Міжнародний Форум «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо IP» в Одесі зібрав провідних ІКТ-професіоналів регіону
16 червня в конференц-центрі готелю «GAGARINN» (Одеса, Україна) пройшов Міжнародний Форум «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо IP» (BIT-2016) разом з додатковою тематичної секцією «Навколо IoT». Цей унікальний багатоформатний захід щороку збирає сотні провідних вітчизняних та зарубіжних фахівців у сфері ІКТ, а також директорів та керівників підприємств.
Форум являє собою зручний майданчик для комунікацій, що об'єднує найбільш ініціативних представників вітчизняного телекомунікаційного ринку. Відзначимо, що в цьому році форум відвідали 129 учасників!
На Форумі прозвучало багато цікавих виступів галузевих експертів. Крім цього учасники Форуму змогли відвідати виставку, взяти участь в дискусіях, а також поспілкуватися з партнерами в формальній та неформальній обстановці.
Конференція стартувала з доповіді «Фасіліті-менеджмент в цифрову епоху: все ще АГВ або вже ІТ?», в ході якої Богдан Вакулюк (CIS Events Group) розповів про те як сучасні технології перетворюють такий напрямок діяльності, як фасіліті-менеджмент (координація людей та організацій, офісного простору, інфраструктури, часто асоціюється з адмініструванням різних приміщень).
Євген Скотаренко (ОБО Беттерманн Україна) в презентації «Електромагнітна сумісність ЦОД. Блискавкозахист по ДСТУ EN 62305: 2012» зазначив, що перехід на стандарти EN відкриває для українських споживачів нові можливості зниження ризиків від небезпек, що пов'язані з блискавками. З іншого боку, затримка зі впровадженням ідентичного перекладу нормативних документів створює певні труднощі для проектувальників систем блискавкозахисту. Детальніше спікер освітив ті аспекти ДСТУ EN 62305: 2012, які важливі для дотримання вимог ЕМС по ЦОД.
У своєму виступі «Сучасні загрози і методи боротьби з ними. Рекомендації фахівців ESET» Олександр Іллюша (ESET Україна) ознайомив відвідувачів Форуму з принципами роботи та основними методами захисту від шкідливого ПО Black Energy, яке є не простим вірусом, а великим комплексом модулів з різними завданнями. Крім того, Олександр розповів про такі загрози як FileCoder (шкідливе ПЗ, яке використовується з метою отримання вигоди) та Potao (шкідливе ПЗ, яке використовується в цільових атаках).
Інгус Хомка та Ерік Ментеліс (Lattelecom) в доповіді «Гроші в Швейцарії – дані в Латвії» розповіли про рішення «Lattelecom | Cloud», яке представляє собою унікальну платформу самообслуговування, що дозволяє створювати та використовувати Віртуальні Сервери або Віртуальні Дата Центри, включаючи передачу даних та зберігання даних, без інвестицій в інфраструктуру.
У презентації «Трансформація корпоративних систем в «хмарні» сервіси: нові тренди в обслуговуванні клієнтів» Антон Столяр (СФК ГРУП) зазначив, що динаміка використання «хмарних» сервісів демонструє стійке зростання на світових ринках. Послуги, що пропонуються за моделлю SaaS, як і раніше залишаються основним трендом з 2013 року та за прогнозами аналітиків очікується стрибкоподібне зростання в 3 рази до 2017 року.
Сергій Васильєв (Odyssey) в доповіді «Бізнес-архітектура, технологія підвищення ефективності управління підприємством» розповів, що бізнес-архітектура являє собою модель (структуру) організації, яка містить наступні елементи та їх зв'язки: цілі бізнесу, модель бізнес-процесів, ресурси та дані, організаційна структура, інформаційні системи. Також доповідач представив рішення Business Studio – інструмент для створення бізнес-архітектури.
Презентація Миколи Вікнянського (Термопал) та Михайла Лебединського (Термопал) «Перший в Україні вітчизняний хмарний сервіс для ефективного управління ресурсами підприємства (ERP) та поглибленого бізнес-аналізу (BI)» була присвячена представленню хмарного ERP-BI сервісу для малого та середнього бізнесу. За словами спікерів, дане рішення багато років відшліфовувалося в надрах реально працюючого торгово-виробничого бізнесу, в результаті чого має оптимальну функціональність та не містить жодної зайвої надуманої функції.
У доповіді «Mobotix – професійні системи безпеки. Особливості побудови» Анатолій Глухов (Юнітоп) детально зупинився на особливостях проектування та побудови різних зовнішніх та внутрішніх систем відеоспостереження. Також доповідач розповів про основні переваги камер, серед яких: висока роздільна здатність (6Мп), відмінна різкість та деталізація, вбудована аналітика, можливість роботи на різних каналах зв'язку та ін.
Євген Осередко (NorteX) в презентації «Модернізувати або купувати нове – чому вигідно продовжити життя телефонних станцій Nortel / Avaya» представив проект NorteX, який створений, щоб допомогти власникам відомчих АТС Nortel серії Meridian 1 та Avaya серії CS1000 перетворити УАТС в систему уніфікованих комунікацій та легко впровадити сучасні сервіси (такі, як запис розмов, аудіо-конференції, контакт-центри, fax на e-mail та багато інших) на вже існуючій системі.
У доповіді «Приклади проектів Internet of Things. Нові технології та можливості для бізнесу» Валентин Єлісєєв (Майкрософт Україна) зазначив, що Майкрософт є одним з лідерів IoT-напрямку та пропонує технології та технічні знання, що необхідні для використання «Інтернету речей» та створення єдиної системи для збору, зберігання та аналізу даних, коли безліч інтелектуальних пристроїв об'єднуються в єдину мережу, яка породжує величезні потоки різноманітних даних. Спікер навів приклади проектів Internet of Things, що використовують рішення компанії Майкрософт, а також розповів, які нові технології та можливості для бізнесу відкриваються з розвитком цього сегменту ринку.
Дмитро Федоренко (ESET Україна) у презентації «Новітні технології ESET Technology Alliance для забезпечення захисту від сучасних видів загроз» розповів про технологію захищеної аутентифікації ESET Secure Authentification, а також представив технологію шифрування даних DESLock +, рішення для резервного копіювання StorageCraft та технологію для захисту даних Safetica.
Валерій Дюков (Odyssey) та Сергій Васильєв (Odyssey) в доповіді «Ігрофікація як нова технологія підвищення ефективності бізнес-процесів» представили методику Ігрофікації – введення нових, додаткових ігрових правил в неігрові контексти (бізнес-процеси, освіту, підвищення особистої ефективності тощо), дотримання яких робить реальність більш захоплюючою та цікавою для учасників.
У своїй доповіді «IoT: казка для дітей, яку зробили реальною дорослі» Богдан Вакулюк (CIS Events Group) розповів про деталі проекту з покращення найбільшого розважального комплексу Walt Disney World Resort. Впровадження технології MyMagic+ дозволило скоротити час очікування на вході на 30%, загальна місткість парку зросла на 15% (за рахунок грамотного розподілу відвідувачів), час очікування в черзі на атракціони скоротилося більш ніж на 30 хвилин.
Крім того, увагу відвідувачів форуму привернули наступні виступи: «Інформаційна безпека та безперервність бізнесу за допомогою хмарних сервісів» (Валентин Єлісєєв, Майкрософт Україна), «Моніторинг, аналітика та управління мікрокліматом та енергоресурсами» та «Візуальний конструктор розумних речей Fractal» (Андрій Гордєєв, WattCMS).
Також була проведена жива дискусія «Своє «залізо» або хмари: ось у чому питання. Сучасна дилема шекспірівського масштабу». Учасники BIT-2016 активно дискутували, ділилися думками, висловлювали свою точку зору з приводу спірних ситуацій, що виникають під час робочих процесів.
Крім доповідей учасники Форуму мали можливість відвідати виставку, на якій свої продукти та рішення продемонстрували 7 партнерів: Lattelecom, ESET, OBO Bettermann, EServer, UNITOP, NorteX, IoT Hub.
Після завершення основної програми серед відвідувачів Форуму було проведено розіграш цінних призів від партнерів BIT-2016. В якості головного призу розігрувалася екшн-камера GoPro HERO! В кінці заходу всіх слухачів чекав фуршет, а також неформальне спілкування з колегами та партнерами.
Найбільш об'єктивну оцінку Форуму дають його учасники, які з вдячністю відгукуються про BIT-2016 в Одесі:
Турчин Вадим Олексійович, Технічний директор, ТОВ «СЕДНА Н»:
Дуже сподобалася як організація цього заходу, так і теми доповідей. Все чітко, лаконічно, нічого зайвого. Сподіваюсь, що цей форум буде проходити в Одесі регулярно. Бажаю організаторам і в подальшому робити такі заходи на високому рівні!
Степанюк Андрій Олексійович, ІТ менеджер, ТОВ «Портінвест Лоджистік»:
Дуже дякую за конференцію! Буду радий відвідати Вас знову!
Прочитати коментарі, а також залишити свій можна тут.
Золотим партнером BIT-2016 в Одесі виступила компанія Lattelecom.
Партнерами Форуму стали відомі компанії та бренди: ESET, OBO Bettermann, NorteX, КОНТАКТУУМ, IoT Hub, UNITOP, Mobotix AG. В статусі Партнера выставки приймала участь компанія EServer. В якості Партнерів конференції BIT-2016 підтримали такі компанії: Корпорація Microsoft, САНФЛАУЕР КОМЮНИКЕЙШНС ГРУП. Заочна участь: Астра Юг Телеком.
Информаційні партнери Форуму: IT News, IT Expert, HiTech.Expert, Netpeak, ChannelForIT, Wireless Ukraine, Companion, «А-КОМ Академія», Комп’ютерна школа Hillel, Портал TERRA-EXPO.com, Информаційне агентство «Контекст-Причорномор’я», Luxoft Training, Міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна, PaPaYa Project, ITEA (IT Education Academy), Одеса News, Клуб ІТ-директорів Одеси, Одеський портал.
Організатором Міжнародного Форуму «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо IP» виступило інформаційно-маркетингове агентство CIS Events Group. Агентство CIS Events Group спеціалізується на ринку ІТ та телекомунікацій, і окрім даного форуму є організатором успішних та популярних на території СНД заходів (форумів, виставок, конференцій, семінарів та ін.): Навколо Кабелю – все, що стосується сучасних кабельних систем зв’язку; Навколо IP – все, що пов’язано з корпоративними комунікаціями на базі IP; Навколо IoT – все про Інтернет Речей; Навколо ЦОД – все, що стосується центрів обробки даних; Навколо Хмари – все, що пов’язано з хмарними технологіями та сервісами; Бізнес та ІТ – все про практичне застосування ІТ в бізнес-процесах; Навколо Даних – все про зберігання, управління та аналіз даних; PROмобільність – все, що стосується концепції мобільного підприємства; Академія WLAN – все про бездротові технології та їх застосування в бізнесі; Академія FTTx – все про сучасні волоконно-оптичні мережі; Сучасна інженерна інфраструктура – все про інфраструктуру ЦОД та офісів; Навколо Автоматизації – все про автоматизацію виробничих та бізнес-процесів; Навколо КЦ – все про побудову та модернізацію контакт-центрів.
P. S. Офіційний фотозвіт з BIT-2016 доступний за наступним посиланням.
P. S. Презентації доповідачів можна загрузити за наступним посиланням. Каталог доступний за наступним посиланням.
С переліком найближчих цікавих заходів CIS Events Group у Вашому регіоні можна ознайомитись за наступним посиланням.