Підсумки BIT-2017 у Києві: крокуємо в майбутнє разом

Міжнародний Гранд Форум «Навколо Хмари. Навколо Даних. Навколо КЦ. Навколо IoT. PROмобільність» у Києві зібрав провідних ІКТ-професіоналів та представників бізнесу регіону

22 лютого у конгрес-холі арт-готелю «Космополітъ» (Київ, Україна) пройшов Міжнародний Гранд Форум «Навколо Хмари. Навколо Даних. Навколо КЦ. Навколо IoT. PROмобільність» (або BIT-2017). Цей унікальний багатоформатний захід щороку збирає сотні провідних ІКТ-професіоналів та представників бізнесу регіону.

Форум являє собою зручний майданчик для комунікацій, що об'єднує найбільш ініціативних представників вітчизняного ринку інформаційних технологій та телекомунікацій. Відзначимо, що в цьому році Форум відвідав 551 учасник!

На Форумі прозвучало багато цікавих виступів галузевих експертів. Крім цього учасники Форуму змогли відвідати виставку, взяти участь в дискусіях, а також поспілкуватися з партнерами в формальній і неформальній обстановці.

Конференція «Навколо Хмари. Навколо IoT. PROмобільність» стартувала з доповіді «GigaCloud S-Cloud: хмарні рішення для SMB-клієнтів», в якій Артем Коханевич (GigaCloud) зазначив, що за всіма ознаками, SMB є дуже перспективною категорією клієнтів для хмарних операторів. Але більшість проектів з цієї категорії (близько 71,2%) хостяться за кордоном. За словами спікера, хмарне рішення GigaCloud S-Cloud розроблено спеціально для малих та середніх компаній і стане чудовою альтернативою іноземним сервісам.

У виступі «Ефективність командної взаємодії за допомогою рішення OpenScape Enterprise Express» Анатолій Пархоменко (UNIFY) представив рішення для уніфікованих комунікацій Все-В-Одному для корпоративних замовників OpenScape Enterprise Express. Це просте предінтегрірованное рішення, що побудоване на затребуваних корпоративних додатках.

В ході презентації «На порозі 4-ої промислової революції - робота з даними сьогодні для завтра» Агріс Івбуліс (DEAC) зазначив, що, згідно з опитуванням IDG, 78% власників бізнесу вважають, що збір і аналіз великих даних докорінно змінить спосіб ведення бізнесу протягом найближчих 1-3 років. Доповідач презентував послуги, що пропонує DEAC українським клієнтам. Крім того, Агріс зазначив, що при замовленні повного комплексу робіт (від консалтингу до поставки і впровадження обладнання за індивідуальними запитами клієнта) замовник може зекономити до 40% вартості.

Олександр Іллюша (ESET в Україні) в доповіді «Результати аналізу нещодавніх атак і рекомендації спеціалістів ESET для поліпшення захисту» розповів які можуть бути наслідки цілеспрямованих атак та які найбільш вразливі місця в інфраструктурі. Також спікер представив ESET Enterprise Inspector – локальну систему своєчасного виявлення і реагування, яка в режимі реального часу взаємодіє з хмарної пісочницею та глобальною базою даних ідентифікаторів інцидентів інформаційної безпеки.

У своєму виступі «SuperNovo - національна хмара для СМБ. Приклади розгортання 1С» Дмитро Бахмацький (De Novo) поділився досвідом практичного використання хмари SuperNovo для нових конфігурацій 1С: Підприємство 8.3. В основі тестування була закладена реальна робоча інфраструктура виробничого підприємства, господарські операції якій відбиваються в системі обліку «1С: Управління виробничим підприємством 8.3».

Презентація Андрія Русана (Partizan Security) «PartizanCloud - відеосховище майбутнього або як створити систему відеоспостереження за 5 хвилин» була присвячена представленню PartizanCloud, хмарному сервісу для відеоспостереження.

Сергій Архіпов (Hostico) у доповіді «Вибір провайдера хмарних послуг: допомога в питаннях і відповідях» озвучив рекомендації щодо вибору провайдера цифрових послуг. Крім того, спікер представив голландський дата-центр Novoserve і розповів, в яких ситуаціях він стане кращим вибором для бізнесу.

Виступаючи з презентацією «Системи управління ідентифікацією цифрових об'єктів в конвергентних мережах», Юрій Каргаполов (UNAOC) зазначив, що розвиток сервісів електронних комунікацій та Інтернет породжує виклики при прийнятті рішень. Прийняття рішень має грунтуватися на аналізі та обліку величезної кількості даних, що зберігаються в централізованих і локалізованих реєстрах. Доповідач запропонував підхід для вирішення таких складних завдань на основі використання DNS-технологій.

У своєму виступі «Як українським компаніям конкурувати на міжнародному ринку: інструменти та успішні кейси» Роман Яворський (IT-Enterprise) розповів про основні фактори для вдалої конкуренції на європейських ринках. Спікер представив Хмарне ERP-рішення для управління підприємством Clobbi, що робить доступними для малого та середнього бізнесу основні фактори конкурентоспроможності на світових ринках.

Доповідь Максима Ярича (UniSender) «Як створити систему тригерних розсилок з економією бюджету в 10ки разів і часу на розробку. Кейс по впровадженню» була присвячена представленню сервісу транзакційних листів UniOne, що являє собою платформу з API для налаштування відправки листів, збору та аналізу статистики за результатами відправок.

Виступ Олексія Духно (Softico) називався «Acronis. Традиційний бекап та інновації» та був сконцентрований на презентації інноваційної технології Acronis – гібридної клаудної архітектури, яка лягає в основу всіх рішень розробника. Більш детально доповідач розповів про наступні рішення: Acronis Backup 12 (швидке, просте і надійне рішення для захисту даних), Acronis Backup Advanced (потужний, простий у використанні та універсальний інструмент для захисту даних та їх відновлення), Acronis Access Advanced (інноваційне рішення в сфері розповсюдження та синхронізації даних).

Володимир Цап (SHALB) в презентації «Immutable Infrastructure in real life» описав шаблон проектування «Непорушна Інфраструктура» (Immutable Infrastructure), що описує принципи розділення операційної системи і конфігурації програмного забезпечення від даних.
Також спікер навів приклади реалізації за допомогою контейнеризації та мікросервісної архітектури.

В доповіді «Комерційні ЦОД України - куди рухаємося?» Богдан Вакулюк (CIS Events Group) зазначив, що на ринку України є послуги комерційних ЦОД, які схильні до коливання попиту (оренда місця для серверних стійок або місця і стійці, оренда виділеного або віртуального сервера), а також ті, попит на які суттєво не змінюється (оренда ПЗ, IaaS, оренда SAN/СЗД). Крім того, більше половини респондентів вважають, що впровадження нових хмарних й інтернет-технологій є неминучим але дана цифрова трансформація не означає зникнення власних ІТ-відділів компаній.

У виступі «Чат-боти для бізнесу. Користь для IT-Департаменту» Володимир Коваль (Сінгуляріка) сказав, що боти краще виконують вузькоспеціалізовані завдання, а в деяких випадках боти можуть замінити додатки.

Презентація Олега Давидова (Hideez Technology) «Wearable security devices як невід'ємна частина IoT. Чого очікувати від таких пристроїв?» була присвячена представленню мобільних пристроїв для бездротової автентифікації: брелока Hideez Keyта браслета Hideez Band.

Денис Береговий (Axon Partners) в доповіді «Дитячі хвороби» IoT (очима юриста)» зупинився на правових аспектах, що пов’язані зі впровадженням Інтернету Речей.

По ходу роботи конференції «Навколо Хмари. Навколо IoT. PROмобільність» були проведені такі живі дискусії: «Чи за морем все щасливо? І яке на світі диво?» Хмари в розрізі національних і географічних потреб» та «Ми знаємо про Вас все! Як Інтернет Речей та Великі Дані створюють нові ринки й чим це загрожує звичайним користувачам». Учасники BIT-2017 активно дискутували, ділилися думками, висловлювали свою точку зору з приводу спірних ситуацій, що виникають під час робочих процесів.

На початку конференції «Навколо Даних» до всіх присутніх з привітальним словом звернувся Райвіс Ґієлс (DEAC). Від імені Генерального партнера форуму, компанії DEAC, він побажав, щоб кожен учасник отримав максимум користі від сьогоднішнього заходу.

У виступі «Логістика майбутнього - Finternet (Fullfilmentinternet)» Олександр Кшіванський (Rational Logistics) зазначив, що системи пересилання матеріальних об'єктів багато в чому схожі на Інтернет (мережу для пересилання інформації), а логістичний провайдер або кур'єрська служба схожі на оператора зв'язку. Доповідач розповів як можна організувати взаємодію логістичних операторів так само, як організовано взаємодію операторів зв'язку.

В ході презентації «Крокуй в майбутнє разом з Synology» Олександр Бабаков (Synology) представив рішення для ефективного централізованого зберігання даних. Окрему увагу було приділено рішенню для побудови систем відеоспостереження на базі Synology NAS, в яке підтримує протокол ONVIF та понад 5000 моделей камер.

Доповідь Анни Рижкової (Seagate) «Вартові даних від Seagate» була присвячена представленню модельного ряду жорстких дисків Seagate, що призначені для використання у різних сферах. Так, наприклад, серії IronWolf та IronWolf Pro призначені для побудови корпоративних систем зберігання даних. При чому, на накопичувачі IronWolf Pro надається 5-річна гарантія.

Дмитро Беспалов (A + S Consult GmbH Forschung und Entwicklung) в презентації «Чи може IT підвищити якість транспорту в Україні?» розповів про те, які нові технології поступово застосовуються в транспортному плануванні міст України. Зокрема, це використання даних стільникових операторів, створення прогнозних статичних і динамічних транспортних моделей, застосування смартфонів у визначенні рухливості городян і т.п.

У своєму виступі «Продукти та технології, що підвищують надійність зберігання і швидкість обробки даних» Віктор Самойлов (Kingston) розповів про процес розробки, виробництва та тестування продукції Kingston, а також ознайомив присутніх з широким модельним рядом компанії, що включає модулі пам’яті, захищені флеш-накопичувачі, SSD-диски та ін.

Доповідь Ірини Темченко (WD) «Рішення для безпечного зберігання даних підприємств від WD» була присвячена представленню широкого модельного ряду HDD та SSD виробництва WD. Ірина акцентувала увагу присутніх на важливості цільового використання різних моделей жорстких дисків. Так, наприклад, WD Gold, що призначений для використання у серверах та СЗД класу Enterprise, надає найвищу надійність, продуктивність та можливість максимального робочого навантаження.

Сергій Силантьєв (незалежний експерт) у презентації «Big Data фінансової економіки – виклики міжнародного регуляторного законодавства» зазначив, що якщо ви не робите визначення цін інструментів фінансового ринку для свого бізнесу швидше своїх конкурентів, тоді ви дуже швидко вийдете із бізнесу. Крім того, вимогою сучасного бізнесу ХХІ століття є обчислення у режимі реального часу: ROI, ризик, волатильність і інші метрики є вимогою сьогодення.

Конференцію «Навколо КЦ» відкрив вітальним словом Райвіс Ґієлс, керівник з партнерського продажу компанії DEAC, Генерального партнера форуму.

Роман Макаренко (тренер з продажу і коуч) у доповіді «Чому інтернет-магазини не продають через чати?» зупинився на типових помилках при спілкуванні з клієнтом за допомогою чату, а також дав практичні рекомендації по утриманню потенційного замовника.

Презентація Тетяни Гончар (VoIPTime) «Інтеграція рішення контакт-центру з бізнес-системами» була присвячена представленню універсального рішення для організації контакт-центру VoIPTime Contact Center. Також спікер розповіла про переваги вбудовування КЦ в інфраструктуру компанії та ознайомила з варіантами інтеграції з CRM і білінговими системами.

У виступі «Рішення колл-центрів від компанії Unify» Анатолій Пархоменко (UNIFY) розповів про основні можливості нового багатофункціонального рішення для організації контакт-центра OpenScape Contact Center V9. Даний сервіс можна розгорнути як на об’єкті у клієнта, так і в хмарі, а також доступний змішаний (гібридний) варіант.

Юрій Каменев (Navis Systems) в презентації «Новий погляд на Workforce Management, спрощуємо роботу з WFM» представив naviWFM – рішення для автоматизованого формування розкладу роботи контакт-центру. Цей додаток спрощує роботу, допомагає, підказує, пропонує, попереджає і нагадує.

Оксана Арбузова (4SMART Business Academy) у доповіді «Як побудувати системний КЦ: ТОР - 10 помилок і як їх уникнути» віднесла до основних помилок при створенні системного КЦ наступні: відсутність стратегії мультиканального обслуговування; відсутня інтеграція всіх каналів комунікації в «єдине вікно»; відсутній комплексний підхід до багатоканального обслуговування; відсутні стандарти, метрики і KPI's для оцінки мультиканального обслуговування; не прописані профілі співробітників для кожного каналу; відсутня програма навчання і розвитку співробітників; відсутня мультиканальна платформа; не прописані і не автоматизовані бізнес-процеси обслуговування; відсутній фінансовий аналіз; відсутнє бюджетування.

У ході виступу «Типи вихідного обдзвону та їх ефективне застосування в аутсорсинговому Контакт-Центрі» Тетяна Васильчук (McCall) розділила вихідний обдзвін на такі чотири основні типи: Preview (дзвінок ініціюється агентом з можливістю передперегляду інформації, що пов'язана з номером), Progressive (автонабор номерів по заданій кількості ліній), Predictive (автонабор номерів кампанії по декількох лініях одночасно, кількість яких змінюється в залежності від статистики дзвінків), IVR/IVM (автоматичний набір номерів клієнтів без участі операторів).

В презентації «Неголосові канали зв'язку: Без голосу більше чуємо!» Вікторія Рассохіна (Комітет з навчання ВАКЦ) звернула увагу на те, які функції обов’язково мають бути присутні в чаті з клієнтом, а які – небажані.

Виступаючи з доповіддю «Інформаційні технології на службі клієнтського сервісу. Наш шлях», Дмитро Скобяк (РГК) поділився досвідом організації контакт-центру Регіональної газової компанії.

В ході майстер-класу «Проблеми відстеження Customer Journey Mapping у багатоканальному КЦ» Ірина Величко (незалежний консультант по КЦ) зазначила, що Customer Journey Map (CJM) або «Шлях клієнта» потрібен, щоб зробити клієнтів лояльними, посилити залученість і забезпечити комплексну роботу з ними на всіх етапах взаємодії. Ірина порадила: створювати «Шлях клієнта» на основі нестандартних ситуацій, будувати «Шлях клієнта» на реальних, а не на ідеальних фактах; ретельно розбирати скарги в соцмережах; використовувати впроваджену технологію за призначенням; слідкувати за змінами портрету клієнтської аудиторії.

Починаючи з минулого року на Форумі масово обговорюються перспективи впровадження інноваційних технологій у агросектор. Цього разу було проведено круглий стіл на тему «Чим можуть допомогти одна одній дві найперспективніші галузі України – ІТ та агро?», в якому взяли участь представники ІТ-компаній та агросектору. Детальніше про те, як проходив круглий стіл, можна прочитати тут.

Також в рамках Форуму було проведено чергове засідання «Бізнес-Клубу» CIS Events Group, на якому всі присутні могли прослухати виступи запрошених експертів, обмінятися безцінним досвідом та обговорити нові ідеї щодо розвитку бізнесу. Детальніше про те, як проходило засідання «Бізнес-Клубу» CIS Events Group, можна прочитати тут.

Також учасники Форуму мали можливість відвідати виставку, на якій свої продукти і рішення продемонстрували 11 партнерів: DEAC, VoIPTime, Unify, WD, De Novo, ESET, Softico, Seagate, Synology, Воля, Hideez Technology.

Після завершення основної програми було проведено нагородження переможців конкурсу fotobit-2017 «Україна в об'єктиві ІТ-фахівця»всі призери отримали фотокниги з найкращими світлинами fotobit-2017, а автор найпопулярнішої фотографії отримав можливість безплатно надрукувати фотокнигу з власними світлинами на якісному обладнанні Konica Minolta.

Також серед відвідувачів Форуму було проведено розіграш цінних призів від партнерів BIT-2017. В якості головного призу розігрувалася бездротова акустика JBL Flip 3 Special Edition! В кінці заходу всіх слухачів чекало неформальне спілкування з колегами і партнерами.

Найбільш об'єктивну оцінку Форуму дають його учасники, які з вдячністю відгукуються про BIT-2017 у Києві:

Федоренко Віталій, IT Director, RAM360 Agency:
Дякую за запрошення. Заходи такого формату дуже потрібні для розвитку. Обмін досвідом та нетворкінг – це дуже потрібні речі.

Крупенко Сергій Вікторович, Керівник відділу IT, TANDEM-FINACE LLC:
Прекрасний форум, дуже цікаві теми піднімались в доповідях. Дякую за запрошення!

Прочитати коментарі, а також залишити свій можна тут.

Також за наступним посиланням можна ознайомитись з відгуками учасників «Бізнес-Клубу» CIS Events Group:

Гвоздинський Святослав Любомирович, Керівник, Gsl:
Дуже дякую за можливість взяти участь у бізнес клубі. Цікаві люди, змістовні доповіді, позитивна атмосфера – ось це неповний перелік того, що я оцінив найбільше.

Мазуркевич Валентин Анатолійович, власник, ТОВ Авто-Ас Груп:
Добрый день. На форуме получил много интересной информации, Спасибо за такие встречи.

Компанія DEAC підтримала BIT-2017 у Києві у якості Генерального партнера, що дозволило організатору заходу провести Форум успішно і на високому рівні.

Компанія VoIPTime виступила у якості Тематичного партнера.

Партнерами Форуму стали відомі компанії та бренди: WD, Unify, ESET, Kingston Technology, Synology, Seagate, De Novo, SoftiCo, Hostico, Hideez Technology. У статусі Партнера виставки приймали участь наступні компанії: INFOTEL GROUP, Воля. В якості Партнера конференції BIT-2017 підтримали такі компанії: GigaCloud, Partizan Technology, Navis Systems, Представництво компанії A + S Consult GmbH Forschung und Entwicklung в Україні, РЕГІОНАЛЬНА ГАЗОВА КОМПАНІЯ, IT-Enterprise, Rational Logistics, AXON Partners, Сінгуляріка, УЦПНА/UNAOC, 4SMART Business Academy, McCall, UniSender, Торговий дім «Соєвий вік», SHALB. Партнери Бізнес-Клубу: DIT Systems, Royal Advertising. Партнери круглого столу: YouСontrol, Даталаб Технології, SmartFarming, SkokAgro, Датагруп. Заочна участь: БІТ. Спонсор гостинності: Форнетті. Спонсор фотоконкурсу: Коніка Мінолта Україна.

Генеральний медіа-партнер: Перший діловий.

Інформаційні партнери Форуму: HeadHunter Україна, AgTech Ukraine, IT News, Асоціація Підприємств Промислової Автоматизації, IT Expert, HiTech.Expert, ChannelForIT, ITEA (IT Education Academy), Сайт міста Києва 44.ua, BrainBasket, DOU.ua, ІТ-рейтинг України, DataReview.info, Інтернет Асоціація України, Журнал «Наука і Техніка», Agrobiz.net, Науково-виробничий журнал «АГРОНОМ», OVITTA Business School, Luxoft Training, Agrobiznes siogodni, CyberBionic Systematics, Світ Автоматизації, Agro-Ukraine.com, Експерт Агро, APKUA.com, AGROTORG, Українська асоціація молодих фермерів, Міжнародна Академія інформатизації.

Організатором Міжнародного Гранд Форуму «Навколо Хмари. Навколо Даних. Навколо КЦ. Навколо IoT. PROмобільність» виступило інформаційно-маркетингове агентство CIS Events Group. Агентство CIS Events Group спеціалізується на ринку ІТ та телекомунікацій, і окрім даного форуму є організатором успішних та популярних на території країн Східної Європи та Центральної Азії заходів (форумів, виставок, конференцій, семінарів та ін.): Навколо Кабелю – все, що стосується сучасних кабельних систем зв’язку; Навколо IP – все, що пов’язано з корпоративними комунікаціями на базі IP; Навколо IoT – все про Інтернет Речей; Навколо ЦОД – все, що стосується центрів обробки даних; Навколо Хмари – все, що пов’язано з хмарними технологіями та сервісами; Бізнес та ІТ – все про практичне застосування ІТ в бізнес-процесах; Навколо Даних – все про зберігання, управління та аналіз даних; PROмобільність – все, що стосується концепції мобільного підприємства; Академія WLAN – все про бездротові технології та їх застосування в бізнесі; Академія FTTx – все про сучасні волоконно-оптичні мережі; Сучасна інженерна інфраструктура – все про інфраструктуру ЦОД та офісів; Навколо Автоматизації – все про автоматизацію виробничих та бізнес-процесів; Навколо КЦ – все про побудову та модернізацію контакт-центрів; ProAV – все, що пов'язано з передачею, розподілом та обробкою аудіо- і відеосигналів.

P. S. Презентації доповідачів можна завантажити за наступним посиланням. Офіційний каталог Форуму з повною інформацією про захід та його учасників доступний за наступним посиланням.

З переліком найближчих цікавих заходів CIS Events Group у Вашому регіоні можна ознайомитись за наступним посиланням.

Увага! Необхідно заповнити всі поля анкети, позначені зірочкою (*).