Підсумки BIT-2016 в Дніпрі: синергія АСУ ТП та ІТ

Міжнародний Форум «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо Автоматизації. Навколо IP» в Дніпрі зібрав провідних ІКТ-професіоналів регіону

26 травня в культурно-діловому центрі «Менора», (Дніпро, Україна) пройшов Міжнародний Форум «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо Автоматизації. Навколо IP» (BIT-2016). Цей унікальний багатоформатний захід щороку збирає сотні провідних вітчизняних та зарубіжних фахівців у сфері ІКТ, директорів та керівників підприємств, а також йде в тренді ІТ-технологій та промисловості. В цьому році в тематиках Форуму велика увага була приділена Індустрії 4.0, Промисловому Інтернету, Інтернету Речей, питанням Хмарних технологій та трансформації ролі CIO/CTO у зв’язку з цими тенденціями.

Форум являє собою зручний майданчик для комунікацій, що об'єднує найбільш ініціативних представників вітчизняного телекомунікаційного ринку. Відзначимо, що в цьому році форум відвідали 212 учасників!

На Форумі прозвучало багато цікавих виступів галузевих експертів. Крім цього учасники Форуму змогли відвідати виставку, взяти участь в дискусіях, а також поспілкуватися з партнерами в формальній і неформальній обстановці.

Конференція «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо IP» стартувала з доповіді «Контейнерні рішення ЦОД в інформаційних технологіях та АСУ ТП підприємств», в ході якої Леонід Кашпаров (Alpha Grissin Infotech Ukraine) на прикладі практичних впроваджень в Україні та світі розповів, як зменшити вартість та строки введення в експлуатацію центрів обробки даних, при цьому відмовившись від капітального будівництва.

Виступаючи з презентацією «Електромагнітна сумісність ЦОД. Захист від блискавки за ДСТУ EN 62305:2012», Євген Баранник (ОБО Беттерманн Україна) відмітив, що перехід на стандарти EN відкриває для українських споживачів нові можливості зниження ризиків від небезпек, що пов’язані з блискавками. З іншого боку, затримка зі провадженням ідентичного перекладу нормативних документів створює певні труднощі для проектувальників систем блискавкозахисту. Детальніше спікер висвітлив ті аспекти ДСТУ EN 62305: 2012, котрі важливі для дотримання вимог ЕМС по ЦОД.

В своєму виступі «Методи захисту від атак Black Energy. Рекомендації фахівців антивірусної лабораторії ESET» В'ячеслав Зарицький (ESET Україна) ознайомив відвідувачів Форуму з принципами роботи та основними методами захисту від зловмисного ПЗ Black Energy, котре є не простим вірусом, а великим комплексом модулів з різноманітними завданнями.

Віктор Аляшевич (RACKRAY) в доповіді «Литва – фортеця для бізнес-даних ЄС» відмітив, що по прогнозу IDC з 2013 по 2020 роки об’єм цифрової інформації збільшиться приблизно в 10 разів (з 4,4 трлн. Гб до 44 трлн. Гб). Тому неминучий ріст ринку ЦОД (в тому числі завдяки росту ринку хмарних технологій). Доповідач розповів про основні пропозиції RACKRAY для українського ринку. До основних переваг компанії Віктор відніс юридичну та фізичну безпеку даних в Євросоюзі, географічно зручне розташування ЦОД, повний пакет документів для клієнта на українській, російській та англійській мовах, наявність особистого аккаунт-менеджера на території України, а також можливість оплати послуг на території України в гривні.

Виступаючи з доповіддю «ДП «Коніка Мінолта Україна». Автоматизація процесів документообігу. Консалтинг процесів друку», Леся Овчаренко (Konica Minolta) розповіла про рішення компанії, яке недостатньо відомо пересічному користувачеві (на відміну від професійного обладнання для офісного і комерційної друку). Йдеться про систему безпаперового документообігу.

В презентації «Власний ЦОД чи Хмари? Будувати чи орендувати?» Ярослав Кошманенко (БІТ) зазначив, що вже сьогодні для більшості випадків хмарні технології є оптимальним рішенням, а територіальне рознесення філій замовника швидше схиляє до вибору хмарних технологій.

Богдан Вакулюк (CIS Events Group) в своєму виступі «Фасіліті-менеджмент у цифрову епоху: все ще АГВ чи вже ІТ?» розповів про те як сучасні технології перетворюють такий напрямок діяльності, як фасіліті-менеджмент (координація людей та організацій, офісного простору, інфраструктури, часто асоціюється з адмініструванням різних приміщень).

Доповідь Ірини Темченко (WD) «Ваші дані під «жорсткою» охороною. Як зберегти і оптимізувати дані в корпоративних системах і системах відеоспостереження за допомогою жорстких дисків WD» був присвячений широкому модельному ряду HDD виробництва WD. Ірина акцентувала увагу присутніх на важливості цільового використання різних моделей жорстких дисків. Так, наприклад, HDD серії WD Purple призначені для використання в системах відеоспостереження в режимі 24/7 і основна особливість цих дисків: пріоритет операцій запису перед зчитуванням.

В презентації «Хмарний сервіс CLOBBI – керуємо підприємством легко!» Євген Трощинський (CSoft Украина) представив хмарний сервіс для управління компанією Clobbi. Даний продукт складається з лінійки рішень для управління виробництвом, продажами, закупками, витратами, HR, проектами.

Виступаючи з доповіддю «Створення загальнокорпоративної системи в компанії ІНТЕРПАЙП. Як ми об'єднуємо інформаційні системи підприємств компанії» Юрій Міняйло (Інтерпайп) поділився практичним досвідом інтегрування розрізнених баз різних підрозділів компанії в єдиний інформаційний простір (єдину логічну базу даних), що дозволило здійснити централізацію та стандартизацію бізнес-процесів.

Ярослав Кошманенко (незлежний експерт) в презентації «ІТ-підрозділ як партнер для бізнесу, а не центр витрат» зазначив, що ІТ є інструментом для досягнення конкурентних переваг на ринку і ІТ-керівник повинен знати місію, розуміти та брати участь в розробці стратегії бізнесу. Тобто, підтримання постійного діалогу між CEO та CIO – це запорука успішного розвитку компанії.

Блок виступів, що присвячені «Інтернету речей», був виділений в окрему секцію, яку відкривала доповідь Валентина Єлісєєва (Майкрософт Україна) «Приклади проектів Internet of Things. Нові технології і можливості для бізнесу». Спікер, зазначив, що Майкрософт є одним з лідерів IoT напрямку і пропонує технології та технічні знання, що необхідні для використання «Інтернету речей» та створення єдиної системи для збору, зберігання та аналізу даних, коли безліч інтелектуальних пристроїв об'єднуються в єдину мережу, яка породжує величезні потоки різноманітних даних. Валентин навів приклади проектів Internet of Things, що використовують рішення компанії Майкрософт, а також розповів, які нові технології та можливості для бізнесу відкриваються з розвитком цього сегменту ринку.

В своїй доповіді «IoT: казка для дітей, яку зробили реальною дорослі» Богдан Вакулюк (CIS Events Group) розповів про деталі проекту щодо вдосконалення найбільшого розважального комплексу Walt Disney World Resort. Впровадження технології MyMagic+ дозволило скоротити час очікування на вході на 30%, загальна місткість парку зросла на 15% (за рахунок грамотного розподілу відвідувачів), час очікування в черзі на атракціони скоротився більш ніж на 30 хвилин.

Роман Кравченко (IoT Hub) в презентації «Інвестиції в стартапи, пов'язані з Інтернетом речей» розповів про перспективи Інтернету Речей в світі в цілому та в Україні зокрема. Також доповідач навів приклади того, як IoT Hub допомагає стартаперам прискорити процес розвитку проекту.

В своєму виступі «Візуальний конструктор розумних речей Fractal» Микола Джус (CyberBionics) представив продукт, який дозволяє просто збирати готові розумні рішення, використовуючи встановлений набір елементів.

Також увагу відвідувачів форуму залучили такі виступи: «Інформаційна безпека та безперервність бізнесу за допомогою хмарних сервісів» (Валентин Єлісєєв, Майкрософт Україна), «Mobotix – професійні системи безпеки. Особливості побудови» (Анатолій Глухов, Юнітоп), «Моніторинг, аналітика та управління мікрокліматом та енергоресурсами» (Андрій Гордєєв, WattCMS).

Вперше в цьому році в рамках форуму в Дніпрі була проведена конференція «Навколо Автоматизації», ключовою темою якої була Індустрія 4.0 та драйвери її розвитку в Україні. В доповіді «Industry 4.0 в Україні» Олександр Юрчак (Асоціація Підприємств Промислової Автоматизації України) розповів про недостатньо активне просування четвертої промислової революції в Україні. Доповідач зазначив, що нова ініціатива АППАУ фокусується на об'єднанні гравців АСУ ТП та ІТ, що, безсумнівно, позитивно позначиться на розвитку української промисловості.

В презентації «Технології Easy Automation від українського виробника» Лев Ванян (Інноваційно Технічні Рішення) зазначив, що нові концепції підготовки управлінських рішень передбачають документування великих обсягів даних, що надходять з виробництв, та їх обробку з використанням хмарних технологій. Спікер представив деякі рішення компанії, що включають в себе системи автоматизації, системи диспетчеризації та інженерні системи.

Виступаючи з доповіддю «Industry 4.0: Реалізація технологій Smart Factory на базі SCADA zenon», Володимир Савкін (СВ Альтера) зазначив, що нова версія SCADA zenon – це крок до впровадження технологій «розумного виробництва». У новому релізі рішення в числі інших стали доступні наступні можливості: хмарні технології, Big Data, Internet of Things, HTML5, технології для мобільних пристроїв, кібер-захист.

В своєму виступі «Електронний документообіг в проектній діяльності – досвід в сучасних умовах» Андрій Голубицький (CSoft) представив Систему електронного документообігу (СЕД), яка призначена для управління інформаційними потоками та електронною документацією проектних, конструкторських, виробничих організацій та будь-яких інших підприємств.

Антон Кротюк (ТОВ «Азов Контролз») в презентації «Рішення Rockwell Automation: Industry 4.0 в металургії – далеке майбутнє чи вже реальність?» розповів про основні можливості рішення для автоматизації металургійної промисловості Rockwell Automation. Крім того, доповідач представив кілька реалізованих проектів, зокрема для ПАТ «Алчевський МК» та ПАТ «Євраз – ДМЗ ім. Петровського».

Виступаючи з презентацією «Industrial TV – інновації в промислових візуальних комунікаціях. Автоматизований інструмент мотивації в реальному часі на прикладі фабрики ВАТ «Прилуки» (British American Tobacco)» Роман Кравченко (LiveBoard) представив рішення в області промислового ТБ на прилуцької фабриці British American Tobacco. На великі екрани по всіх цехах виводяться показники ОЕЕ (Overall Equipment Effectiveness), що стимулювало працівників та дозволило підвищити ефективність виробництва.

В доповіді «Система моніторингу хімічної безпеки. Український досвід та перспективи розвитку» Євген Баранник (ОБО Беттерманн Україна) розповів про поточну ситуацію, сучасну концепцію та можливі організаційні та технічні рішення щодо дотримання хімічної безпеки в Україні та світі.

Володимир Патрахін (ІндаСофт-Україна) в презентації «Основні функції систем управління виробництвом» представив розробку компанії, автоматизовану систему оперативного управління виробництвом (MES), яка успішно застосовується в нафтогазовій та хімічній промисловості, металургії, а також водно-комунальному господарстві.

В своєму виступі «Досвід впровадження та архітектура рішення щодо застосування стандартних інформаційних моделей. На прикладі IEC 62264 (ISA95), IEC 62714 (Automation ML), IEC 61970 (Common information model (CIM)/Energy Management/Smart Grids)» Максим Романов (АМКР) поділився практичним досвідом з розробки та впровадження інтелектуального та гнучкого автоматизованого робочого середовища для забезпечення послуг ремонту та технічного обслуговування.

Виступаючи з доповіддю «Автоматизація виробничих процесів за допомогою безпілотних технологій», Едуард Троценко (ІНФОКОМ ЛТД) зазначив, що головною метою розробки компанії є розвиток безпілотного транспорту з виведенням його на дороги громадського користування, а також створення комплексної автоматизованої системи для управління дорожньою інфраструктурою з метою безпечного пересування та збереження людських життів.

Також були проведені живі дискусії «Нові реалії виробництва – чи буде CIO відповідати за всю автоматизацію» та «Революція чи еволюція. Чи готова Україна до нового промислового укладу?». Учасники BIT-2016 активно дискутували, ділились думками, висловлювали свою точку зору з приводу спірних ситуацій, що виникають під час робочих процесів.

Дуже запеклою видалась друга дискусія («Революція чи еволюція. Чи готова Україна до нового промислового укладу?»), в якій прийняли участь наступні запрошені експерти: Володимир Патрахін (Індасофт-Україна), Едуард Троценко (ТОВ «Інфоком ЛТД»), Максим Романов (АМКР), Антон Кротюк (ТОВ «Азов Контролз»). Дискусія яскраво показала різне ставлення до трендів Industry 4.0 – в той час, як кінцевий замовник вважає ці технології справжнім проривом в області ефективності виробництв, інтегратори більше схильні до того, що це просто звичайна еволюція старих трендів, посилена маркетингом розвинених країн. Така позиція не передбачає будь-яких істотних змін стратегій – як власних, так і більш глобальних на рівні професійних співтовариств.

Окрім доповідей учасники Форуму мали можливість відвідати виставку, на якій свої продукти та рішення продемонстрували 13 партнерів: RACKRAY, WD, ЕSET, UNITOP, OBO Bettermann, СВ Альтера, KONICA MINOLTA, Інноваційно Технічні Рішення, EServer, Телесистеми України, CSoft Україна, IoT Hub, Інжінірінг-Компані. Окремо варто зауважити, що на стенді компанії KONICA MINOLTA відвідувачі форуму мали можливість безкоштовно роздрукувати фотографії.

Після завершення основної програми серед відвідувачів Форуму був проведений розіграш цінних призів від партнерів BIT-2016. В якості головного призу розігрувалась екшн-камера GoPro HERO!

Найбільш об’єктивну оцінку Форуму дають його учасники, які із вдячністю відгукуються про минулий BIT-2016:

Кулик Максим Володимирович, Генеральний директор, ТОВ «Iнтернiк Україна»:

Обговорення ключових питань, а також сам форум пройшов у позитивній і сприятливій обстановці, цьому в значній мірі сприяла професійна організація і спільність інтересів. Наші фахівці перейняли передовий досвід наших колег, а також познайомилися з новими друзями і партнерами з якими надалі будемо дуже тісно співпрацювати в різних напрямах робочого процесу. Ми дуже вдячні організаторам Форуму за запрошення та доповідачам за гарний та цікавий матеріал.

Олійник Сергій Васильович, директор, ТОВ НВП «Укрхімзахист»:

Дякую організаторам. Захід був добре організований. Отримав багато цікавої інформації (як технічної так і організаційної). До нових зустрічей.

Муха Роман Витальевич, Начальник отдела технической поддержки, Интерпайп:

В целом мероприятие понравилось. Было много интересного вокруг industry 4.0. Спасибо организаторам!

Прочитати коментарі, а також залишити свій можна тут.

Партнерами Форуму стали відомі компанії та бренди: WD, OBO Bettermann, RACKRAY, Mobotix AG, UNITOP, CSoft Україна, ESET, Інноваційно Технічні Рішення, IoT Hub, СВ АЛЬТЕРА. В статусі Партнера виставки приймали участь наступні компанії: Konica Minolta, Телесистеми України, Інжінірінг-Компані, EServer. В якості Партнерів конференції BIT-2016 підтримали такі компанії: Корпорація Microsoft, Азов Контролз, БІТ, ІНТЕРПАЙП, Alpha Grissin Infotech Ukraine, ІНФОКОМ ЛТД, ІндаСофт.

Генеральний інфопартнер: Асоціація Підприємств Промислової Автоматизації України.

Інформаційні партнери Форуму: Інтернет Асоціація України, Світ Автоматизації, IBA, IT News, IT Expert, HiTech.Expert, ChannelForIT, «А-КОМ Академія», TRNCC.COM, ITEA (IT Education Academy), Ub.ua, Dneprnews.info, Міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна, Події Дніпропетровська, Проект «ІТ-форум», Дніпро Інфо, Популярні Відомості, 056.ua, Dnepr.com, Trud.com, Компьютерна Академія ШАГ, Дніпроград, Ua.Automation.com, Портал TERRA-EXPO.com, Квесторія.

Організатором Міжнародного Форуму «Бізнес та ІТ. Навколо ЦОД. Навколо Хмари. Навколо Автоматизації. Навколо IP» виступило інформаційно-маркетингове агентство CIS Events Group. Агентство CIS Events Group спеціалізується на ринку ІТ та телекомунікацій, і окрім даного форуму є організатором успішних та популярних на території СНД заходів (форумів, виставок, конференцій, семінарів та ін.): Навколо Кабелю – все, що стосується сучасних кабельних систем зв’язку; Навколо IP – все, що пов’язано з корпоративними комунікаціями на базі IP; Навколо IoT – все про Інтернет Речей; Навколо ЦОД – все, що стосується центрів обробки даних; Навколо Хмари – все, що пов’язано з хмарними технологіями та сервісами; Бізнес та ІТ – все про практичне застосування ІТ в бізнес-процесах; Навколо Даних – все про зберігання, управління та аналіз даних; PROмобільність – все, що стосується концепції мобільного підприємства; Академія WLAN – все про бездротові технології та їх застосування в бізнесі; Академія FTTx – все про сучасні волоконно-оптичні мережі; Сучасна інженерна інфраструктура – все про інфраструктуру ЦОД та офісів; Навколо Автоматизації – все про автоматизацію виробничих та бізнес-процесів; Навколо КЦ – все про побудову та модернізацію контакт-центрів.

P. S. Офіційний фотозвіт з BIT-2016 доступний за наступним посиланням.
P. S. Презентації доповідачів можна загрузити за наступним посиланням. Каталог доступний за наступним посиланням.

З переліком найближчих цікавих заходів CIS Events Group в Вашому регіоні можна ознайомитись за наступним посиланням.

Увага! Необхідно заповнити всі поля анкети, позначені зірочкою (*).