IMPACT від Nokia: платформа для швидкої і безпечної доставки IoT-сервісів

Nokia випустила інтелектуальну платформу управління всіма підключеними об'єктами IMPACT (Intelligent Management Platform for All Connected Things)

Захищена платформа IMPACT дає операторам, підприємствам та держструктурам можливість масштабувати нові сервіси Інтернету речей. IMPACT передбачає збір даних, обробку подій, управління пристроями, контекстуалізацію даних, аналітику, наскрізний захист та реалізацію програм для будь-яких пристроїв, протоколів та додатків.

Нова платформа відображає зростаючий інтерес компанії до ринку Інтернету речей, що динамічно розвивається. До її складу входить платформа Nokia Motive Connected Device, що лідирує в галузі в сфері конвергентного управління пристроями, яка забезпечує управління життєвим циклом для понад 80 тис. пристроїв, що призначені для домашнього використання, Інтернету речей та широкосмугового доступу. В останній версії інтегровані всі програмні засоби Nokia для управління мобільними та IoT-пристроями.

Платформа Nokia IMPACT має великі можливості для роботи з підключеними об'єктами:

  • Масштабованість. Платформа базується в хмарі, і замовники можуть за запитом додавати серверну ємність для підтримки безлічі підключених пристроїв.
  • Повна захищеність. При розробці IMPACT були враховані зростаючі вимоги безпеки, в тому числі для мережі, хмари та кінцевих точок. Також реалізована остання модель безпеки Lightweight M2M (LWM2M) для управління IoT-пристроями, що підтримується великим портфелем продуктів Nokia для забезпечення інформаційної безпеки.
  • Розширення номенклатури пристроїв. Motive CDP не тільки підтримує 80 тис. моделей пристроїв від 100 провідних світових виробників, а й розпізнає нові пристрої, що з'являються на ринку. Система досить гнучка для підтримки різних бізнес-моделей та варіантів впровадження, включаючи приватні та публічні хмари, SaaS та транзакційну модель. Це забезпечує низьку вхідну вартість та можливість масштабування як в сторону збільшення, так і в бік зменшення.
  • Вдосконалене управління мережею та пристроями. Досвід Nokia в щодо сервісів охоплює як пристрої, так і мережі, що дозволяє виявляти проблеми в мережі та в пристроях для подальшого всеосяжного аналізу.

Бхаскар Горті (Bhaskar Gorti), президент підрозділу додатків та аналітики Nokia, сказав: «Наша нова платформа IMPACT, що включає Motive CDP, відрізняється посиленим функціоналом в області управління пристроями, інформаційної безпеки та аналітики. Все це важливо, тому що аналіз одержуваних IoT-даних підвищує їх цінність та особливо актуальним стає їх захист».

Платформа IMPACT входить в IoT-портфель Nokia, який швидко поповнюється та зараз включає чотири основних структурних блоки для будь-якого IoT-рішення:

  • Додатки: вертикальні рішення для підключених автомобілів, охорони здоров'я, підрозділів екстреного реагування, «розумних» міст та будинків, інженерного господарства.
  • Платформи: IoT-платформа IMPACT та платформа Motive Connected Device.
  • Інфраструктура: великий інфраструктурний портфель, що включає продукти, які займають провідні позиції в області вузькосмугових малопотужних IoT-рішень для радіозв'язку.
  • Пристрої та датчики: підключені пристрої, в тому числі компанії Withings, що була нещодавно куплена, та представлений в рамках Nokia Smart Home solution домашній шлюз.

Увага! Необхідно заповнити всі поля анкети, позначені зірочкою (*).