Міжнародний Гранд Форум «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо Автоматизації. Навколо Безпеки. Навколо IoT. Навколо IP» у Києві зібрав провідних ІКТ-професіоналів та представників бізнесу регіону
21 вересня у конгрес-холі арт-готелю «Космополітъ» (Київ, Україна) пройшов Міжнародний Гранд Форум «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо Автоматизації. Навколо Безпеки. Навколо IoT. Навколо IP» (або BIT-2017). Цей унікальний багатоформатний захід щороку збирає сотні провідних ІКТ-професіоналів та представників бізнесу регіону.
Форум являє собою зручний майданчик для комунікацій, що об'єднує найбільш ініціативних представників вітчизняного ринку інформаційних технологій та автоматизації. Відзначимо, що в цьому році Форум відвідали 469 учасників!
На Форумі прозвучало багато цікавих виступів галузевих експертів. Крім цього учасники Форуму змогли відвідати виставку, взяти участь в дискусіях, а також поспілкуватися з партнерами в формальній і неформальній обстановці.
Конференція «Навколо Хмари. Навколо ЦОД. Навколо Безпеки. Навколо IoT. Бізнес та ІТ» стартувала зі вступного слова Сергія Долгушева, CEO компанії SIM-Networks, Золотого партнера Форуму. Він побажав всім присутнім плідно та з користю провести час на Форумі.
У своєму виступі «Приватні хмари: упровадження, технічні аспекти, переваги» Sjoerd van Groning (NovoServe) зазначив, що різні види хмар застосовуються для виконання різних завдань. Для реалізації великої розгалуженої інфраструктури краще підходить приватна хмара.
Артем Коханевич (GigaCloud) у доповіді «Як ми створили універсального хмарного оператора лише за рік» розповів про хмарні сервіси які надає компанія GigaCloud. Спікер зазначив, що E-Cloud – це 3 дата-центра (GigaCenter та BeMobile в Києві, а також Atman у Варшаві). Крім того, Артем розповів про реалізовані проекти на базі E-Cloud для мережі «Велика Кишеня», оператора вантажоперевезень SAT та інтернет-магазина MOYO. За словами спікера, хмарне рішення S-Cloud розроблено спеціально для малих та середніх компаній і стане чудовою альтернативою іноземним сервісам.
В ході презентації «Kingston. 30 років лідерства» Віктор Самойлов (Kingston) розповів про процес розробки, виробництва та тестування продукції Kingston. Так, кожен модуль пам’яті тестується на різних етапах виробництва близько 36 разів. Також доповідач ознайомив присутніх з широким модельним рядом компанії, що включає модулі пам’яті, захищені флеш-накопичувачі, SSD-диски та ін.
Інгус Хомка (Lattelecom) у виступі «Сервіси Латтелеком - безпечний та стабільний фундамент для бізнесу» зазначив, що сьогодні у розпорядженні компанії є 5 дата-центрів у Ризі. Нещодавно підключено рішення по керуванню уразливостями ІТ-систем Rapid7, яке тепер доступне клієнтам у вигляді сервісу. Крім того, у компанії є точка присутності в Україні, що дозволяє більш гнучко керувати трафіком.
У доповіді «Захист інфраструктури в хмарі» Данило Бєлов (UCloud) зазначив, що сьогодні головне питання – це безпека. Спікер ознайомив з прикладом аудиту інфраструктури великої компанії та вказав на «вузькі» місця, яким варто приділити більше уваги: чіткий опис послуг та каталог сервісів ІТ-відділу, резервне копіювання, перевірка відновлення критичних сервісів, мережева інфраструктура (більше ніж 1 Гб/с), резерв потужностей (процесор, пам'ять, диск) для процесу відновлення, гарантований доступ до хмари (дублювання каналів), моніторинг.
У своїй презентації «Новітні технології ESET для боротьби з новим поколінням загроз» Вячеслав Заріцький (ESET) зазначив, що антивірусний продукт це не тільки сигнатурний аналіз, а цілий комплекс рішень. Доповідач розповів про новий сервіс для корпоративних клієнтів ESET Threat Intelligence, який надає статистику про нові загрози та допомагає прогнозувати цільові атаки, що допомагає організаціям адаптуватися до мінливого кіберландшафту. Також Вячеслав представив ESET Enterprise Inspector – локальну систему своєчасного виявлення і реагування, яка в режимі реального часу взаємодіє з хмарної пісочницею та глобальною базою даних ідентифікаторів інцидентів інформаційної безпеки.
Юрій Жуковський (Облако) у виступі «Хмарні банки мікро-сервісів - гiбридна хмара в кожну оселю» зазначив, що бізнесу потрібні не сервери, а сервіси. На думку спікера, сьогодні спостерігається відмова від локальних додатків на користь веб- та мікросервісів. Також Юрій зазначив, що найбезпечнішим варіантом є гібридна інфраструктура, яка складається з «хмарної» і «наземної» частини, нівелюючи ризики і об'єднуючи вигоди.
У доповіді «Особливості СКС для ЦОД» Євген Мар'їн (Huber&Suhner) зазначив, що навіть для не великого дата-центра на декілька шаф рекомендується застосування центрального кроса. Спікер представив модель центрального кроса LiSA на 1500 портів, а також 19-дюймовий крос IANOS, що краще підійде для випадків коли потрібно менше ніж 600 портів. Крім того, Євген розповів про повністю оптичний комутатор з підтримкою технології DirectLight, що дозволяє з'єднувати оптичні волокна з максимальною продуктивністю.
Презентація Гліба Хрущенко (CABERO) «Переваги випарного охолодження в ЦОД» була присвячена представленню різних типів систем адіабатичного охолодження дата-центрів. Окремо доповідач зупинився на порівнянні зрошувальних систем для вищезгаданих рішень.
Виступ Олексія Тарабичіна (ATEN) «КВМ рішення від АТЕН» був присвячений представленню широкого спектру рішень та обладнання компанії ATEN. Особливу увагу доповідач приділив опису KVM-подовжувачів з доступом через IP: KE8950 та KE6940. За допомогою даних пристроїв можна направляти різні типи сигналів (відео, аудіо, USB, послідовний порт RS-232) з будь-якого передавача на будь-який приймач або групу приймачів.
У доповіді «Ласкаво просимо до Датасфери. Сегменти ринку, що зростають» Анна Рижкова (Seagate) зазначила, що по дослідженням IDC очікується, що об’єм створених даних збільшиться з 16 ЗБ в 2016 році до 163 ЗБ у 2025 році. Було представлено модельний ряд жорстких дисків Seagate, що призначені для використання у різних сферах. Так, наприклад, серії IronWolf та IronWolf Pro призначені для побудови корпоративних систем зберігання даних. При чому, на накопичувачі IronWolf Pro надається 5-річна гарантія. Крім того, Анна продемонструвала нову модель 2,5-дюймового HDD Seagate Barracuda об’ємом 2 ТБ (1 пластина) і товщиною лише 7 мм, що є рекордним показником.
Презентація Євгена Голдмана (QNAP) «IoT та Big Data з QNAP» була присвячена представленню широкої лінійки систем зберігання даних QNAP для сектора SMB, а також рішень рівня підприємства. Зокрема спікер зазначив, що у всіх сучасних моделях є 10ГБ порт, підтримка технології Thunderbolt, а також можна встановлювати будь-які типи дисків (SATA, SSD, SAS).
Андрій Михалюк (SoftiCo) у своєму виступі «Візуалізація Tableau – золотий стандарт бізнес-аналітики» розповів, що Tableau є інструментом візуалізації бізнес-аналітики, який дозволяє краще розуміти дані. Також було представлено деякі технології, які входять в продукт: VizQL, In-Memory Engine, Live Query Engine та інші.
У доповіді «Захист від кримінального переслідування за незаконне використання спеціальних техзасобів для негласного отримання інформації» Микола Ореховський (АО ОК) зазначив, що ст. 359 КК України охороняє встановлений законом порядок володіння, користування та розпоряджання СТЗ (спеціальними техзасобами). Але наразі в Україні відсутній закон, який забороняє або обмежує обіг СТЗ, а існують лише підзаконні акти (постанови Кабінету міністрів України, Інструкції СБУ, тощо).
У ході презентації «Нові, або добре забуті старі, тенденції мережевої безпеки» Іван Мартинюк (Smart Network Group) зазначив, що підхід до інформаційної безпеки має бути системним та комплексним. При чому, однією з обов’язкових складових надійної системи ІБ має бути рішення, що дозволяє проводити поведінковий аналіз додатків та процесів.
Андрій Перевезій (Асоціація ретейлерів України) у своєму виступі «Вірус not-Petya, чи настільки небезпечні вірусні атаки для бізнесу та як від них вберегтися» дав декілька практичних порад як захистити себе від вірусів-шифрувальників.
По ходу роботи конференції «Навколо Хмари. Навколо ЦОД. Навколо Безпеки. Навколо IoT. Бізнес та ІТ» була проведена жива дискусія «WannaCry, Petya?» Що стоїть за кібератаками – відсутність профілактики чи непоправна зовнішня загроза?» за участю галузевих експертів: Володимира Курга (ІТ-Інтегратор), Андрія Перевезія (Ассоціація ретейлерів Украіни), Вячеслава Заріцького (ESET) та Вікторії Трощенко (Асоціація «Телекомпалата України»). Учасники дискусії дійшли до висновку, що це була цілеспрямована атака, яка стала настільки успішною завдяки халатному відношенню до інформаційної безпеки.
На початку конференції «Навколо Автоматизації» до всіх присутніх з привітальним словом звернувся Сергій Долгушев, CEO компанії SIM-Networks, Золотого партнера Форуму.
У своїй доповіді «Аналітика АППАУ, бізнес-кейси про наші екосистеми та взаємодію гравців в промислових хай-тек» Олександр Юрчак (АППАУ) зазначив, що головними драйверами Індустрії 4.0 в Україні є розробники та інтегратори АСУТП-ІТ. При цьому майже не видно машинобудівних підприємств, інжинірингових компаній, проектувальників, університетів та НАНУ.
Кирило Криволап (CIVITTA) у презентації «Можливості європейської мережі Хабів Цифрових Інновацій (I4MS) для виробничих підприємств: модель I4MS Ukraine» назвав основні проблеми, що стримують цифрову трансформацію виробничого сектору в Україні. Серед них: низький рівень впровадження інновацій через брак ресурсів; брак досвіду у комерціалізації інноваційних рішень; відсутність взаємодії між різними сторонами та учасниками екосистеми; Брак фінансових ресурсів для впровадження інноваційних технологій. Доповідач зазначив, що ініціатива I4MS допомагає закрити прогалину на шляху від досліджень до ринкової комерціалізації.
У своєму виступі «Грантове фінансування для інноваторів 4.0 та виробничих підприємств на впровадження інноваційних технологій та розробку інноваційних проектів» Юрій-Володимир Блавт (CIVITTA) розповів про Horizon 2020 SME Instrument – програму ЄС для фінансування інноваційних МСП (малих та середніх підприємств). Інструмент фінансування МСП надає кошти для техніко-економічного обґрунтування та розробки детального бізнес плану.
У доповіді «Практичні аспекти підготовки успішних проектів для конкурсів програми «Горизонт 2020» Іван Кульчицький (Агенція Європейських Інновацій) зазначив, що Україна має асоційований статус в Горизонт 2020 і наші організації мають ті ж самі права і «можливості» як європейські організації.
Крім того, Максим Романов (АППАУ) та Сергій Онищенко (УкрГазВидобування) виступили з презентацією «Євро-стандарти: представлення напрацювань в ТК 185 «ТУ та критерії порівняння постачальників в області АСУ ТП. Як оцінювати інноваторів».
Наприкінці роботи конференції «Навколо Автоматизації» була проведена жива дискусія «Як прискорити інтернаціоналізацію українських промислових хай-тек та покращити їх доступ до євро-фондів» за участю галузевих експертів: Кирила Криволапа (CIVITTA), Івана Кульчицького (Агенція Європейських Інновацій), Володимира Матюшка (Horizon/Горизонт 2020) та Ю. Нікітіна.
Засідання «Бізнес-Клубу» CIS Events Group відкрив вітальним словом Сергій Долгушев, CEO компанії SIM-Networks, Золотого партнера Форуму.
Артем Монастирний (Клуб риторики «Сила Слова») виступив з доповіддю «Розвинення навичок жорсткої риторики взвичайному житті, не виділяючи для тренувань спеціального часу».
У своїй презентації «Контент-маркетинг для бізнесу: ефективність і формування команди» Тетяна Степанюк (Genius Marketing) розповіла як краще об'єднувати контент-маркетинг та воронку продажів, щоб при тих же інвестиціях заробляти більше. До чотирьох обов’язкових етапів процесу контент-маркетингу Тетяна віднесла наступні: створення, система, конвертація та моніторинг, оцінка ефективності та навчання.
Микола Ореховський (АО ОК) у своєму виступі «Захист особи, майна та бізнесу від кримінального переслідування» детально розповів про особливості допитів (як правоохоронці повинні викликати, коли потрібно йти на допит, коли можна не говорити і що можна не говорити під час допиту), обшуків (як впускати у своє володіння і кого не впускати, як перевірити документи, як поводитися під час допитів і зафіксувати порушення), а також дав практичні рекомендації щодо повернення вилученого майна.
Після закінчення конференційної частини Форуму було проведене нагородження переможців першого Національного Конкурсу Industry 4.0 Ukraine, що покликаний виявити лідерів галузі автоматизації, промислового IoT та цифрової трансформації шляхом чесного і відкритого голосування фахівців.
Учасники Форуму мали можливість відвідати виставку, на якій свої продукти і рішення продемонстрували 16 партнерів: SIM-NETWORKS, Інноваційно Технічні Рішення, Kingston Technology, SoftiCo, Укрком, Seagate, Укртелеком, ESET, Lattelecom, Huber+Suhner, ATEN, UCLOUD, КМС, GigaCloud, QNAP, TopLab.
Також серед відвідувачів Форуму було проведено розіграш цінних призів від партнерів BIT-2017. В якості головного призу розігрувалася бездротова акустика JBL Flip 3 Special Edition! В кінці заходу всіх учасників чекав фуршет та неформальне спілкування з колегами і партнерами.
Найбільш об'єктивну оцінку Форуму дають його учасники, які з вдячністю відгукуються про BIT-2017 у Києві:
Анатолій Ратушняк, Регіональний менеджер, RYAN SOLUTIONS e.U.:
На форумі отримав багато цікавої та корисної інформації з актуальної тематики сьогодення в IT-галузі. Приємна атмосфера спілкування панувала на протязі всього заходу, за що респект організаторам. Щиро дякую за запрошення і з задоволенням візьму участь у наступному заході!
Микола Новицький, директор, ТОВ «Нетбокс»:
Не було на форумі ВІТ-2017 жодного нецікавого для мене докладу (виступу)! Установив цінні для бізнесу зв'язки. Отримав багато нової корисної інформації. Дякую за запрошення.
Сергій Євтушенко, Директор, ІндаСофт:
З великим інтересом відвідав Форум BIT-2017. Захід пройшов на високому рівні в частині організації. Тематика доповідей дуже актуальна і цікава. Підкреслив багато корисних ідей для реалізації. У майбутньому планую так само брати участь.
Прочитати коментарі, а також залишити свій можна тут.
Компанія SIM-Networks підтримала BIT-2017 у Києві у якості Золотого партнера, що дозволило організатору заходу провести Форум успішно і на високому рівні.
Партнерами Форуму стали відомі компанії та бренди: Інноваційно Технічні Рішення, Kingston Technology, SoftiCo, Seagate, ESET, Lattelecom, HUBER + SUHNER, ATEN, UCLOUD, GigaCloud, QNAP, NovoServe. У статусі Партнера виставки приймали участь наступні компанії: Укрком, Укртелеком, КМС, TopLab. В якості Партнера конференції BIT-2017 підтримали такі компанії: Civitta, CABERO, АО ОК, Агенція Європейських Інновацій, Сервіс провайдер «Облако». Заочна участь: United IT Systems Ukraine.
Інформаційні партнери Форуму: Wireless Ukraine, IT News, Асоціація Підприємств Промислової Автоматизації, IT Expert, Ua.Automation.com, «А-КОМ Академія», ChannelForIT, Світ Автоматизації, Журнал «ІТМ. Інформаційні технології для менеджменту», Комісія УСПП з питань науки та технологій, Dneprnews.info, ІТ рейтинг України, Luxoft Training, DOU.ua, hh.ua, ITEA, RIA.com, Асоціація «Телекомунікаційна палата України» (ТелПУ).
Організатором Міжнародного Гранд Форуму «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо Автоматизації. Навколо Безпеки. Навколо IoT. Навколо IP» виступило інформаційно-маркетингове агентство CIS Events Group. Агентство CIS Events Group спеціалізується на ринку ІТ та телекомунікацій, і окрім даного форуму є організатором успішних та популярних на території країн Східної Європи та Центральної Азії заходів (форумів, виставок, конференцій, семінарів та ін.): Навколо Кабелю – все, що стосується сучасних кабельних систем зв’язку; Навколо IP – все, що пов’язано з корпоративними комунікаціями на базі IP; Навколо IoT – все про Інтернет Речей; Навколо ЦОД – все, що стосується центрів обробки даних; Навколо Хмари – все, що пов’язано з хмарними технологіями та сервісами; Бізнес та ІТ – все про практичне застосування ІТ в бізнес-процесах; Навколо Даних – все про зберігання, управління та аналіз даних; PROмобільність – все, що стосується концепції мобільного підприємства; Академія WLAN – все про бездротові технології та їх застосування в бізнесі; Академія FTTx – все про сучасні волоконно-оптичні мережі; Сучасна інженерна інфраструктура – все про інфраструктуру ЦОД та офісів; Навколо Автоматизації – все про автоматизацію виробничих та бізнес-процесів; Навколо КЦ – все про побудову та модернізацію контакт-центрів; ProAV – все, що пов'язано з передачею, розподілом та обробкою аудіо- і відеосигналів.
P. S. Офіційний фотозвіт з BIT-2017 доступний за наступним посиланням. Презентації доповідачів можна завантажити за наступним посиланням. Офіційний каталог Форуму з повною інформацією про захід та його учасників доступний за наступним посиланням.
З переліком найближчих цікавих заходів CIS Events Group у Вашому регіоні можна ознайомитись за наступним посиланням.