, HeadHunter Україна, ITEA, «А-КОМ Академія», Luxoft Training, RIA.com, Науково-виробничий журнал «АГРОНОМ», DATA.UA, Журнал «Винахідник і раціоналізатор», Bodo.ua.

Організатором Міжнародного Форуму «Навколо Хмари. Навколо Даних. Навколо КЦ. Навколо IoT. Навколо Безпеки» виступило інформаційно-маркетингове агентство CIS Events Group. Агентство CIS Events Group спеціалізується на ринку ІТ та телекомунікацій, і окрім даного форуму є організатором успішних та популярних на території країн Східної Європи та Центральної Азії заходів (форумів, виставок, конференцій, семінарів та ін.): Навколо Кабелю – все, що стосується сучасних кабельних систем зв’язку; Навколо IP – все, що пов’язано з корпоративними комунікаціями на базі IP; Навколо IoT – все про Інтернет Речей; Навколо ЦОД – все, що стосується центрів обробки даних; Навколо Хмари – все, що пов’язано з хмарними технологіями та сервісами; Бізнес та ІТ – все про практичне застосування ІТ в бізнес-процесах; Навколо Даних – все про зберігання, управління та аналіз даних; PROмобільність – все, що стосується концепції мобільного підприємства; Академія WLAN – все про бездротові технології та їх застосування в бізнесі; Академія FTTx – все про сучасні волоконно-оптичні мережі; Сучасна інженерна інфраструктура – все про інфраструктуру ЦОД та офісів; Навколо Автоматизації – все про автоматизацію виробничих та бізнес-процесів; Навколо КЦ – все про побудову та модернізацію контакт-центрів; ProAV – все, що пов'язано з передачею, розподілом та обробкою аудіо- і відеосигналів; Навколо Безпеки – все про інформаційну безпеку.

P. S. Офіційний фотозвіт з BIT-2018 доступний за наступним посиланням. Презентації доповідачів можна завантажити за наступним посиланням. Офіційний каталог Форуму з повною інформацією про захід та його учасників доступний за наступним посиланням.

З переліком найближчих цікавих заходів CIS Events Group у Вашому регіоні можна ознайомитись за наступним посиланням.

Увага! Необхідно заповнити всі поля анкети, позначені зірочкою (*).