Міжнародний Гранд Форум «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо Автоматизації. Академія WLAN. Навколо IP» в Києві зібрав провідних ІКТ-професіоналів регіону
20 вересня в конгрес-холі «Космополітъ» (Київ, Україна) пройшов Міжнародний Гранд Форум «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо Автоматизації. Академія WLAN. Навколо IP» (BIT-2016) разом з «Бізнес-Клубом». Цей унікальний багатоформатний захід щороку збирає сотні провідних вітчизняних та зарубіжних фахівців у сфері ІКТ та автоматизації, а також директорів та керівників підприємств.
Форум являє собою зручний майданчик для комунікацій, що об'єднує найбільш ініціативних представників вітчизняного ринку інформаційних технологій, автоматизації та телекомунікацій. Відзначимо, що в цьому році Форум відвідали 530 учасників!
На Форумі прозвучало багато цікавих виступів галузевих експертів. Крім цього учасники Форуму змогли відвідати виставку, взяти участь в дискусіях, а також поспілкуватися з партнерами в формальній і неформальній обстановці.
Конференція «Навколо Хмари. Навколо ЦОД. Бізнес та ІТ» стартувала з привітального слова Сергій Долгушева (SIM-Networks), в ході якого спікер побажав усім присутнім плідно та весело провести день на Форумі. Нагадуємо, що компанія SIM-Networks (Німеччина) підтримала наш Форум у якості Генерального партнера.
В ході презентації «Еластичні хмарні обчислення в проектах, розрахунок NPV і IRR у реалізованому проекті в LattelecomCloud» Андрій Добровольський (Фокстрот) розказав про реалізований спільний проект з Lattelecom. Спікер зазначив, що можливість використання масштабування та еластичності хмарного ресурсу дозволяє досягти найкращих показників економічної ефективності. Крім того, для отримання оптимального співвідношення між оперативністю та керованістю в даному проекті використовується комбінований режим роботи з реактивним та проактивним моніторингом.
Міндаугас Пранскевічюс (Балтнетос Коммунікаціос) в доповіді «**IT happens. Disaster recovery i Backup рішення» зазначив, що за останні 4 роки близько 89% компаній хоча б раз стикалися з «падінням» ІТ-систем. При цьому 60% не мають плану по аварійному відновленню (Disaster recovery). Доповідач розповів про різноманітні рішення для систем різного ступеню важливості.
У своєму виступі «Хмари (IAAS) в питаннях і відповідях» Мирослав Мігович (SIM-Networks) розповів на що варто звертати особливу увагу при виборі хмарного провайдера та на етапі переговорів з ним. Зокрема це мають бути технічні критерії, фактори якості, питання безпеки (юридична та фізична) та інші.
В доповіді «Хмари – не технології, а новий спосіб ведення бізнесу» Артем Коханевич (GigaCloud) на прикладі з власного досвіду пояснив: краще довірити частину робіт з обслуговування бізнесу професіоналам. «Хмарні рішення – можливість аутсорсити IT з користю», – сказав директор GigaCloud. І пояснив, що cloud-технології допомагають сфокусуватися на розвитку компанії, а не на її підтримці, дають можливість швидко розгортати та згортати нові напрямки, а головне – покладатися на досвід операторів. Усе це кардинально міняє характер ведення бізнесу.
Олена Черних (ІНТЕРУТ Коммунікації) в презентації «Цифрова трансформація бізнесу. Досвід компанії Interoute» підкреслила особливу роль своєчасних та оперативних технологічних змін для розвитку бізнесу. Крім того, доповідачка представила деталі реалізації проекту по трансформації ІТ-інфраструктури для UEFA.
Доповідь Євгенія Осінського (De Novo) «Хмарні кейси та рішення De Novo 2016» була присвячена представленню реальних кейсів з відгуками клієнтів. Зокрема, для ДТЕК в стислі терміни реалізовано проект по міграції в хмару Де Ново продуктивних сервісів, включаючи окремі модулі бізнес-додатку SAP; для Укрспирт побудована гібридна хмарна інфраструктура; для Авангард банку – резервний ЦОД. Крім того, в цьому році планується введення в експлуатацію захищеної хмари для державних органів, а також хмарного рішення SUPERNOVO, що матиме найнижчу ціну на ринку.
В презентації «Віртуалізація робочих станцій за допомогою різних гіпервізорів. За і проти» Інгус Хомка (Lattelecom) представив декілька реалізованих внутрішніх та зовнішніх проектів, а також розповів про причини вибору того чи іншого рішення на основі Hyper-V та VMvare.
Доповідь Олексія Єфременко (Nokia) мала назву «Гібридна IT інфраструктура для корпорацій, датацентрів і сервіс-провайдерів із застосуванням технологій Software Defined Network» і була присвячена рішенням компанії для створення програмно-конфігурованих мереж нового покоління. Крім того, доповідач зазначив, що рішення SDN дозволяють зробити революційний стрибок в питаннях управління інфраструктурою.
Віктор Самойлов (Kingston) в презентації «Пам’яті багато не буває» розповів про процес розробки, виробництва та тестування продукції Kingston, а також ознайомив присутніх з широким модельним рядом компанії, що включає модулі пам’яті, захищені флеш-накопичувачі, SSD-диски та ін.
В доповіді «ІТ-інфраструктура: від класичної до віддаленої. Путівник успіху» Андрій Семенюк (Мережа аптек D.S.) розповів історію побудови винесеної ІТ-інфраструктури на базі рішень від компанії SIM-Networks. Крім того, спікер зазначив, що спочатку вони базувалися на оренді серверів, а зараз вже переходять на хмарні послуги.
Олександр Іллюша (ESET) в презентації «Сучасні цілеспрямовані атаки і методи захисту від них» ознайомив з принципами роботи та основними методами захисту від таких видів зловмисного програмного забезпечення як BlackEnergy, Potao, Anunak, Buhtrap та ін.
У своєму виступі «Network Functions Virtualization для ISP» Юлія Халавчук (ЕС ЕНД ТІ Україна) розповіла нову концепцію мережевої архітектури, що полягає у віртуалізації мережевих функцій (NFV) таких як firewall, DPI, СВТ та інших. Крім того, Юлія навела приклади комбінування технологій NFV з програмно-конфігурованими мережами.
Доповідь Олександра Дідика (IQ Trading) «Premium Line – кровоносна система ЦОД» була присвячена презентації широкого модельного ряду пасивного мережевого обладнання для дата-центрів, що включає кабелі, патч-корди, патч-панелі, розетки, модулі, шафи та інше.
Євген Баранник (ОБО Беттерманн) в презентації «Особливості внутрішнього захисту від імпульсів» зазначив, що ефективний координований захист має включати 4 компоненти: система перехоплення блискавки та відведення струму, система уземлення, система еквіпотенційних сполучень, захист від імпульсів.
В доповіді «Комплексні рішення для ЦОД від Legrand: ефективність, гнучкість, інноваційність» Микола Мадінов (IQ Trading) ознайомив з портфоліо компанії, що включає продукти та рішення від таких брендів як Legrand, Raritan, Zucchini, MetaSystem, Ortronics, Minkels та інших.
Вікторія Вайнікке (СМС) у презентації «А чи потрібно своє? Пошта та чужі простори» поділилась з присутніми досвідом своєї компанії по освоєнню деяких хмарних сервісів для налагодження взаємодії між відділом з продажів, маркетинговим підрозділом та виробництвом.
Виступ Андрія Горбатенко (Правовий Альянс) називався «Технології на службі Smart в юридичній фірмі» і був присвячений розповіді про досвід компанії по переходу на дистанційний режим роботи із використанням сучасних технічних можливостей.
По ходу роботи конференції «Навколо Хмари. Навколо ЦОД. Бізнес та ІТ» була проведена жива дискусія «Інвестиції в ЦОД у сучасних реаліях. У скільки обійдеться новий дата-центр, чи варто інвестувати зараз і як правильно це зробити?» за участю Костянтина Авраміді (SIM-Network), Миколи Мадінова (IQ Trading), Артема Коханевича (GigaCloud), Євгенія Осінського (De Novo), Маріса Сперги (Lattelecom).
На початку конференції «Академія WLAN. Навколо Мереж. Навколо IP» до всіх присутніх з привітальним словом звернувся Костянтин Авраміді (SIM-Networks). Від імені Генерального партнера форуму, компанії SIM-Networks, він побажав, щоб кожен учасник отримав максимум користі від сьогоднішнього заходу.
У презентації «Захід ери Wi-Fi в Україні» Олег Соболєв (Wireless Ukraine) сказав, що технологія IEEE 802.11ac стає все більш відомою. Найчастіше пристрої з підтримкою цього стандарту позначаються як «5G WiFi 802.11ac», тобто версія стандарту IEEE 802.11ac в діапазоні 5 ГГц, в назві також міститься натяк на приналежність цієї технології до 5 покоління бездротових телекомунікаційних систем.
Олександр Бугайчук (Edimax) в доповіді «Сучасні пристрої EDIMAX PRO для побудови Wi-Fi мереж підприємства» представив широкий модельний ряд обладнання Edimax для побудови мереж бездротового зв’язку у компаніях різного масштабу. Також спікер розповів про особливості реалізації проекту по впровадженню WiFi-мережі у великому готелі.
В своїй презентації «Модернізувати чи купити нове – чому вигідно подовжити життя телефонним станціям Nortel / Avaya» Євген Осередько (NORTEX) представив проект NorteX, який створений, щоб допомогти власникам відомчих АТС Nortel серії Meridian 1 і Avaya серії CS1000 перетворити ВАТС в систему уніфікованих комунікацій та легко впровадити сучасні сервіси (такі, як запис розмов, аудіо-конференції, контакт-центри, fax на e-mail і багато інших) на системі, що вже існує.
Доповідь Деніса Сачівки (Юнітоп) «Хмарні рішення для систем контролю доступу від Simons Voss» була присвячена опису систем контролю доступу в приміщення на основі безконтактної технології зчитування.
У презентації «MICROSENS SMART OFFICE – робоче місце стає інтелігентним» Геральд Граф (Microsens) зазначив, що в сучасних офісних будівлях робоче місце адаптується до потреб співробітників, щоб вони могли розкритися в своїх можливостях повною мірою. Smart Office - інтелігентний офіс пропонує новий рівень комфорту, економічності і безпеки. Базуючись на децентралізованій інфраструктурі системи автоматизації будівлі, використовують протокол-IP і таким чином стають частиною мережі передачі даних.
В доповіді «Можливості використання сучасних пристроїв з розширенням спектру для забезпечення послуг безпроводового зв'язку» Олександр Мазуренко (Covert Wireless Communications) розповів про переваги використання пристроїв з розширенням спектру, а також поділився практичними порадами для вирішення проблем захищеності.
Наприкінці конференції «Академія WLAN. Навколо Мереж. Навколо IP» Олександр Федієнко, голова правління Інтернет Асоціації України, провів діалог-дискусію на тему «Кібербезпека – чи потрібно позбавляти волі мережу?». Учасники BIT-2016 активно дискутували, ділилися думками, висловлювали свою точку зору з приводу спірних ситуацій, що виникають під час робочих процесів.
На конференції «Навколо Автоматизації» Олександр Юрчак (АППАУ) у своєму виступі «Цифрова трансформація - основні напрямки розвитку в українській промисловості» ознайомив з концепцією цифрового підприємства, що включає в себе дигіталізацію кожного бізнес-процесу та інтеграцію всіх процесів в єдину систему. Доповідач розповів про рух «Індустрія 4.0 в Україні», що прагне об'єднати бізнес-асоціації, співтовариства та учасників ринків ІТ-технологій, промислових систем управління, інжинірингу, машино- та приладобудування, вчених та педагогів з метою прискореного розвитку українських виробництв з високою доданою вартістю.
В доповіді «Практика вибору хмарних провайдерів» Мирослав Мігович (SIM-Networks) зазначив, що основними перевагами хмарних технологій є наступні: гнучкість при виборі кількості необхідних ресурсів, максимальний ККД, малі стартові інвестиції, керованість, підвищення продуктивності роботи співробітників, надійність, доступність та ін. Також спікер дав практичні рекомендації щодо вибору хмарного провайдера.
Лев Ванян (Інноваційно Технічні Рішення) в презентації «Технології EASY AUTOMATION від українського виробника» зазначив, що нові концепції підготовки управлінських рішень передбачають документування великих обсягів даних, що надходять з виробництв, та їх обробку з використанням хмарних технологій. Доповідач представив деякі рішення компанії, що включають в себе системи автоматизації, системи диспетчеризації та інженерні системи.
Доповідь Олександра Поденного (Новатек-Електро) «OCP: реєстрацію відкрито» була присвячена презентації рішення для створення єдиного диспетчерського пульта для обліково-контрольного управління наявними парком обладнання компанії, що об'єднує всі сфери контролю і обліку: електрика, холод, вентиляція, тепло, вода, газ.
У своєму виступі «Цифрова трансформація великого металургічного комбінату – ключові ініціативи» Максим Романов (ТП АМКР) представив проект по цифровій модернізації гірничо-металургійного комбінату «АрселорМіттал Кривий Ріг».
Вікторія Вайнікке (СМС) в презентації «Команда хаосу» в промисловості. Інтеграція виробництва з відділами продажу і маркетингу» розповіла про особливості бізнес-процесів у своїй компанії та поділилась досвідом по налагодження взаємодії між відділом з продажів, маркетинговим підрозділом та виробництвом.
В доповіді «Технології 4.0 в автоматизації компресорних станцій» Олег Кисилевський (Kaeser Kompressoren Україна) розповів як за допомогою технологій Industry 4.0 вдалося зробити обслуговування та інші послуги більш економічно ефективними і більш цінними для клієнтів, впорядкувати надійний ланцюжок постачання, а також отримати інші переваги нової бізнес-моделі.
Презентація Геннадія Ткаченко (ОБО Беттерманн) «Оптимізація витрат на електромагнітну сумісність» була присвячена представленню широкого спектру продукції компанії, що включає в себе наступні категорії: кабеленесучі системи; системи заземлення, блискавкозахисту і захисту від перенапруг; системи, що перешкоджають поширенню вогню; системи прокладки кабелю під підлогою; системи кабельних коробів; системи електроустановочних виробів; системи кріплення і монтажу.
Євген Риженко (Фесто-Україна) в своїй доповіді «Цифрові технології на стику пневматики, автоматизації та IT» поділився досвідом впровадження новітніх технологій на підприємствах, що працюють в різноманітних галузях промисловості.
В презентації «Connect Home – доступні рішення в області домашньої автоматизації» Андрій Гордієнко (Connect Home Ukraine) зазначив, що поява нових стандартів передачі даних, зокрема, технології Z-Wave, дозволяє більш просто здійснювати інтеграцію домашньої автоматики з системами безпеки, відеоспостереження тощо.
Наприкінці конференційної частини форуму була проведена підсумовувальна жива дискусія «Цифрова трансформація виробничого підприємства – головні виклики» за участю Костянтина Авраміді (SIM-Network), Олександра Юрчака (АППАУ), Олексія Щербатенко (IT-Enterprise), Максима Романова (ТП АМКР). Учасники дискусії дійшли висновку, що завдяки четвертій промисловій революції кордони між ІТ та автоматизацією вже майже стерлися.
Крім того, на Форумі відбулося закрите засідання «Бізнесу-клубу», на якому для присутніх топ-менеджерів та власників бізнесу Катерина Балановська прочитала майстер-клас «Прості кроки виходу з бізнес-рабства до бізнес-свободи».
Крім доповідей учасники Форуму мали можливість відвідати виставку, на якій свої продукти і рішення продемонстрували 19 партнерів: SIM-NETWORKS, Edimax Technology, Nortex, Baltneta, OBO Bettermann, De Novo, ESET, Lattelecom, Kingston Technology, IQ Trading, Legrand, Premium Line, Interoute, UNITOP, MICROSENS, Mobotix AG, КМС, Інноваційно Технічні Рішення, Gigacenter.
Після завершення основної програми серед відвідувачів Форуму було проведено розіграш цінних призів від партнерів BIT-2016. В якості головного призу розігрувалася екшн-камера GoPro HERO! В кінці заходу всіх слухачів чекало неформальне спілкування з колегами і партнерами.
Найбільш об'єктивну оцінку Форуму дають його учасники, які з вдячністю відгукуються про BIT-2016 в Києві:
Звягінцев Олег Леонідович, Консультант з інформаційних технологій керівника проекту, Всесвітній банк реконструкції та розвитку:
Дуже вдячний за запрошення. Цікаво з професійної точки зору: нові сучасні технології та рішення, нові знання, нові зустрічі, перспектива нових проектів. "Випадкові" зустрічі, особисте спілкування з колишніми колегами, високопрофесійними фахівцями, друзями. Дякую.
Гончаров Олександр Геннадійович, Менеджер проектів, Київстар:
Дякую, дуже цікаві виступи та організація радує. Також знайшли компанію-інтегратора, яка може стати нашим партером по дуже крутому інноваційному проекту. До цього пошуки тривали 6 міс. Також порадували приємні подарунки, один з яких достався і мені.
Гутнік Юрій Михайлович, начальник відділу, ПрАТ Діпрозв'язок:
Дякую за відмінну організацію в наш непростий час.
Прочитати коментарі, а також залишити свій можна тут.
Компанія SIM-Networks підтримала BIT-2016 в Києві у якості Генерального партнера, що дозволило організатору заходу провести Форум успішно і на високому рівні.
Золотим партнером заходу виступила компанія Lattelecom.
Партнерами Форуму стали відомі компанії та бренди: NORTEX, Baltneta, GigaCloud, Gigacenter, OBO Bettermann, Interoute, ESET, Інноваційно Технічні Рішення, Edimax Technology, Kingston Technology, UNITOP, Mobotix AG, MICROSENS, De Novo, IQ Trading,
Premium Line Systems Gmbh. У статусі Партнера виставки приймала участь компанія КМС. В якості Партнерів конференції BIT-2016 підтримали такі компанії: Nokia, ЕС ЕНД ТІ Україна, Новатек-Електро з напрямком OVERVIS, СМС, Правовий Альянс, ConnectHome.
Генеральний медіа-партнер: Перший діловий.
Інформаційні партнери Форуму: Інтернет Асоціація України, Wireless Ukraine, IT News, Асоціація Підприємств Промислової Автоматизації, IT Expert, HiTech.Expert, Ua.Automation.com, «А-КОМ Академія», ChannelForIT, ITEA (IT Education Academy), Світ Автоматизації, YouСontrol, Журнал «ІТМ. Інформаційні технології для менеджменту», Indigo, MMU Business School, Daxx, DataReview, Комісія УСПП з питань науки та технологій.
Організатором Міжнародного Гранд Форуму «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо Автоматизації. Академія WLAN. Навколо IP» виступило інформаційно-маркетингове агентство CIS Events Group. Агентство CIS Events Group спеціалізується на ринку ІТ та телекомунікацій, і окрім даного форуму є організатором успішних та популярних на території СНД заходів (форумів, виставок, конференцій, семінарів та ін.): Навколо Кабелю – все, що стосується сучасних кабельних систем зв’язку; Навколо IP – все, що пов’язано з корпоративними комунікаціями на базі IP; Навколо IoT – все про Інтернет Речей; Навколо ЦОД – все, що стосується центрів обробки даних; Навколо Хмари – все, що пов’язано з хмарними технологіями та сервісами; Бізнес та ІТ – все про практичне застосування ІТ в бізнес-процесах; Навколо Даних – все про зберігання, управління та аналіз даних; PROмобільність – все, що стосується концепції мобільного підприємства; Академія WLAN – все про бездротові технології та їх застосування в бізнесі; Академія FTTx – все про сучасні волоконно-оптичні мережі; Сучасна інженерна інфраструктура – все про інфраструктуру ЦОД та офісів; Навколо Автоматизації – все про автоматизацію виробничих та бізнес-процесів; Навколо КЦ – все про побудову та модернізацію контакт-центрів.
P. S. Офіційний фотозвіт з BIT-2016 доступний за наступним посиланням.
P. P. S. Презентації доповідачів можна загрузити за наступним посиланням. Офіційний каталог Форуму з повною інформацією про захід та його учасників доступний за наступним посиланням.
З переліком найближчих цікавих заходів CIS Events Group у Вашому регіоні можна ознайомитись за наступним посиланням.