Підсумки BIT-2017 у Дніпрі: сучасні технології у проекті майбутнього

Міжнародний Форум «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо Автоматизації. Навколо IoT. Навколо КЦ. Навколо IP» у Дніпрі зібрав провідних ІКТ-професіоналів та представників бізнесу регіону

31 травня у торговельно-розважальному центрі «Материк» (Дніпро, Україна) пройшов Міжнародний Гранд Форум «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо Автоматизації. Навколо IoT. Навколо КЦ. Навколо IP» (або BIT-2017). Цей унікальний багатоформатний захід щороку збирає сотні провідних ІКТ-професіоналів та представників бізнесу регіону.

Форум являє собою зручний майданчик для комунікацій, що об'єднує найбільш ініціативних представників вітчизняного ринку інформаційних технологій та автоматизації. Відзначимо, що в цьому році Форум відвідали 235 учасників!

На Форумі прозвучало багато цікавих виступів галузевих експертів. Крім цього учасники Форуму змогли відвідати виставку, взяти участь в дискусіях, а також поспілкуватися з партнерами в формальній і неформальній обстановці.

Конференція «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо IoT. Навколо IP» стартувала з доповіді «**IT happens. Рішення disaster recovery та backup», в ході якої Андрій Юшев (Балтнетос Коммунікаціос) зазначив, що за останні 4 роки близько 89% компаній хоча б раз стикалися з «падінням» ІТ-систем. При цьому 60% не мають плану по аварійному відновленню (Disaster recovery). Доповідач розповів про різноманітні рішення для систем різного ступеню важливості.

У презентації «Як ми створили універсального хмарного оператора лише за рік» Артем Коханевич (GigaCloud) розповів про рішення E-Cloud – Віртуальний дата-центр в оренду (IaaS) на VMware 6.0. Доповідач представив декілька реалізованих проектів на E-Cloud для таких компаній як «Велика кишеня», SAT та MOYO. Також Артем зазначив, що за всіма ознаками, SMB є дуже перспективною категорією клієнтів для хмарних операторів. Але більшість проектів з цієї категорії хостяться за кордоном. За словами спікера, хмарне рішення GigaCloud S-Cloud розроблено спеціально для малих та середніх компаній і стане чудовою альтернативою іноземним сервісам.

У своєму виступі «Продукти та технології, що підвищують надійність зберігання і швидкість обробки даних» Віктор Самойлов (Kingston) розповів про процес розробки, виробництва та тестування продукції Kingston, а також ознайомив присутніх з широким модельним рядом компанії, що включає модулі пам’яті, захищені флеш-накопичувачі, SSD-диски та ін.

В ході презентації «На порозі 4-ої промислової революції - робота з даними сьогодні для завтра» Агріс Івбуліс (DEAC) зазначив, що, згідно з опитуванням IDG, 78% власників бізнесу вважають, що збір і аналіз великих даних докорінно змінить спосіб ведення бізнесу протягом найближчих 1-3 років. Доповідач презентував послуги, що пропонує DEAC українським клієнтам. Крім того, Агріс зазначив, що при замовленні повного комплексу робіт (від консалтингу до поставки і впровадження обладнання за індивідуальними запитами клієнта) замовник може зекономити до 40% вартості.

В'ячеслав Зарицький (ESET Україна) в доповіді «Новітні технології ESET для боротьби з новим поколінням загроз» розповів про новий сервіс для корпоративних клієнтів ESET Threat Intelligence, який надає статистику про нові загрози та допомагає прогнозувати цільові атаки, що допомагає організаціям адаптуватися до мінливого кіберландшафту. Також спікер представив ESET Enterprise Inspector – локальну систему своєчасного виявлення і реагування, яка в режимі реального часу взаємодіє з хмарної пісочницею та глобальною базою даних ідентифікаторів інцидентів інформаційної безпеки.

Володимир Малиновський (Lattelecom) у виступі «Виклики IT за межею змін в бізнесі» розповів про ключову роль ІТ-безпеки для будь-якого бізнесу в цілому та, зокрема, для сектору електронної комерції. Так, наприклад, 43% DDoS атак приходиться на сегмент ігор та розваг, а 41% на електронну комерцію (дослідження за 2015 рік). За словами спікера, дата-центр Lattelecom Dattum є найнадійнішим ЦОДом у Північній Європі, що дозволяє клієнтам компанії не перейматися питаннями безпеки.

В ході презентації «Міграція ІТ-інфраструктури в хмари як спосіб захистити бізнес і знизити витрати» Ярослав Кошманенко (БІТ) розповів про основні переваги використання моделей IaaS (Infrastructure as a Service), PaaS (Platform as a Service) та SaaS (Software as a Service).

У доповіді «Future is now» – Rittal у проекті майбутнього. Комплексне рішення від Rittal. Один з найбільших у світі ЦОД, що на 100% працює на відновлюваних джерелах енергії» Олексій Верхотуров (Rittal) розповів про сучасні підходи при побудові модульних енергоефективних обчислювальних систем. Також спікер представив концепцію компактного дата-центру або мікро-ЦОД від Rittal. Дане рішення включає в себе наступні системи: IT-шафа, ДБЖ, PDU, а також системи охолодження, пожежогасіння та моніторингу.

Презентація Євгена Величко (QNAP) «QNAP – серйозний підхід до вашого бізнесу» була присвячена представленню широкої лінійки систем зберігання даних QNAP для сектора SMB, а також рішень рівня підприємства.

У своєму виступі «Розумне місто. Початок…» Олег Мельничук (ELKO Ukraine) зазначив, що з точки зору ІТ, «розумним» є місто, яке ефективно використовує всю доступну інформацію щоб краще розуміти та контролювати свої функції та ефективно використовувати ресурси. Доповідач розповів про впровадження першого пілотного пункту системи автоматичного динамічного зважування автотранспорту на автомобільній дорозі М-06 Київ-Чоп.

Доповідь Владислава Ріцького (IQ Trading) «Premium Line – кровоносна система ЦОД» була присвячена презентації широкого модельного ряду пасивного мережевого обладнання для дата-центрів, що включає кабелі, патч-корди, патч-панелі, розетки, модулі, шафи та інше.

Презентація Олексія Тарабичіна (ATEN) «Нові можливості організації віддаленого робочого місця за допомогою IP КВМ подовжувачів» була присвячена представленню широкого спектру рішень та обладнання компанії ATEN. Особливу увагу доповідач приділив опису KVM-подовжувачів з доступом через IP: KE6900 та KE6940. За допомогою даних пристроїв можна направляти різні типи сигналів (відео, аудіо, USB, послідовний порт RS-232) з будь-якого передавача на будь-який приймач або групу приймачів.

Сергій Синельник (УКРКОМ) виступив з доповіддю «Організація, автоматизація та безпека корпоративних мереж», в ході якої представив рішення від ADVA Optical Networking SE для створення швидкісних надійних каналів зв'язку, що дозволяють не тільки шифрувати дані але й контролювати фізичні канали та оперативно сповіщати при порушенні умов експлуатації. Також спікер розповів про систему Creanord EchoVault, що дозволяє вимірювати і оперативно відстежувати стан каналів передачі даних, даючи можливість контролювати якість послуг, що надаються.

По ходу роботи конференції «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо IoT. Навколо IP» була проведена жива дискусія «Чи за морем все щасливо? І яке на світі диво?» Хмари в розрізі національних і географічних потреб». Учасники BIT-2017 активно дискутували, ділилися думками, висловлювали свою точку зору з приводу спірних ситуацій, що виникають під час робочих процесів.

На початку конференції «Навколо Автоматизації» до всіх присутніх з привітальним словом звернувся Олександр Юрчак, генеральний директор Асоціації Підприємств Промислової Автоматизації України.

В ході виступу «Гібридне рішення як перший крок переходу в хмару» Владислав Шихов (ELKO Ukraine) зазначив, що використання гібридної хмари дає можливість виділити собі будь-яку кількість ресурсів з публічного хмари на будь-який час, а потім просто відключити непотрібну потужність. Приватна та публічна хмари можуть бути інтегровані на рівні платформи віртуалізації. До того ж, повний перехід в хмару провайдера є досить ризикованим. Гібридне хмара є своєрідним містком: спочатку починає використовуватися один сервіс, потім сервіс за сервісом зі свого обладнання віддається в хмару.

Лев Ванян (Інноваційно Технічні Рішення) в презентації «Наближення технологій промислової автоматизації та ІоТ» представив продукти для промислової автоматизації. Доповідач зазначив, що рішення компанії надають прості інструменти віддаленого доступу до обладнання для конфігурування або диспетчеризації та можуть впроваджуватись широким колом спеціалістів, а не тільки програмістами АСУТП.

У доповіді «Модулі автоматизації Новатек Електро» Олександр Поденний (Новатек-Електро) розповів про те, що Новатек-Електро розробляє лінійку контролерів, яка адаптована під хмару Overvis. Таке партнерство дозволило запропонувати доступні за ціною продукти під більшість завдань клієнтів.

В своєму виступі «Продукт polymetrica.com. Все, що ви не знали про свої об’єкти, але хотіли б ними управляти на відстані» Костянтин Любимий (Polygator) представив комплекс моніторингу та управління обладнанням, що забезпечує контроль температури, електроенергії, облік води та газу, відкриття дверей, управління обладнанням, а також дозволяє дистанційно переглядати дані в будь-який момент часу через WEB-інтерфейс.

Максим Рубан (Бюро телематичних Рішень) в презентації «Наслідки «голодних ігор» в телематиці (IoT на транспорті) та шляхи виходу з кризи» розповів, що компанія працює там, де GPS-моніторингу транспорту та віддаленого контролю стаціонарних об'єктів вже мало, а промислова автоматизація ще дуже затратна. У арсеналі компанії успішні бюджетні та високоефективні рішення для контролю температурних режимів на всіх етапах виробництва продукції виробник-доставка-покупець, режимних перевезень, залізничного транспорту та спецтехніки.

Олександр Юрчак (АППАУ) виступив з доповіддю «Hannover Messe-2017. Висновки та перспективи для України», яка плавно перейшла у живу дискусію «Як збільшити попит промислових підприємств на інновації та нові розробки».

Конференцію «Навколо КЦ» відкрив вітальним словом Райвіс Ґієлс, керівник відділу по роботі з партнерами компанії DEAC, Генерального партнера форуму.

В ході презентації «Реалізація ефективного багатоканального контакт-центру на практиці: фокус на чат-ботах» Олександр Корягін (Ареон Консалтинг) привів приклад автоматизації чат-сесій, що дозволяє відстежувати робочий час контакт-центру, ініціювати чат-сесії з оператором з урахуванням уподобань та потреб клієнта, нагадувати клієнту про таймаути відповідей, закривати чат-сесії при тривалій неактивності клієнта, отримувати дані про незавершену бесіду оператора, формувати оцінку задоволеності клієнта.

У доповіді «Освітня стратегія і якість роботи диспетчерів» Костянтин Альберт (консультант з питань управління) зазначив, що показник конструктивності освітньої стратегії (ОС) може бути визначений як різниця між рівнями завдань/робіт, які співробітник здатний ставити, вирішувати, виконувати до і після взаємодії з ОС.

В презентації «Приховані ресурси нематеріальної мотивації» Марія Назаренко (COMFY) зазначила, що згідно з опитуванням, головним фактором задоволеності роботою є приємний колектив та дружня атмосфера, і лише потім йде рівень зарплати, можливість розвитку, зручний графік та інше.

В ході виступу «Проблеми відстеження Customer Journey Mapping у багатоканальному КЦ» Ірина Величко (незалежний консультант з КЦ) зазначила, що Customer Journey Map (CJM) або «Шлях клієнта» потрібен, щоб зробити клієнтів лояльними, посилити залученість і забезпечити комплексну роботу з ними на всіх етапах взаємодії. Ірина порадила: створювати «Шлях клієнта» на основі нестандартних ситуацій, будувати «Шлях клієнта» на реальних, а не на ідеальних фактах; ретельно розбирати скарги в соцмережах; використовувати впроваджену технологію за призначенням; слідкувати за змінами портрету клієнтської аудиторії.

Крім того, Ольга Кремена (Simply Contact) прочитала презентацію «Вплив HR-стратегії на модель ціноутворення аутсорсингового контакт-центру», а Борис Юрченко (ДТЕК)
виступив з доповіддю «ДТЕК: Перші кроки в соціальних мережах».

В ході конференції «Навколо КЦ» була проведена жива дискусія «Запуск КЦ – це просто чи складно?» за участю членів Ради ВАКЦ: Ніни Марцін, Людмили Буракової та Ірини Величко.

Учасники Форуму мали можливість відвідати виставку, на якій свої продукти і рішення продемонстрували 11 партнерів: DEAC, Elko Ukraine, Baltneta, Інноваційно Технічні Рішення, Lattelecom, ATEN, Polygator, Elgato Communications, GigaCloud, Gigacenter, Новатек-Електро, Укрком, IQ Trading, ESET, Kingston Technology.

Також серед відвідувачів Форуму було проведено розіграш цінних призів від партнерів BIT-2017. В якості головного призу розігрувалася бездротова акустика JBL Flip 3 Special Edition! В кінці заходу всіх слухачів чекало неформальне спілкування з колегами і партнерами.

Найбільш об'єктивну оцінку Форуму дають його учасники, які з вдячністю відгукуються про BIT-2017 у Дніпрі:

Олійник Сергій Васильович, директор, ТОВ НВП «Укрхімзахист»:
Захід цікавий та корисний. Атмосфера дружня. Ми отримали для себе нові рішення наших задач та нових партнерів.

Карпов Євген Олександрович, системний адміністратор, Біола:
Дуже цікавий захід. Цікаві стенди та доповіді. Плідне спілкування.

Гречуха Станіслав Миколайович, директор, ТОВ «Мотостройкомплекс»:
Міжнародний Форум «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо Автоматизації. Навколо IoT. Навколо КЦ. Навколо IP» (або BIT-2017), що відбувся вчора (31 травня) у Дніпрі пройшов, як завжди, на найвищому рівні. Змістовні та корисні виступи, професійні співрозмовники, комфортний настрій та професійна організація сприяли плідній роботі та спілкуванню.

Прочитати коментарі, а також залишити свій можна тут.

Компанія DEAC підтримала BIT-2017 у Києві у якості Генерального партнера, що дозволило організатору заходу провести Форум успішно і на високому рівні.

Компанія Lattelecom виступила у якості Золотого партнера.

Партнерами Форуму стали відомі компанії та бренди: ATEN, Baltneta, IQ Trading, ELKO Ukraine, Укрком, Інноваційно Технічні Рішення, Новатек-Електро, ESET, Kingston Technology, GigaCloud. У статусі Партнера виставки приймали участь наступні компанії: Polygator і Elgato Communications, Gigacenter. В якості Партнера конференції BIT-2017 підтримали такі компанії: Rittal, QNAP, БІТ, Ареон Консалтинг, Simply Contact, ДТЕК Дніпрообленерго, Бюро Телематичних Рішень. Спонсор гостинності: Grusha.ua.

Головний інфопартнер: Асоціація Підприємств Промислової Автоматизації.

Інформаційні партнери Форуму: Світ Автоматизації, IT News, IT Expert, HiTech.Expert, ChannelForIT, «А-КОМ Академія», TRNCC.COM, Dneprnews.info, Події Дніпропетровська, Проект «ІТ-форум», Дніпро Інфо, Популярні Відомості, 056.ua, Dnepr.com, Дніпроград, Комп’ютерна Академія ШАГ, IT Career Professionals, Trud.com, ІТ рейтинг України.

Організатором Міжнародного Форуму «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо Автоматизації. Навколо IoT. Навколо КЦ. Навколо IP» виступило інформаційно-маркетингове агентство CIS Events Group. Агентство CIS Events Group спеціалізується на ринку ІТ та телекомунікацій, і окрім даного форуму є організатором успішних та популярних на території країн Східної Європи та Центральної Азії заходів (форумів, виставок, конференцій, семінарів та ін.): Навколо Кабелю – все, що стосується сучасних кабельних систем зв’язку; Навколо IP – все, що пов’язано з корпоративними комунікаціями на базі IP; Навколо IoT – все про Інтернет Речей; Навколо ЦОД – все, що стосується центрів обробки даних; Навколо Хмари – все, що пов’язано з хмарними технологіями та сервісами; Бізнес та ІТ – все про практичне застосування ІТ в бізнес-процесах; Навколо Даних – все про зберігання, управління та аналіз даних; PROмобільність – все, що стосується концепції мобільного підприємства; Академія WLAN – все про бездротові технології та їх застосування в бізнесі; Академія FTTx – все про сучасні волоконно-оптичні мережі; Сучасна інженерна інфраструктура – все про інфраструктуру ЦОД та офісів; Навколо Автоматизації – все про автоматизацію виробничих та бізнес-процесів; Навколо КЦ – все про побудову та модернізацію контакт-центрів; ProAV – все, що пов'язано з передачею, розподілом та обробкою аудіо- і відеосигналів.

P. S. Офіційний фотозвіт з BIT-2017 доступний за наступним посиланням. Презентації доповідачів можна завантажити за наступним посиланням. Офіційний каталог Форуму з повною інформацією про захід та його учасників доступний за наступним посиланням.

З переліком найближчих цікавих заходів CIS Events Group у Вашому регіоні можна ознайомитись за наступним посиланням.

Увага! Необхідно заповнити всі поля анкети, позначені зірочкою (*).