Підсумки ACAIP-2017 у Києві: кабель помер – хай живе кабель

Міжнародний Гранд Форум «Навколо Кабелю. Навколо IP. Академія FTTx» у Києві зібрав провідних ІКТ-професіоналів та представників бізнесу регіону

13 квітня у конгрес-холі арт-готелю «Космополітъ» (Київ, Україна) пройшов Міжнародний Гранд Форум «Навколо Кабелю. Навколо IP. Академія FTTx» (або ACAIP-2017). Цей унікальний багатоформатний захід щороку збирає сотні провідних ІКТ-професіоналів та представників бізнесу регіону.

Форум являє собою зручний майданчик для комунікацій, що об'єднує найбільш ініціативних представників вітчизняного ринку інформаційних технологій та телекомунікацій. Відзначимо, що в цьому році Форум відвідали 436 учасників!

На Форумі прозвучало багато цікавих виступів галузевих експертів. Крім цього учасники Форуму змогли відвідати виставку, взяти участь в дискусіях, а також поспілкуватися з партнерами в формальній і неформальній обстановці.

Конференція стартувала з доповіді «Нові напрямки стандартизації інфраструктури телекомунікацій в МСЕ», в ході якої Віктор Каток (віце-голова 15 Дослідницької комісії МСЕ) зазначив, що в цьому році в багатьох країнах почнеться впровадження технології мобільного зв’язку 5-го покоління для чого потрібна буде велика кількість волоконно-оптичних кабелів. Очікується, що за період 2014-2019 років капіталовкладення в волоконну інфраструктуру перевищать загалом $144,2 млрд.

Також доповідач зазначив, що за прогнозами галузевої асоціації в області рухомого зв'язку GSMA, до 2020 року кількість з'єднань M2M досягне 1-2 млрд. Деякі експерти вважають, що ринок пристроїв IoT буде рости експонентними темпами, в результаті чого до 2019 року обсяг глобальної економіки збільшиться більш ніж на $1,7 трлн.

В презентації «Технології побудови сучасних волоконно-оптичних каналів зв'язку» Антон Подчеко (Синергія) зазначив, що пневматична прокладка волокна є вигідним та економічно обґрунтованим рішенням. Спікер навів основні переваги даного методу: унеможливлення пошкодження кабелю при інсталяції; зменшення кількості зварних з'єднань та збільшення запасу згасання; можливість використовувати більш доступні рішення для останньої милі; розстрочка платежу (спочатку оплата за порожнисті канали, потім за волокна); відносно проста технологія заміни старих волокон на нові.

Steffen Renneberg (ADVA Optical Networking SE) у своєму виступі «Оптичний транспорт між ЦОДами з підвищеним рівнем безпеки» ознайомив присутніх з широким спектром рішень компанії для створення швидкісних надійних каналів зв'язку. Продукти та технології компанії дозволяють не тільки шифрувати дані але й контролювати фізичні канали та оперативно сповіщати при порушенні умов експлуатації.

Олександр Симонов (Одескабель) та Олег Лучак (Одескабель) у доповіді «Сучасні тенденції розвитку напрямку LAN-кабелів» розповіли, що підприємство може підлаштовуватися під потреби клієнта і випускати нестандартні спеціалізовані рішення. Крім того, у номенклатурі заводу на сьогоднішній день більше 10 000 маркорозмірів кабельно-провідникової продукції, які можна розподілити по наступним категоріям: волоконно-оптичні кабелі; LAN-кабелі; телефонні та цифрові хDSL-кабелі; контрольні і сигнально-блокувальні; радіочастотні; силові кабелі різної напруги; самонесучі, монтажні та встановлювальні дроти; сполучні шнури; нагрівальні кабелі для систем електрообігріву та антиобледеніння; спеціальні кабелі (для промислового інтерфейсу і т.д.).

Виступ представників Одескабель плавно перейшов у живу панельну дискусію «Кабель помер! Хай живе кабель! Що чекає український ринок СКС» за участю експертів: Олега Лучака (Одескабель), Миколи Мадінова (Легранд), Владислава Рітцького (Premium Line), Олени Піцур (ІТ-Інтегратор), Віктора Катка (віце-голова 15 Дослідницької комісії МСЕ). Всі учасники дискусії зауважили, що у 2016 році порівняно з 2015 ринок СКС суттєво виріс. Крім того, замовники стали віддавати перевагу більш дорогим рішенням. Стабільне зростання ринку СКС буде спостерігатися ще декілька років. У більшості випадків по квартирах та приватних будинках до абонента прокладається мідний кабель категорій 5Е та 6.

Презентація Олега Бугріма (А-КОМ) «Практичні новинки 2017: Монтаж і обслуговування мереж передачі даних» була присвячена представленню нових надходжень в сферах монтажу та обслуговування мереж передачі даних. Також доповідач розповів про деякі дуже вигідних спеціальні пропозиції компанії. Зокрема, до кінця червня 2017 року можна придбати тестери Greenlee DataScout GT-DS1G-KIT1 та GT-DS1G-KIT2 за спеціальними акційними цінами. Крім того, всі покупці зварювальних апаратів ILSINTECH отримують у подарунок від НЦ «А-КОМ Академія» навчання роботі зі зварювальним апаратом, а також 15% знижки на триденний курс -15% «Монтаж та діагностика ВОЛЗ».

В доповіді «Підвищення щільності монтажу ВОЛЗ - інноваційне рішення від Укрком Лайн» Антон Ріпенко (Укрком Лайн) ознайомив слухачів з особливостями гнучких і універсальних систем високої щільності FIST (ємність одного кроса 2016 портів), представив одноюнітову панель, що вміщує в себе 96 оптичних портів, а також розповів про нову лінійку малогабаритних оптичних боксів зі збільшеним терміном експлуатації.

Сергій Дзюбло (УКРКОМ) у виступі «Контроль якості IP-сервісів» представив рішення для контролю якості IP-мереж, систему Creanord EchoVault, що дозволяє вимірювати і оперативно відстежувати стан каналів передачі даних, даючи можливість контролювати якість послуг, що надаються.

Презентація Юлії Ларіонової (Nestor Cables) «Лінії зв'язку для нового інформаційного співтовариства» була присвячена представленню широкого спектру волоконно-оптичних кабелів компанії, що включають рішення для прокладки в грунт та кабельну каналізацію, кабель для прокладки в мікротрубках, підвісний кабель, а також кабель для зовнішнього та внутрішнього монтажу.

Олексій Кузнєцов (НКРЗІ) у доповіді «Забезпечення умов впровадження систем рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління в Україні» зазначив, що технології породжують сервіси, а сервіси формують екосистему сучасного життя. Наступне покоління мереж мобільного зв'язку будуть основані на конкуренції послуг, хоча й залишать певну залежність від операторів інфраструктури базових станцій.

У своєму виступі «Чи є життя у провайдерів після закону про блокування?» Валерія Дяченко (Юскутум) розповіла про досвід різних країн у сфері кібербезпеки та порівняла з українськими реаліями. Ця доповідь відкривала живу панельну дискусію на однойменну тему, у якій також прийняли участь Олександр Федієнко (Голова Правління Інтернет Асоціації України) та Тетяна Попова (Голова ради Телекомпалати України). Учасники дискусії зазначили, що ІнАУ та Телекомпалата України намагаються максимально захищати всіх учасників телеком-ринку.

В презентації «Портал послуг Українського державного центру радіочастот» Андрій Кузьмич (УДЦР) представив спектр інструментів та можливостей нового порталу УДЦР, що створений для забезпечення спрощення та прискорення процедур отримання фізичними та юридичними особами послуг підприємства.
Виступ Андрія Павловського (Ерікссон Україна) «Перспективи та розвиток радіорелейних систем у міліметровому діапазоні» був присвячений представленню переваг та моделей застосування радіорелейних систем E-Band та V-Band.

У доповіді «Багатомільярдний ринок IoT: де Україна?!» Олег Соболєв (Асоціація Wireless Ukraine) зазначив, що за прогнозами у 2025 році 100 мільярдів пристроїв будуть підключені до Інтернету, а вже у 2020 році об’єм ринку IoT складе $19 трильйонів. Розвиток цього ринку дасть дуже багато роботи для інженерів і розробників софту.

Ігор Пігарєв (BRDO) у презентації «Internet of Things» розповів, що BRDO об’єднує понад 60 українських фахівців з ринків, юристів та аналітиків, які співпрацюють з Мінекономрозвитку, ДРС та іншими міністерствами й відомствами над системною розробкою регулювання пріоритетних ринків. Крім того, незалежний аналітичний центр BRDO став організатором публічних консультацій та розробником аналітичних матеріалів у рамках ініціативи EU4Business\FORBIZ. Організація запрошує всіх зацікавлених взяти участь у створенні умов для розвитку інноваційного бізнесу в Україні.

Крім того, на ACAIP-2017 в форматі технологічного шоу проходив конкурс «Найкращий монтажник», в якому взяли участь фахівці наступних компаній: Фрінет (2 команди), Фауст, Євротранстелеком та I-Net. Конкурсанти обробляли кабель, виконували зварювання оптоволокна, монтували муфту. В першому конкурсі на монтажі муфт від компанії Укрком Лайн перемогла команда Фрінет-1, а у другому конкурсі на монтажі муфт від DEPS переможцем стала команда Євротранстелеком. Переможці та призери отримали цінні подарунки. Партнерами конкурсу виступили такі компанії: Одескабель, DEPS, Укрком Лайн.

У рамках Форуму було проведено чергове засідання «Бізнес-Клубу» CIS Events Group розпочалося з доповіді «Управлінські рішення під час кримінального переслідування компанії», в якій Дмитро Онученко (Юскутум) розповів про національні особливості «наїздів» на компанії з боку силових та інших державних структур, а також про методи захисту та мінімізації шкоди для бізнесу. Спікер порадив яку поведінку слід обирати керівникові, щоб захистити свій бізнес від подібних посягань і за якими параметрами слід обирати юридичну компанію для оперативного реагування на кримінальні переслідування.

Олександра Верхняцька (Клуб Професійних Перемовників) в презентації «Перемовини англійською. Подолання бар'єрів спілкування» розповіла про особливості проведення перемовин з англомовними співбесідниками, а також поділилася набором технік, хитрощів та порад, які б могли допомогли у подоланні бар'єру бізнес-спілкування англійською. Сам виступ відбувався англійською мовою і викликав неабияку зацікавленість серед слухачів. Також серед охочих була проведена невеличка гра-тест на знання англійської та вміння миттєво пов'язати розрізнені теми у однорідну розповідь.

В ході доповіді «Культура комунікацій» Людмила Городинська (тренер) розповіла про культуру та психологію комунікацій. Учасники «Бізнес-Клубу» задавали багато питань, оскільки ця тема була явно близькою та потрібною керівникам, присутнім у залі.

Виступ Володимира Рогова (бізнес-тренер) називався «Технологія управлінських поєдинків, як елемент закріплення і розвитку навичок проведення конструктивних переговорів» та проходив у форматі бізнес-гри (за методикою Тарасова). Ведучий розділив учасників на кілька команд та обрав суддів, кожен з яких оцінював гравців за певними параметрами. Гра складалась з моделювання різних конфліктних та спірних бізнес-ситуацій, які не мали однозначного розв'язання. Кожен гравець мав у перемовинах аргументовано довести свою правоту. Учасники настільки захопились грою, що доводилось їх зупиняти, щоб не вийти за часові рамки.

Також учасники Форуму мали можливість відвідати виставку, на якій свої продукти і рішення продемонстрували 6 партнерів: Одескабель, DEPS, MiaTis Group, УКРКОМ ЛАЙН, Укрком, Nestor Cables.

Також серед відвідувачів Форуму було проведено розіграш цінних призів від партнерів ACAIP-2017. В якості головного призу розігрувалася бездротова акустика JBL Flip 3 Special Edition! В кінці заходу всіх слухачів чекало неформальне спілкування з колегами і партнерами.

Найбільш об'єктивну оцінку Форуму дають його учасники, які з вдячністю відгукуються про ACAIP-2017 у Києві:

Завістовський Олексій Анатолійович, провідний інженер, ТОВ «СІТРОНІКС ТЕЛЕКОМ СОЛЮШНС УКРАЇНА»:
Форум дуже сподобався по всіх векторах: організаторському, виступи, конкурс монтажників муфт. Вдалося поспілкуватися зі старими-новими знайомими, чогось навчиться новому. Український ринок ІТ обов'язково повинен мати у своєму календарі такий форум!

Сека Олександр Іванович, керівник бригади технічного сектору, Провайдер «Наш простір»:
Дуже сподобалось! Багато людей, професіоналів своєї справи! Дякую!

Дериновський Сергій, адміністратор, ПрАТ Белком:
Щиро вдячний за гарно проведений форум. Було багато цікавих тем. Чекаю на наступні професійні форуми.

Прочитати коментарі, а також залишити свій можна тут.

Компанія Одескабель підтримала ACAIP-2017 у Києві у якості Золотого партнера, що дозволило організатору заходу провести Форум успішно і на високому рівні.

Партнерами Форуму стали відомі компанії та бренди: УКРКОМ ЛАЙН, Nestor Cables, Укрком. У статусі Партнера виставки приймали участь наступні компанії: DEPS, MiaTis Group. В якості Партнера конференції ACAIP-2017 підтримали такі компанії: Український державний центр радіочастот, НКРЗІ, Юскутум, Synergia SE, А-КОМ, Клуб професійних перемовників. Заочна участь: ROMSAT. Спонсор гостинності: Форнетті.

Інформаційні партнери Форуму: ITEA (IT Education Academy), А-КОМ Академія, Інтернет Асоціація України, IT News, IT Expert, HiTech.Expert, ChannelForIT, Wireless Ukraine, Ub.ua, HeadHunter Україна, Сайт міста Києва 44.ua, Журнал «Наука і Техніка», ІТ-рейтинг України.

Організатором Міжнародного Гранд Форуму «Навколо Кабелю. Навколо IP. Академія FTTx» виступило інформаційно-маркетингове агентство CIS Events Group. Агентство CIS Events Group спеціалізується на ринку ІТ та телекомунікацій, і окрім даного форуму є організатором успішних та популярних на території країн Східної Європи та Центральної Азії заходів (форумів, виставок, конференцій, семінарів та ін.): Навколо Кабелю – все, що стосується сучасних кабельних систем зв’язку; Навколо IP – все, що пов’язано з корпоративними комунікаціями на базі IP; Навколо IoT – все про Інтернет Речей; Навколо ЦОД – все, що стосується центрів обробки даних; Навколо Хмари – все, що пов’язано з хмарними технологіями та сервісами; Бізнес та ІТ – все про практичне застосування ІТ в бізнес-процесах; Навколо Даних – все про зберігання, управління та аналіз даних; PROмобільність – все, що стосується концепції мобільного підприємства; Академія WLAN – все про бездротові технології та їх застосування в бізнесі; Академія FTTx – все про сучасні волоконно-оптичні мережі; Сучасна інженерна інфраструктура – все про інфраструктуру ЦОД та офісів; Навколо Автоматизації – все про автоматизацію виробничих та бізнес-процесів; Навколо КЦ – все про побудову та модернізацію контакт-центрів; ProAV – все, що пов'язано з передачею, розподілом та обробкою аудіо- і відеосигналів.

P. S. Офіційний фотозвіт з ACAIP-2017 доступний за наступним посиланням. Презентації доповідачів можна завантажити за наступним посиланням. Офіційний каталог Форуму з повною інформацією про захід та його учасників доступний за наступним посиланням.

З переліком найближчих цікавих заходів CIS Events Group у Вашому регіоні можна ознайомитись за наступним посиланням.

Увага! Необхідно заповнити всі поля анкети, позначені зірочкою (*).