Підсумки BIT-2017 в Одесі: приклади використання технологій для бізнесу

Міжнародний Форум «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо IoT. Навколо IP» в Одесі зібрав провідних ІКТ-професіоналів та представників бізнесу регіону

9 листопада у конференц-центрі готелю Gagarinn Hotel (Одеса, Україна) пройшов Міжнародний Форум «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо IoT. Навколо IP» (або BIT-2017). Цей унікальний багатоформатний захід щороку збирає провідних ІКТ-професіоналів та представників бізнесу регіону.

Форум являє собою зручний майданчик для комунікацій, що об'єднує найбільш ініціативних представників вітчизняного ринку інформаційних технологій та автоматизації. Відзначимо, що в цьому році Форум відвідали 138 учасників!

На Форумі прозвучало багато цікавих виступів галузевих експертів. Крім цього учасники Форуму змогли відвідати виставку, взяти участь в дискусіях, а також поспілкуватися з партнерами в формальній і неформальній обстановці.

Конференція стартувала з виступу «Основні питання юридичної безпеки IT-проектів в Україні», в ході якого Ігор Биков (Tsykhonya Lawyers) розповів про те, як «правильно» взаємодіяти з органами кіберполіції. Також доповідач дав практичні поради як поводити себе під час обшуку в компанії та розповів які права мають бути дотримані та гарантовані вам.

У доповіді «Хмарна» телефонія – сучасна телефонія» Антон Столяр (СФК ГРУП) зазначив, що «хмарні» сервіси дозволяють компаніям знімати з себе завдання по окремим не профільним інсталяціям та почати мислити не з позиції хостинг/інфраструктура, а з позиції бізнес потреба/готовий сервіс, що надає послугу повністю.

В ході презентації «Kingston. 30 років лідерства» Віктор Самойлов (Kingston) розповів про процес розробки, виробництва та тестування продукції Kingston. Так, кожен модуль пам’яті тестується на різних етапах виробництва близько 36 разів. Також доповідач ознайомив присутніх з широким модельним рядом компанії, що включає модулі пам’яті, захищені флеш-накопичувачі, SSD-диски та ін.

Артем Коханевич (GigaCloud) у виступі «Як ми створили універсального хмарного оператора лише за рік» розповів про хмарні сервіси які надає компанія GigaCloud. Спікер зазначив, що E-Cloud – це 3 дата-центра (GigaCenter та BeMobile в Києві, а також Atman у Варшаві). Крім того, Артем розповів про реалізовані проекти на базі E-Cloud для мережі «Велика Кишеня», оператора вантажоперевезень SAT та інтернет-магазина MOYO. За словами спікера, хмарне рішення S-Cloud розроблено спеціально для малих та середніх компаній і стане чудовою альтернативою іноземним сервісам.

Дмитро Федоренко (ESET) у доповіді «Додаткові рішення ESET для всебічного захисту IТ-iнфраструктури» розповів про додаткові рішення від компанії ESET та її партнерів, що дозволяють суттєво покращити рівень захищеності IТ-iнфраструктури. Зокрема були представлені наступні рішення: двофакторна аутентифікація, шифрування даних, запобігання витоку даних, управління виправленнями, аналіз мережевого трафіку, резервне копіювання та відновлення даних.

У доповіді «Захист інфраструктури в хмарі» Данило Бєлов (UCloud) зазначив, що сьогодні головне питання – це безпека. Спікер ознайомив з прикладом аудиту інфраструктури великої компанії та вказав на «вузькі» місця, яким варто приділити більше уваги: чіткий опис послуг та каталог сервісів ІТ-відділу, резервне копіювання, перевірка відновлення критичних сервісів, мережева інфраструктура (більше ніж 1 Гб/с), резерв потужностей (процесор, пам'ять, диск) для процесу відновлення, гарантований доступ до хмари (дублювання каналів), моніторинг.

В ході презентації «ERP і BI? Це дуже просто! Це просто хмарний сервіс iAIST» Михайло Лебединський (Termopal LLC) зазначив, що його компанія прагне створити нову екосистему хмарних ERP-BI сервісів вітчизняного виробництва для сектору малого та середнього бізнесу України. Так, iAIST є першим в Україні хмарним ERP-BI сервісом для МСБ. Це на 100% вітчизняна українська розробка. Даний продукт «народився» і багато років відшліфовувався в надрах реально працюючого торгово-виробничого бізнесу, в результаті чого має оптимальну функціональність і не містить жодної зайвої надуманою функції.

Володимир Слободянюк (CuboDrom) виступив з доповіддю «Machine Learning для бізнесу – приклади використання».

Володимир Обрізан (Design and Test Lab) у своєму виступі «Надійність IT-проектів в техногенному світі» зазначив на скільки важливою сьогодні є надійність програмного забезпечення, адже воно проникло вже майже у всі сфери людського життя і помилки у ПЗ можуть обернутися не тільки фінансовими втратами, а й людськими.

Презентація Сергія Васильєва (SA Management Gr) називалась «Практика застосування бізнес-архітектури підприємства. Використання типових моделей. На базі чого будувати ІС?».

У ході доповіді «Нові, або добре забуті старі, тенденції мережевої безпеки» Іван Мартинюк (Smart Network Group) зазначив, що підхід до інформаційної безпеки має бути системним та комплексним. При чому, однією з обов’язкових складових надійної системи ІБ має бути рішення, що дозволяє проводити поведінковий аналіз додатків та процесів.

У своїй презентації «Новітні технології ESET для боротьби з новим поколінням загроз» Олександр Іллюша (ESET) зазначив, що антивірусний продукт це не тільки сигнатурний аналіз, а цілий комплекс рішень. Доповідач розповів про новий сервіс для корпоративних клієнтів ESET Threat Intelligence, який надає статистику про нові загрози та допомагає прогнозувати цільові атаки, що допомагає організаціям адаптуватися до мінливого кіберландшафту. Також Вячеслав представив ESET Enterprise Inspector – локальну систему своєчасного виявлення і реагування, яка в режимі реального часу взаємодіє з хмарної пісочницею та глобальною базою даних ідентифікаторів інцидентів інформаційної безпеки.

Крім того, була проведена жива дискусія «WannaCry, Petya?» Що стоїть за кібератаками – відсутність профілактики чи непоправна зовнішня загроза?» за участю галузевих експертів. Учасники дискусії дійшли висновку, що в переважній більшості українських компаній питанням інформаційної безпеки не приділяється належної уваги.

Учасники Форуму мали можливість відвідати виставку, на якій свої продукти і рішення продемонстрували 7 партнерів: Укртелеком, Kingston Technology, ESET, UCLOUD, Tsykhonya Lawyers, GigaCloud, GigaCenter.

Також серед відвідувачів Форуму було проведено розіграш цінних призів від партнерів BIT-2017. В якості головного призу розігрувалася бездротова акустика JBL Flip 3 Special Edition! В кінці заходу всіх учасників чекав фуршет та неформальне спілкування з колегами і партнерами.

Найбільш об'єктивну оцінку Форуму дають його учасники, які з вдячністю відгукуються про BIT-2017 в Одесі:

Руденко Віталій Олексійович, Адміністратор систем, ПАТ «НВП» Радій»:
На форумі вперше. Захід сподобався. Окреме спасибі ведучому за цікаві резюме доповідей. Та й організатори постаралися і підготувалися до форуму. Чекаємо ще таких цікавих зустрічей.

Петрушенко Ігор Анатолійович, CEO, MyTaskHelper:
Супер! Все сподобалось настільки, що вирішив на наступній конференції вже в якості доповідача виступити ;)

Куделін Сергій Анатолійович, Начальник відділу адміністрування систем, ППЛ 33-35:
Захід повністю виправдав очікування. Дякую організаторам за якісне проведення (повідомлення, реєстрацію та супровід на всій тривалості форуму). Окреме спасибі ведучому, який тримав темп і задавав настрій між доповідачами та якісно резюмував їхні доповіді. Чекаю нових подій.

Прочитати коментарі, а також залишити свій можна тут.

Партнерами Форуму стали відомі компанії та бренди: GigaCloud, UCLOUD, Kingston Technology, ESET, Tsykhonya Lawyers. У статусі Партнера виставки приймали участь наступні компанії: Укртелеком, GigaCenter. В якості Партнера конференції BIT-2017 підтримали такі компанії: TERMOPAL, CuboDrom, Design and Test Lab, САНФЛАУЕР КОМЮНІКЕЙШНС ГРУП.

Інформаційні партнери Форуму: IT News, IT Expert, HiTech.Expert, «А-КОМ Академія», Luxoft Training, DOU.ua, PaPaYa Project, CyberBionic Systematics, Одеса News, Клуб ІТ-директорів Одеси, Одеський портал, 048.ua, ВPL.

Організатором Міжнародного Форуму «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо IoT. Навколо IP» виступило інформаційно-маркетингове агентство CIS Events Group. Агентство CIS Events Group спеціалізується на ринку ІТ та телекомунікацій, і окрім даного форуму є організатором успішних та популярних на території країн Східної Європи та Центральної Азії заходів (форумів, виставок, конференцій, семінарів та ін.): Навколо Кабелю – все, що стосується сучасних кабельних систем зв’язку; Навколо IP – все, що пов’язано з корпоративними комунікаціями на базі IP; Навколо IoT – все про Інтернет Речей; Навколо ЦОД – все, що стосується центрів обробки даних; Навколо Хмари – все, що пов’язано з хмарними технологіями та сервісами; Бізнес та ІТ – все про практичне застосування ІТ в бізнес-процесах; Навколо Даних – все про зберігання, управління та аналіз даних; PROмобільність – все, що стосується концепції мобільного підприємства; Академія WLAN – все про бездротові технології та їх застосування в бізнесі; Академія FTTx – все про сучасні волоконно-оптичні мережі; Сучасна інженерна інфраструктура – все про інфраструктуру ЦОД та офісів; Навколо Автоматизації – все про автоматизацію виробничих та бізнес-процесів; Навколо КЦ – все про побудову та модернізацію контакт-центрів; ProAV – все, що пов'язано з передачею, розподілом та обробкою аудіо- і відеосигналів.

P. S. Офіційний фотозвіт з BIT-2017 доступний за наступним посиланням. Презентації доповідачів можна завантажити за наступним посиланням. Офіційний каталог Форуму з повною інформацією про захід та його учасників доступний за наступним посиланням.

З переліком найближчих цікавих заходів CIS Events Group у Вашому регіоні можна ознайомитись за наступним посиланням.

Увага! Необхідно заповнити всі поля анкети, позначені зірочкою (*).