У «Львівській політехніці» тепер будуть вчити «Інтернету речей»

У Національному університеті «Львівська Політехніка» запускають унікальну бакалаврську програму, аналог якої є тільки в Сполучених Штатах Америки

З першого вересня львівський ІТ-кластер та «Львівська політехніка» запускають бакалаврську програму «Інтернет речей». Концепція курсу полягає в тому, що всі предмети побуту можуть обробляти інформацію, що надходить з навколишнього середовища, обмінюватися нею та виконувати певні дії, в залежності від того, як їх запрограмують. Власне, як це робити практично і будуть вчити в ході бакалаврської програми.

«Подібну програму зараз має тільки Массачусетський технологічний інститут в Штатах. Він є технологічним університетом №1 в світі, основним драйвером ІТ-галузі в Штатах. Переважно новинки, ідеї з'являються там. Тому ми намагаємося на них орієнтуватися», – розповідає Solution Architect компанії SoftServe та ідеолог програми Зіновій Верес.

До викладання на курсі залучать ІТ-фахівців. Зараз вони розробляють навчальну програму.

«Ми говоримо про фахівців рівня віце-президентів компаній, архітекторів, інженерів-розробників і т.д.», – уточнює Верес.

«Практику студенти будуть проходити в ІТ-компаніях, так само теми бакалаврських робіт будуть давати ці структури. Запуск такої програми у Львові – це тимчасова та кадрова потреба, – пояснює СЕО Львівського ІТ-Кластеру Степан Веселовський. – У Львові щорічно випускаються 4106 фахівців ІТ-напрямку. Якщо вони будуть отримувати якісну освіту, то проблеми працевлаштування не буде існувати взагалі».

Серед викладачів люди, які вже запустили успішні проекти. Зокрема, розробники розумної кавомашини SoftServe та проекту управління електромобілями Теsla – Cypress.

Вступити на бакалаврську програму «Інтернет речей» можна буде на загальних підставах за результатами ЗНО.

«Умови вступу в нас нічим не відрізняються від умов вступу на інші спеціальності ЛП. Українська мова, математика та вибіркові предмети: фізика, історія або іноземна», – зазначає Верес.

На курс будуть набирати від 50 до 100 студентів. Вартість за рік навчання буде коливатися в межах 10 000 гривень, навчання буде тільки платним, оскільки такі правила встановлює держава, коли запускається нова програма. Однак львівський ІТ-кластер подарує трьом найкращим абітурієнтам стипендії, які покриватимуть вартість навчання.

Увага! Необхідно заповнити всі поля анкети, позначені зірочкою (*).