Рішення Nokia Smart Home підключає житловий сектор до Інтернету речей

Компанія Nokia представила нове рішення класу Smart Home («розумний дім»), яке дозволить операторам прискорити надання послуг в житловому секторі абонентам, що прагнуть використовувати переваги Інтернету речей

Рішення підтримує широкий спектр датчиків, вимикачів та інших підключених пристроїв, що необхідні для «розумного» обліку та забезпечення безпеки та автоматизації житла. Просте в експлуатації рішення повністю інтегровано та не вимагає спеціальних знань для встановлення.

Одноблоковий шлюз Nokia для «розумного будинку» дає абонентам можливість за допомогою смартфона або планшета без проблем контролювати все, що відбувається в будинку та отримувати інформацію, яку передають датчики температури та руху, датчики відкривання дверей та вікон, детектори диму, вимикачі та камери спостереження.

Джонатан Коллінз (Jonathan Collins), директор ABI Research з досліджень в сфері «розумних будинків», сказав: «Великий ринок «розумних будинків» ще молодий. Але це провідний сегмент Інтернету речей з очевидним потенціалом для швидкого зростання, який обіцяє мережевим операторам нові доходи. При цьому критичним фактором зростання стає забезпечення взаємної сумісності незліченної кількості пристроїв. Операторам слід приділяти найпильнішу увагу тому, щоб пристрої, що встановлені «розумних будинках», були одно блоковими та підтримували найрізноманітніші протоколи, включно з Wi-Fi, ZigBee та Z-Wave».

Для спрощення та полегшення розгортання в рішенні Nokia Smart Home реалізовані три ключові компоненти. Перший компонент являє собою єдиний блок, що виконує функції оптичного модему (Optical Network Terminal, ONT), а також шлюзу для житлового сектору та «розумного будинку». Другий компонент – мобільний додаток для ОС IOS та Android для контролю житла. Третій компонент – наскрізна IoT-платформа управління, яка контролює екосистему «розумних будинків», з готовими варіантами застосування та управлінням для всіх «розумних» домашніх пристроїв.

Новий шлюз буде доступний операторам в кінці 2016 р. Це повністю інтегроване, просте у встановленні рішення для інших сторонніх (over the top, OTT) технологій дасть операторам можливість отримати частку зростаючого ринку «розумних будинків», який, за прогнозами, за період 2015-2020 рр. може вирости на 24% та досягти 39 млрд доларів.

Федеріко Гільєн (Federico Guillén), голова підрозділу фіксованих мереж компанії Nokia, сказав: «В умовах швидкого розвитку Інтернету речей та зростаючого числа домашніх інтелектуальних пристроїв абонентам необхідна апаратура, яку легко встановити і якою просто управляти. На цьому дуже фрагментованому ринку мережеві оператори отримали унікальний шанс виділитися серед інших OTT-гравців, позиціонуючи себе в якості перспективних провайдерів для «розумних будинків». Nokia Smart Home дає операторам можливість випередити IoT-тренд та запропонувати замовникам просте рішення, повністю сумісний з провідними технологіями та стандартами Wi-Fi для управління «розумними» пристроями та додатками. Воно також дозволить операторам пропонувати нові послуги по автоматизації та забезпечення безпеки, які принесуть додатковий дохід та ще більше зміцнять лояльність клієнтів».

До складу нового комплексного рішення для мережевих операторів Nokia Smart Home увійшли:

  • Блок Nokia 7368 ISAM ONT G240WZ-A, що виконує три функції: оптичного модему, домашнього шлюзу з дводіапазонним паралельним підключенням Wi-Fi та антеною, що забезпечує краще покриття в домашніх умовах, а також інтелектуального концентратора з підтримкою Z-Wave та ZigBee.
  • Мобільний додаток для смартфона або планшета, що дозволяє управляти пристроями.
  • IoT-платформа додатків та сервісів для екосистеми Smart Home з варіантами застосування.

Увага! Необхідно заповнити всі поля анкети, позначені зірочкою (*).