Синергія ІТ та агро: перспективи розвитку

На Міжнародному Гранд Форумі «Навколо Хмари. Навколо Даних. Навколо КЦ. Навколо IoT. PROмобільність» у Києві пройшов круглий стіл між представниками ІТ та агросектору

22 лютого у конгрес-холі арт-готелю «Космополітъ» (Київ, Україна) пройшов Міжнародний Гранд Форум «Навколо Хмари. Навколо Даних. Навколо КЦ. Навколо IoT. PROмобільність» (або BIT-2017). Цей унікальний багатоформатний захід щороку збирає сотні провідних ІКТ-професіоналів та представників бізнесу регіону.

Починаючи з минулого року на Форумі масово обговорюються перспективи впровадження інноваційних технологій у агросектор. Цього разу було проведено круглий стіл на тему «Чим можуть допомогти одна одній дві найперспективніші галузі України – ІТ та агро?», в якому взяли участь представники ІТ-компаній та агросектору.

Круглий стіл стартував з доповіді Христини Кузнецової (Даталаб Агро Україна) «Як IT-рішення змінюють агробізнес». Христина зазначила, що її компанія поставила завдання допомогти аграріям автоматизувати виробничі процеси і створити уніфіковану оболонку бізнес-процесів для агросектору. Дане рішення включає 4 основних модуля: рослинництво, тваринництво, садівництво, виноградарство та виноробство.

Ігор Курочка (YouControl) в презентації «Компанії-шахраї в аграрному секторі. Як уникнути співпраці з ними» дав практичні поради як перевірити потенціального бізнес-партнера на надійність. Рішення YouControl надає доступ до 36 державних реєстрів в одному інтерфейсі, що дозволяє швидко перевірити будь-яку компанію.

У виступі «Ефективне управління даними в агробізнесі» Райвіс Ґієлс (DEAC) зазначив, що за останні декілька років кількість даних в агросекторі збільшилася в десятки разів. Застосування Великих Даних потребує використання надійних систем для їх зберігання та обробки. Саме такі сервіси надає компанія DEAC.

В доповіді «Email-розсилки в агро сфері. Як відправляти новини та робити продаж великих товарів і послуг?» Аліса Кірічок (UniSender) зазначила, що розсилання – це канал комунікацій, котрий підсилює будь-який бізнес-процес. Спікер розповіла які розсилання краще застосовувати в різноманітних ситуаціях та представила сервіс UniSender, що дозволяє зробити швидке масове сповіщення клієнтів, вибіркову відправку або отримання інформації, а також відслідковувати статистику комунікації.

Олександра Грищук (IT-Enterprise) в презентації «Як ІТ-система управління бізнесом допомагає вирішити завдання агросектору. Кейси агрхолдингів України» представила ERP-систему для агросектору. Даний продукт включає в себе електронний банк землі, що дозволяє вести повний реєстр земельних ділянок та координувати необхідні дії.

В ході виступу «Інтернет - маркетинг на практиці. Досвід компанії «Торговий дім «Соєвий вік» Павло Горбачов (Торговий дім «Соєвий вік») розповів учасникам заходу про практичний досвід компанії у використанні інтернет-маркетингу як засобу ефективної роботи з клієнтами. Так, наприклад, після переходу на захищений протокол https заповнюваність форм на сайті збільшилась втричі, а впровадження онлайн-консультанта дозволило скоротити кількість нецільових дзвінків на 65%.

У доповіді «Агробізнес та інновації – як домогтися синергії» Назар Малиняк (SmartFarming) зазначив, що актуальна інформація є основою ефективного ведення бізнесу. Для виробника важливими факторами успіху є досвід реалізації проектів, компетентна команда, планування та масштабування. На думку Назара, успішна синергія агро та ІТ можлива за умови тісних комунікацій.

Сергій Скок (SkokAgro) в презентації «Досвід впровадження систем моніторингу в українських компаніях зі сторони hardware та software» зазначив, що останнім часом почали розвиватись напрями вітчизняного метео та з'явились аналоги американських плотномірів. При впровадженні Інтернету Речей та Великих Даних доповідач порадив аналітичні операції виконувати власними обчислювальними ресурсами, а базу даних зберігати в хмарі.

Виступ Олексія Карпова (Датагруп) «Канали зв’язку та відеоаналітика для агропромислового бізнесу» був присвячений представленню рішень по забезпеченню контролю та безпеки, що були адаптовані для використання у агросекторі. Зокрема, це комплекси відео аналітики (автовизначення номерів автомобілів та залізничних вагонів), контроль доступу, авто зважування та ін.

Компанія DEAC підтримала BIT-2017 у Києві у якості Генерального партнера, що дозволило організатору заходу провести Форум успішно і на високому рівні.

Організатором Міжнародного Гранд Форуму «Навколо Хмари. Навколо Даних. Навколо КЦ. Навколо IoT. PROмобільність» виступило інформаційно-маркетингове агентство CIS Events Group. Агентство CIS Events Group спеціалізується на ринку ІТ та телекомунікацій, і окрім даного форуму є організатором успішних та популярних на території країн Східної Європи та Центральної Азії заходів (форумів, виставок, конференцій, семінарів та ін.): Навколо Кабелю – все, що стосується сучасних кабельних систем зв’язку; Навколо IP – все, що пов’язано з корпоративними комунікаціями на базі IP; Навколо IoT – все про Інтернет Речей; Навколо ЦОД – все, що стосується центрів обробки даних; Навколо Хмари – все, що пов’язано з хмарними технологіями та сервісами; Бізнес та ІТ – все про практичне застосування ІТ в бізнес-процесах; Навколо Даних – все про зберігання, управління та аналіз даних; PROмобільність – все, що стосується концепції мобільного підприємства; Академія WLAN – все про бездротові технології та їх застосування в бізнесі; Академія FTTx – все про сучасні волоконно-оптичні мережі; Сучасна інженерна інфраструктура – все про інфраструктуру ЦОД та офісів; Навколо Автоматизації – все про автоматизацію виробничих та бізнес-процесів; Навколо КЦ – все про побудову та модернізацію контакт-центрів; ProAV – все, що пов'язано з передачею, розподілом та обробкою аудіо- і відеосигналів.

З тим, як пройшов Форум BIT-2017 у Києві, можна ознайомитись тут.

P. S. Презентації доповідачів можна завантажити за наступним посиланням. Офіційний каталог Форуму з повною інформацією про захід та його учасників доступний за наступним посиланням.

З переліком найближчих цікавих заходів CIS Events Group у Вашому регіоні можна ознайомитись за наступним посиланням.

Увага! Необхідно заповнити всі поля анкети, позначені зірочкою (*).