Підсумки BIT-2017 у Львові: розумні технології для ефективного бізнесу

Міжнародний Форум «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо IoT. Навколо IP» у Львові зібрав провідних ІКТ-професіоналів та представників бізнесу регіону

30 листопада у конференц-залі ресторану-готелю «Медова печера» (Львів, Україна) пройшов Міжнародний Форум «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо IoT. Навколо IP» (або BIT-2017). Цей унікальний багатоформатний захід щороку збирає провідних ІКТ-професіоналів та представників бізнесу регіону.

Форум являє собою зручний майданчик для комунікацій, що об'єднує найбільш ініціативних представників вітчизняного ринку інформаційних технологій та автоматизації. Відзначимо, що в цьому році Форум відвідали 182 учасника!

На Форумі прозвучало багато цікавих виступів галузевих експертів. Крім цього учасники Форуму змогли відвідати виставку, взяти участь в дискусіях, а також поспілкуватися з партнерами в формальній і неформальній обстановці.

Конференція стартувала з виступу «Захист від кримінального переслідування за незаконне використання спеціальних техзасобів для негласного отримання інформації», в ході якого Микола Ореховський (АО ОК) зазначив, що ст. 359 КК України охороняє встановлений законом порядок володіння, користування та розпоряджання СТЗ (спеціальними техзасобами). Але наразі в Україні відсутній закон, який забороняє або обмежує обіг СТЗ, а існують лише підзаконні акти (постанови Кабінету міністрів України, Інструкції СБУ, тощо).

Сергій Пилипенко (GigaCloud) у презентації «Як ми створили універсального хмарного оператора лише за рік» розповів про хмарні сервіси які надає компанія GigaCloud. Спікер зазначив, що E-Cloud – це 3 дата-центра (GigaCenter та BeMobile в Києві, а також Atman у Варшаві). Крім того, Сергій розповів про реалізовані проекти на базі E-Cloud для мережі «Велика Кишеня», оператора вантажоперевезень SAT та інтернет-магазина MOYO. За словами спікера, хмарне рішення S-Cloud розроблено спеціально для малих та середніх компаній і стане чудовою альтернативою іноземним сервісам.

У доповіді «Роль уніфікованих комунікацій в бізнесі» Антон Столяр (САНФЛАУЕР КОМЮНІКЕЙШНС ГРУП) зазначив, що «хмарні» сервіси дозволяють компаніям знімати з себе завдання по окремим не профільним інсталяціям та почати мислити не з позиції хостинг/інфраструктура, а з позиції бізнес потреба/готовий сервіс, що надає послугу повністю. Крім того, «хмарні» сервіси уніфікованих комунікацій здатні не тільки підвищувати якість та ефективність обслуговування, а й дозволяють заробляти.

У виступі «Захист інфраструктури в хмарі» Данило Бєлов (UCloud) зазначив, що сьогодні головне питання – це безпека. Спікер ознайомив з прикладом аудиту інфраструктури великої компанії та вказав на «вузькі» місця, яким варто приділити більше уваги: чіткий опис послуг та каталог сервісів ІТ-відділу, резервне копіювання, перевірка відновлення критичних сервісів, мережева інфраструктура (більше ніж 1 Гб/с), резерв потужностей (процесор, пам'ять, диск) для процесу відновлення, гарантований доступ до хмари (дублювання каналів), моніторинг.

Дмитро Федоренко (ESET) у презентації «Додаткові рішення ESET для всебічного захисту IТ-iнфраструктури» розповів про додаткові рішення від компанії ESET та її партнерів, що дозволяють суттєво покращити рівень захищеності IТ-iнфраструктури. Зокрема були представлені наступні рішення: двофакторна аутентифікація, шифрування даних, запобігання витоку даних, управління виправленнями, аналіз мережевого трафіку, резервне копіювання та відновлення даних.

В ході доповіді «Розумні технології для ефективного бізнесу» Володимир Гук (ELKO Ukraine) розповів про можливості відеоспостереження та відеоаналітики, а також навів приклади їх практичного використання. Крім того, спікер презентував багатофункціональні рішення 2N для контролю доступу, що базуються на використанні IP-інфраструктури.

Виступ Володимира Шевчика (Vidisy) «Системи моніторингу обертових механізмів. Попереджений означає озброєний» був присвячений представленню системи моніторингу та аналізу обертових механізмів iReDS, за допомогою якої можна зменшити витрати на ремонтні роботи до 75%. Система iReDS акумулює усі дані для подальшого аналізу та передає їх через захищений протокол.

Володимир Обрізан (Design and Test Lab) у своїй доповіді «Надійність IT-проектів в техногенному світі» зазначив на скільки важливою сьогодні є надійність програмного забезпечення, адже воно проникло вже майже у всі сфери людського життя і помилки у ПЗ можуть обернутися не тільки фінансовими втратами, а й людськими.

В ході презентації «Kingston. 30 років лідерства» Віктор Самойлов (Kingston) розповів про процес розробки, виробництва та тестування продукції Kingston. Так, кожен модуль пам’яті тестується на різних етапах виробництва близько 36 разів. Також доповідач ознайомив присутніх з широким модельним рядом компанії, що включає модулі пам’яті, захищені флеш-накопичувачі, SSD-диски та ін.

Ігор Петрушенко (MyTaskHelper) у виступі «Як можна полегшити ведення бізнесу з онлайн-конструктором веб-форм і баз даних» представив проект MyTaskHelper, що дозволяє створювати веб-форми будь-якої складності та реляційні бази даних в режимі онлайн. Крім того, на основі перерахованих вище модулів легко генеруються звіти, sms- та email-розсилки, а також здійснюється експорт даних.

Доповідь Ірини Темченко (WD) «Рішення для безпечного зберігання даних підприємств від WD» була присвячена представленню широкого модельного ряду HDD та SSD виробництва WD. Ірина акцентувала увагу присутніх на важливості цільового використання різних моделей жорстких дисків. Так, наприклад, WD Gold, що призначений для використання у серверах та СЗД класу Enterprise, надає найвищу надійність, продуктивність та можливість максимального робочого навантаження.

Микола Ореховський (АО ОК) у своєму виступі «Захист особи, майна та бізнесу від кримінального переслідування» детально розповів про особливості допитів (як правоохоронці повинні викликати, коли потрібно йти на допит, коли можна не говорити і що можна не говорити під час допиту), обшуків (як впускати у своє володіння і кого не впускати, як перевірити документи, як поводитися під час допитів і зафіксувати порушення), а також дав практичні рекомендації щодо повернення вилученого майна.

Валерій Смовженко (консультант з кібербезпеки) виступив з презентацією «Аналітика бездротових мереж для суперагентів».

У своїй доповіді «Новiтнi технологiчнi розробки ESET для протидії сучасним кiбератакам» Вячеслав Зарiцький (ESET) зазначив, що антивірусний продукт це не тільки сигнатурний аналіз, а цілий комплекс рішень. Доповідач розповів про новий сервіс для корпоративних клієнтів ESET Threat Intelligence, який надає статистику про нові загрози та допомагає прогнозувати цільові атаки, що допомагає організаціям адаптуватися до мінливого кіберландшафту. Також Вячеслав представив ESET Enterprise Inspector – локальну систему своєчасного виявлення і реагування, яка в режимі реального часу взаємодіє з хмарної пісочницею та глобальною базою даних ідентифікаторів інцидентів інформаційної безпеки.

У ході виступу «Нові, або добре забуті старі, тенденції мережевої безпеки» Іван Мартинюк (Smart Network Group) зазначив, що підхід до інформаційної безпеки має бути системним та комплексним. При чому, однією з обов’язкових складових надійної системи ІБ має бути рішення, що дозволяє проводити поведінковий аналіз додатків та процесів.

Крім того, була проведена жива дискусія «WannaCry, Petya?» Що стоїть за кібератаками – відсутність профілактики чи непоправна зовнішня загроза?» за участю галузевих експертів. Учасники дискусії дійшли висновку, що в переважній більшості українських компаній питанням інформаційної безпеки не приділяється належної уваги. При чому, з усіх міст, де проводилась дана дискусія, склалося таке враження, що в західному регіоні компанії постраждали найбільше. У всякому разі, саме на львівському форумі представники бізнесу найактивніше ділилися випадками зараження.

Учасники Форуму мали можливість відвідати виставку, на якій свої продукти і рішення продемонстрували 9 партнерів: ELKO Ukraine, Kingston Technology, My Task Helper, Gigacenter, GigaCloud, ESET, UCloud, WD, Укртелеком.

Також серед відвідувачів Форуму було проведено розіграш цінних призів від партнерів BIT-2017. В якості головного призу розігрувалася бездротова акустика JBL Flip 3 Special Edition! В кінці заходу всіх учасників чекав фуршет та неформальне спілкування з колегами і партнерами.

Найбільш об'єктивну оцінку Форуму дають його учасники, які з вдячністю відгукуються про BIT-2017 у Львові:

Мар'ян Касько, Директор, ТОВ «Калуська інформаційна мережа»:
Цікаві доповіді. Нові знайомства і зустрічі з партнерами. Дякую організаторам.

Володимир Камінський, Corporate Business Solution Manager, lifecell:
Дякую організаторам за чудову можливість поспілкуватися з широким колом експертів та партнерів, було дуже продуктивно і жваво! До зустрічі!

Ігор Петрушенко, CEO, MyTaskHelper:
Вперше представляв свій продукт на міжнародному форумі і саме на BIT-2017 у Львові. Результатом задоволений на 100%. Сподіваюсь на співпрацю і у 2018-му!

Прочитати коментарі, а також залишити свій можна тут.

Партнерами Форуму стали відомі компанії та бренди: Kingston Technology, GigaCloud, ESET, UCloud, WD, ELKO Ukraine, MyTaskHelper. У статусі Партнера виставки приймали участь наступні компанії: GigaCenter, Укртелеком. В якості Партнера конференції BIT-2017 підтримали такі компанії: САНФЛАУЕР КОМЮНІКЕЙШНС ГРУП, Vidisy, АО ОК, Design and Test Lab. Заочна участь: БІТ.

Інформаційні партнери Форуму: IT News, IT Expert, HiTech.Expert, ChannelForIT, «А-КОМ Академія», TRNCC.COM, Проект «IТ-форум», Світ Автоматизації, Медіа Холдинг Вісті Україна, Комп'ютерна Академія ШАГ, Львів, DOU.ua, Львівська газета, ІТ рейтинг України, Plerdy, Hotwork.com.ua.

Організатором Міжнародного Форуму «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо IoT. Навколо IP» виступило інформаційно-маркетингове агентство CIS Events Group. Агентство CIS Events Group спеціалізується на ринку ІТ та телекомунікацій, і окрім даного форуму є організатором успішних та популярних на території країн Східної Європи та Центральної Азії заходів (форумів, виставок, конференцій, семінарів та ін.): Навколо Кабелю – все, що стосується сучасних кабельних систем зв’язку; Навколо IP – все, що пов’язано з корпоративними комунікаціями на базі IP; Навколо IoT – все про Інтернет Речей; Навколо ЦОД – все, що стосується центрів обробки даних; Навколо Хмари – все, що пов’язано з хмарними технологіями та сервісами; Бізнес та ІТ – все про практичне застосування ІТ в бізнес-процесах; Навколо Даних – все про зберігання, управління та аналіз даних; PROмобільність – все, що стосується концепції мобільного підприємства; Академія WLAN – все про бездротові технології та їх застосування в бізнесі; Академія FTTx – все про сучасні волоконно-оптичні мережі; Сучасна інженерна інфраструктура – все про інфраструктуру ЦОД та офісів; Навколо Автоматизації – все про автоматизацію виробничих та бізнес-процесів; Навколо КЦ – все про побудову та модернізацію контакт-центрів; ProAV – все, що пов'язано з передачею, розподілом та обробкою аудіо- і відеосигналів.

P. S. Офіційний фотозвіт з BIT-2017 доступний за наступним посиланням. Презентації доповідачів можна завантажити за наступним посиланням. Офіційний каталог Форуму з повною інформацією про захід та його учасників доступний за наступним посиланням.

З переліком найближчих цікавих заходів CIS Events Group у Вашому регіоні можна ознайомитись за наступним посиланням.

Увага! Необхідно заповнити всі поля анкети, позначені зірочкою (*).