Підсумки BIT-2017 у Харкові: надійність IT-проектів

Міжнародний Форум «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо Безпеки. Навколо IP» у Харкові зібрав провідних ІКТ-професіоналів та представників бізнесу регіону

5 жовтня у просторі Fabrika.space (Харків, Україна) пройшов Міжнародний Форум «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо Безпеки. Навколо IP» (або BIT-2017). Цей унікальний багатоформатний захід щороку збирає провідних ІКТ-професіоналів та представників бізнесу регіону.

Форум являє собою зручний майданчик для комунікацій, що об'єднує найбільш ініціативних представників вітчизняного ринку інформаційних технологій та автоматизації. Відзначимо, що в цьому році Форум відвідали 115 учасників!

На Форумі прозвучало багато цікавих виступів галузевих експертів. Крім цього учасники Форуму змогли відвідати виставку, взяти участь в дискусіях, а також поспілкуватися з партнерами в формальній і неформальній обстановці.

Конференція стартувала з виступу «Гіперконвергенція: вимовити складніше, ніж зрозуміти», в ході якого Богдан Вакулюк (CIS Events Group) розповів про гіперконвергентні системи, в яких обчислювальні ресурси, СЗД, мережеві компоненти, віртуалізація та інші технології «упаковані» в однакові уніфіковані модулі. До основних переваг даних систем можна віднести єдину платформу управління та уніфікований інтерфейс, високу «щільність» обчислень, зменшення вартості інфраструктури.

Віктор Солодський (VERNA) в презентації «Можливості відеоаналітики для вирішення бізнес задач» ознайомив присутніх з інтелектуальними рішеннями компанії, що включають розпізнавання і підрахунок автомобільних номерів та облич людей, системи автоматичного контролю касових і банківських операцій, контроль складських та логістичних операцій.

У доповіді «Рекомендації технічних фахівців ESET щодо усунення вразливостей ІТ-інфраструктури» Вячеслав Зарiцький (ESET) розповів про найпоширеніші вразливі місця в ІТ-інфраструктурі більшості компаній та дав практичні поради щодо їх усунення.

Сергій Пилипенко (GigaCloud) у виступі «Як ми створили універсального хмарного оператора лише за рік» розповів про хмарні сервіси які надає компанія GigaCloud. Спікер зазначив, що E-Cloud – це 3 дата-центра (GigaCenter та BeMobile в Києві, а також Atman у Варшаві). Крім того, Артем розповів про реалізовані проекти на базі E-Cloud для мережі «Велика Кишеня», оператора вантажоперевезень SAT та інтернет-магазина MOYO. За словами спікера, хмарне рішення S-Cloud розроблено спеціально для малих та середніх компаній і стане чудовою альтернативою іноземним сервісам.

По ходу презентації «Ласкаво просимо до Датасфери. Сегменти ринку, що зростають» Анна Рижкова (Seagate) зазначила, що по дослідженням IDC очікується, що об’єм створених даних збільшиться з 16 ЗБ в 2016 році до 163 ЗБ у 2025 році. Було представлено модельний ряд жорстких дисків Seagate, що призначені для використання у різних сферах. Так, наприклад, серії IronWolf та IronWolf Pro призначені для побудови корпоративних систем зберігання даних. При чому, на накопичувачі IronWolf Pro надається 5-річна гарантія. Крім того, Анна продемонструвала нову модель 2,5-дюймового HDD Seagate Barracuda об’ємом 2 ТБ (1 пластина) і товщиною лише 7 мм, що є рекордним показником.

У доповіді «Захист інфраструктури в хмарі» Данило Бєлов (UCloud) зазначив, що сьогодні головне питання – це безпека. Спікер ознайомив з прикладом аудиту інфраструктури великої компанії та вказав на «вузькі» місця, яким варто приділити більше уваги: чіткий опис послуг та каталог сервісів ІТ-відділу, резервне копіювання, перевірка відновлення критичних сервісів, мережева інфраструктура (більше ніж 1 Гб/с), резерв потужностей (процесор, пам'ять, диск) для процесу відновлення, гарантований доступ до хмари (дублювання каналів), моніторинг.

Володимир Обрізан (Design and Test Lab) у своєму виступі «Надійність IT-проектів в техногенному світі» зазначив на скільки важливою сьогодні є надійність програмного забезпечення, адже воно проникло вже майже у всі сфери людського життя і помилки у ПЗ можуть обернутися не тільки фінансовими втратами, а й людськими.

Дмитро Федоренко (ESET) у доповіді «Додаткові рішення ESET для всебічного захисту IТ-iнфраструктури» розповів про додаткові рішення від компанії ESET та її партнерів, що дозволяють суттєво покращити рівень захищеності IТ-iнфраструктури. Зокрема були представлені наступні рішення: двофакторна аутентифікація, шифрування даних, запобігання витоку даних, управління виправленнями, аналіз мережевого трафіку, резервне копіювання та відновлення даних.

У ході презентації «Нові, або добре забуті старі, тенденції мережевої безпеки» Іван Мартинюк (Smart Network Group) зазначив, що підхід до інформаційної безпеки має бути системним та комплексним. При чому, однією з обов’язкових складових надійної системи ІБ має бути рішення, що дозволяє проводити поведінковий аналіз додатків та процесів.

У своїй презентації «Новітні технології ESET для боротьби з новим поколінням загроз» Вячеслав Заріцький (ESET) зазначив, що антивірусний продукт це не тільки сигнатурний аналіз, а цілий комплекс рішень. Доповідач розповів про новий сервіс для корпоративних клієнтів ESET Threat Intelligence, який надає статистику про нові загрози та допомагає прогнозувати цільові атаки, що допомагає організаціям адаптуватися до мінливого кіберландшафту. Також Вячеслав представив ESET Enterprise Inspector – локальну систему своєчасного виявлення і реагування, яка в режимі реального часу взаємодіє з хмарної пісочницею та глобальною базою даних ідентифікаторів інцидентів інформаційної безпеки.

Крім того, була проведена жива дискусія «WannaCry, Petya?» Що стоїть за кібератаками – відсутність профілактики чи непоправна зовнішня загроза?» за участю галузевих експертів: Івана Мартинюка (Smart Network Group), Данила Бєлова (UCloud), Вячеслава Заріцького (ESET) та Сергія Пилипенко (GigaCloud). Учасники дискусії дійшли висновку, що в переважній більшості українських компаній питанням інформаційної безпеки не приділяється належної уваги.

Учасники Форуму мали можливість відвідати виставку, на якій свої продукти і рішення продемонстрували 6 партнерів: Seagate, GigaCloud, GigaCenter, ESET, UCLOUD, Укртелеком.

Також серед відвідувачів Форуму було проведено розіграш цінних призів від партнерів BIT-2017. В якості головного призу розігрувалася бездротова акустика JBL Flip 3 Special Edition! В кінці заходу всіх учасників чекав фуршет та неформальне спілкування з колегами і партнерами.

Найбільш об'єктивну оцінку Форуму дають його учасники, які з вдячністю відгукуються про BIT-2017 у Харкові:

Сіренко Андрій Васильович, Теріторіальний менеджер, ПрАТ Фарлеп-Інвест:
Дуже все сподобалося, починаючи від місця проведення і до органіцаціі виступу спікерів.

Зелик Богдан, IT team lead, Cereal Planet:
Відмінний захід, організація на висоті. Спікери інформативно донесли інформацію про свої послуги. Здивували Ucloud та Gigacloud своїми розіграшами. Приємно було зустріти колег і продуктивно поспілкуватися на тему інформаційної безпеки в хмарі та методах захисту з представниками ESET. Окрема подяка «Укртелеком» за тест-драйв хмари у себе на стенді.

Прочитати коментарі, а також залишити свій можна тут.

Партнерами Форуму стали відомі компанії та бренди: Seagate, GigaCloud, ESET, UCLOUD. У статусі Партнера виставки приймали участь наступні компанії: Укртелеком, GigaCenter. В якості Партнера конференції BIT-2017 підтримали такі компанії: VERNA, Design and Test Lab.

Інформаційні партнери Форуму: IT News, IT Expert, HiTech.Expert, ChannelForIT, «А-КОМ Академія», TRNCC.COM, Навчальний центр ITEA, Проект «IТ-форум», Комп'ютерна Академія ШАГ, Портал TERRA-EXPO.com, DOU.ua, WWW.78.COM.UA, 057.ua.

Організатором Міжнародного Форуму «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо Безпеки. Навколо IP» виступило інформаційно-маркетингове агентство CIS Events Group. Агентство CIS Events Group спеціалізується на ринку ІТ та телекомунікацій, і окрім даного форуму є організатором успішних та популярних на території країн Східної Європи та Центральної Азії заходів (форумів, виставок, конференцій, семінарів та ін.): Навколо Кабелю – все, що стосується сучасних кабельних систем зв’язку; Навколо IP – все, що пов’язано з корпоративними комунікаціями на базі IP; Навколо IoT – все про Інтернет Речей; Навколо ЦОД – все, що стосується центрів обробки даних; Навколо Хмари – все, що пов’язано з хмарними технологіями та сервісами; Бізнес та ІТ – все про практичне застосування ІТ в бізнес-процесах; Навколо Даних – все про зберігання, управління та аналіз даних; PROмобільність – все, що стосується концепції мобільного підприємства; Академія WLAN – все про бездротові технології та їх застосування в бізнесі; Академія FTTx – все про сучасні волоконно-оптичні мережі; Сучасна інженерна інфраструктура – все про інфраструктуру ЦОД та офісів; Навколо Автоматизації – все про автоматизацію виробничих та бізнес-процесів; Навколо КЦ – все про побудову та модернізацію контакт-центрів; ProAV – все, що пов'язано з передачею, розподілом та обробкою аудіо- і відеосигналів.

P. S. Офіційний фотозвіт з BIT-2017 доступний за наступним посиланням. Презентації доповідачів можна завантажити за наступним посиланням. Офіційний каталог Форуму з повною інформацією про захід та його учасників доступний за наступним посиланням.

З переліком найближчих цікавих заходів CIS Events Group у Вашому регіоні можна ознайомитись за наступним посиланням.

Увага! Необхідно заповнити всі поля анкети, позначені зірочкою (*).