Підсумки BIS-2018 в Києві: найкращі українські та світові практики в телекомунікаціях

Міжнародний Гранд Форум «Навколо Кабелю. Навколо Мереж. Академія FTTx. Навколо IP. Навколо IoT» у Києві пройшов з великим аншлагом та у незабутній атмосфері

19 квітня у конгрес-холі Mercure Congress Centre (Київ, Україна) пройшов Міжнародний Гранд Форум «Навколо Кабелю. Навколо Мереж. Академія FTTx. Навколо IP. Навколо IoT» (або BIS-2018). Цей унікальний багатоформатний захід щороку збирає провідних ІКТ-професіоналів та представників бізнесу регіону.

Форум являє собою зручний майданчик для комунікацій, що об'єднує найбільш ініціативних представників вітчизняного ринку інформаційних технологій та автоматизації. Відзначимо, що в цьому році Форум відвідали 363 учасники!

На Форумі прозвучало багато цікавих виступів галузевих експертів. Крім цього учасники Форуму змогли відвідати виставку, взяти участь в дискусіях, а також поспілкуватися з партнерами в формальній і неформальній обстановці.

Конференція стартувала з виступу «Стандартизація телекомунікаційної інфраструктури», в ході якого Віктор Каток (МСЕ) зазначив, що майбутнє наших мереж 5G буде залежати від майбутнього наших кабельних мереж. Крім того, за словами спікера, 15-а дослідницька комісія МСЕ-Т окреслила основні драйвери в стандартизації: 5G, інтернет речей, довіру до інтернету, Big Data. Віктор також зазначив, що 95% всього міжнародного трафіку проходить по ВОЛЗ-лініям, які стандартизуються МСЕ.

Активно розвивається напрямок прокладки оптичного кабелю за допомогою технології пневматичного «вдування» в трубки, а також підвищується попит на мікрокабелі підвищеної міцності. По прогнозам у ЄС до 2020 року у всіх буде доступ до мережі Інтернет на швидкості не менше ніж 30 Мбіт/с, а половина з них на швидкості 100 Мбіт/с. Нова технологія G.fast дозволяє по мідному кабелю передавати дані на швидкості до 2 Гбіт/с на відстань до 30 м (500 Мбіт/с на відстань до 100 м). Крім того, доповідач зазначив, що зараз в багатьох великих містах спостерігається дефіцит кабельної каналізації. При цьому одним з варіантів вирішення проблеми є прокладання кабелю у мікротраншеї на глибину 15-20 см за допомогою спецтехніки.

Сергій Кирик (УКРКОМ ЛАЙН) в презентації «Організація оптичних кросів підвищеної ємності в центрах обробки даних» ознайомив слухачів з особливостями гнучких і універсальних систем високої щільності FIST (ємність одного кроса 2016 портів), представив одноюнітову панель, що вміщує в себе 96 оптичних портів, а також розповів про нову лінійку малогабаритних оптичних боксів зі збільшеним терміном експлуатації. Крім того, спікер представив оптичну муфту нового покоління TENIO, яка не потребує проведення процедури термоусадки при проведенні переконфігурації.

В доповіді «Пневматична прокладка оптичного кабелю» Антон Подчеко (Synergia SE) зазначив, що пневматична прокладка волокна є вигідним та економічно обґрунтованим рішенням. При підрахунку сумарних витрат за 5 років на прокладку, обслуговування та модернізацію волоконно-оптичних каналів зв’язку пневматичний метод дозволяє зекономити до 35-55% коштів у порівнянні з традиційним. Спікер навів основні переваги даного методу: унеможливлення пошкодження кабелю при інсталяції; зменшення кількості зварних з'єднань та збільшення запасу згасання; можливість використовувати більш доступні рішення для останньої милі; розстрочка платежу (спочатку оплата за порожнисті канали, потім за волокна); відносно проста технологія заміни старих волокон на нові.

Сергій Сидоренков (ПАТ «Одескабель») у виступі «Структурована кабельна система ОК-net» розповів про спеціальне рішення для технології Long Ethernet, яка застосовується коли потрібно прокласти мідний кабель на довжину більше ніж 200 м. Крім того, доповідач зазначив, що ОК-net – єдиний виробник, що має у портфоліо всі категорії LAN-кабелів, включаючи категорії 8 та 8.1. На всю продукцію компанії розповсюджується 25-річня системна гарантія при умові виконання робіт сертифікованими спеціалістами та компаніями.

У презентації «Життя українського експлуататора» Олександр Стець (Atracom) зазначив, що на сьогоднішній день в активі компанії більш ніж 25 000 км побудованих каналів ВОЛЗ. В обласних центрах та великих містах України дислокується 32 лабораторії і 14 бригад. Для контролю мережі організовано диспетчерсько-аналітичний центр (ДАЦ), який працює в режимі 7/24/365. Також спікер розповів про деякі нюанси прокладки, експлуатації та усунення результатів аварій.

Була проведена жива панельна дискусія «Крадіжки оптичного кабелю та обриви зв’язку: як вчасно відреагувати та вберегти клієнтів» за участю галузевих експертів: Олександра Федієнка (Інтернет асоціація України), Юрія Швеця (Телекомунікаційна група Vega), Олександра Юдакова (ПрАТ «Датагруп») та Олександра Стеця (Atracom). Учасники дискусії зазначили, що Дніпропетровська область є абсолютним лідером по кількості навмисних пошкоджень ліній зв’язку та крадіжок обладнання. Крім того, експерти дійшли висновку, що магістральні канали є критичною інфраструктурою, яка спрямована на забезпечення населення послугами зв'язку та напряму впливає на обороноздатність України. Учасники дискусії підтримали пропозицію щодо об’єднання зусиль операторів для запобігання крадіжкам та псуванню обладнання.

Також в рамках Форуму була проведена жива панельна дискусія «Інфраструктурний public-talk: чому доступ залишається «недоступним»?» за участю галузевих експертів: Олександра Данченка (Голова Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку), Анни Новак (Телекомпалата України), Василя Лімана (Асоціація управителів житла), Валерії Дяченко (Юскутум), Катерини Карасьової (Юскутум), Володимира Вороб’я (Асоціація управителів житла), Дмитра Оніщенка (Телекомпалата України), Леоніда Ошерова (ТЕЛАС), Тетяни Попової (Телекомпалата України).

Було зазначено, що «Закон про доступ до інфраструктури» був прийнятий 7 лютого 2017 року та набув чинності 4 червня 2017 року. Але до цього часу не прийняті підзаконні акти, що регулюють дію закону та чітко прописують правила і методики надання доступу і формування тарифів. Наразі відомі факти частих конфліктів між провайдерами та власниками/управителями багатоквартирних будинків, які користуючись відсутністю регулюючих актів в односторонньому порядку змінюють умови договорів на свій розсуд. 

Владислав Ріцький (Premium-Line Systems GmbH) у доповіді «Зустрічаємо оновлений ISO/IEC11801 з підтримкою 40Gb/s» зазначив, що стандарт ISO/IEC11801 переглянуто і тепер він буде складатися з 6 основних частин: 1) основні вимоги для міді та оптики, 2) комерційне будівництво, 3) автоматизація виробництва, 4) житлові будинки, 5) ЦОДи, 6) інтелектуальні будівлі. Крім того, з’явилась нова категорія оптичного волокна ОМ5, яке повністю сумісне з волокном OM4 і може передавати в 4 рази більше даних ніж OM4.

У своєму виступі «Управління ідентифікацією цифрових об'єктів у мережах наступного покоління й IoT» Юрій Каргаполов (УЦПНА/UNAOC) зазначив, що ми йдемо до конвергентної платформи, яка передбачає отримання доступу до інтернету у будь-який час, у будь-якому місці та з будь-якого пристрою.

Валерія Дяченко (Юскутум) у презентації «Юридичні фокуси при роботі з даними» зазначила, що останнім часом дуже багато уваги приділяється проблемам обробки та зберігання даних. Спікер звернула увагу присутніх на те, що 25 травня цього року на території ЄС вступить в дію General Data Protection Regulation (загальний регламент по захисту даних) або GDPR. Дія даного регламенту також стосується компаній, що не знаходяться в ЄС але мають клієнтів з ЄС або постачають товари/послуги в ЄС.

Учасники Форуму мали можливість відвідати виставку, на якій свої продукти і рішення продемонстрували 6 партнерів: DEPS, ПАТ «Одескабель», Devolz, Synergia SE, Dura-Line, УКРКОМ ЛАЙН.

Також серед відвідувачів Форуму було проведено розіграш цінних призів від партнерів BIS-2018. В якості головного призу розігрувалася багатофункціональна електронна книга Airbook City LED! В кінці заходу всіх учасників чекало неформальне спілкування з колегами і партнерами.

Найбільш об'єктивну оцінку Форуму дають його учасники, які з вдячністю відгукуються про BIS-2018 у Києві:

Павло Поляк, Провідний інженер-проектувальник, Інтелекшуал констракшн:
Як завжди, захід вдався на вищому рівні. Дякую за запрошення.

Володимир Москаленко, начальник відділу розвитку інфраструктури, Київстар:
Дякую за цікавий захід. Раз від разу вони стають кращими. Дуже цікаві доповіді Віктора Борисовича.

Олексій Луценко, Власник, ФОП «вОльний електрик»:
Все було чудово організовано. Можливість зібратись і ознайомитись із новинками та поспілкуватися з однодумцями - то завжди хороше.

Прочитати коментарі, а також залишити свій можна тут.

ПАТ «Одескабель» взяло участь у Форумі у якості Тематичного партнера.

Партнерами Форуму стали відомі компанії та бренди: Synergia SE, УКРКОМ ЛАЙН. У статусі Партнера виставки приймали участь наступні компанії: DEPS, Devolz. В якості Партнера конференції BIS-2018 підтримали такі компанії: Атраком, Асоціація «Телекомунікаційна палата України», УЦПНА/UNAOC, Юскутум, Телекомунікаційна група Vega, Датагруп.

Інформаційні партнери Форуму: Перший діловий, «А-КОМ Академія», ІТ-рейтинг України, Luxoft Training, DOU.ua, HeadHunter Україна, Сайт міста Києва 44.ua, RIA.com, ITEA, Журнал «Наука і Техніка», Журнал «Винахідник і раціоналізатор», DATA.UA.

Організатором Міжнародного Гранд Форуму «Навколо Кабелю. Навколо Мереж. Академія FTTx. Навколо IP. Навколо IoT» виступило інформаційно-маркетингове агентство CIS Events Group. Агентство CIS Events Group спеціалізується на ринку ІТ та телекомунікацій, і окрім даного форуму є організатором успішних та популярних на території країн Східної Європи та Центральної Азії заходів (форумів, виставок, конференцій, семінарів та ін.): Навколо Кабелю – все, що стосується сучасних кабельних систем зв’язку; Навколо IP – все, що пов’язано з корпоративними комунікаціями на базі IP; Навколо IoT – все про Інтернет Речей; Навколо ЦОД – все, що стосується центрів обробки даних; Навколо Хмари – все, що пов’язано з хмарними технологіями та сервісами; Бізнес та ІТ – все про практичне застосування ІТ в бізнес-процесах; Навколо Даних – все про зберігання, управління та аналіз даних; PROмобільність – все, що стосується концепції мобільного підприємства; Академія WLAN – все про бездротові технології та їх застосування в бізнесі; Академія FTTx – все про сучасні волоконно-оптичні мережі; Сучасна інженерна інфраструктура – все про інфраструктуру ЦОД та офісів; Навколо Автоматизації – все про автоматизацію виробничих та бізнес-процесів; Навколо КЦ – все про побудову та модернізацію контакт-центрів; ProAV – все, що пов'язано з передачею, розподілом та обробкою аудіо- і відеосигналів; Навколо Безпеки – все про інформаційну безпеку.

P. S. Офіційний фотозвіт з BIT-2018 доступний за наступним посиланням. Презентації доповідачів можна завантажити за наступним посиланням. Офіційний каталог Форуму з повною інформацією про захід та його учасників доступний за наступним посиланням.

З переліком найближчих цікавих заходів CIS Events Group у Вашому регіоні можна ознайомитись за наступним посиланням.

Увага! Необхідно заповнити всі поля анкети, позначені зірочкою (*).